אדריכלות ירוקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

אדריכלות ירוקה במסגרת המודעות ההולכת וגוברת לשמירת האיזון האקולוגי בכדור הארץ ושימוש במשאבים טבעיים החלו בשנים האחרונות לפתח שיטות בניה ירוקות שמטרתן חיסכון באנרגיה. שיטת האדריכלות הירוקה מתבססת על תכנון והעמדה נכונים של המבנה במטרה ליצור שימוש מושכל באמצעים טבעיים לצורך תאורה, חימום וקירור.

הפרמטרים הנלקחים בחשבון בשלב תכנון הבנייה הם: תנאי מזג האוויר באזור, מבנה טופוגרפי, כיוון תנועת השמש והרוחות, מספר המבנים במקום והמרחק הפיזי ביניהם ועוד. הרעיון הוא ליצור סביבת מגורים נעימה ובריאה שלא תפגע באיכות הסביבה. לצורך כך נעשה שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה – טבעיים או ממוחזרים.

מיקום והעמדה נכונים

השלב הראשון באדריכלות ירוקה הוא תכנון נכון של העמדת המבנה. בשלב זה יושם דגש על שימוש באור הטבעי המגיע מקרני השמש. במבנה הממוקם בזווית המתחשבת במחזוריות תנועת השמש ייווצר מצב שבמשך רוב שעות היום הבתים יוארו באור טבעי ולא יהיה צורך בשימוש בתאורה מלאכותית. חשוב ליצור הצללה מתאימה על מנת שקרני השמש לא יסנוורו ואז יהיה צורך להסיט את הווילונות.

חשיפה נכונה לשמש תעזור גם לחימום הבית בחודשי החורף הקרים. ביחד עם בידוד תרמי של הגג והקירות ניתן יהיה ליצור מצב שבו לא יתעורר צורך באמצעי חימום זוללי אנרגיה או לפחות להפחית את השימוש בהם.

בית שייבנה בשיטת הבנייה הירוקה יאפשר גם אוורור טבעי באמצעות הרוח. הדבר תורם לצינון החלל הפנימי ואף מסייע בהורדת הלחות. ניתן לעשות זאת על ידי העמדת המבנה בזווית המתאימה תוך יצירת פתחים (חלונות) הפונים לכיוון הרצוי. ידוע כי בית המאוורר כראוי תורם לבריאות דייריו.

בידוד תרמי

הבנייה הירוקה מביאה בחשבון גם את שמירת האנרגיה בתוך המבנה. למשל, שימור דרגת הקור שהושגה באמצעות שימוש במזגן לאורך זמן רב ככל האפשר. בדרך זו לא ייווצר צורך תכוף להפעיל את מיזוג האוויר שוב ושוב ולבזבז אנרגיה.

הדבר נעשה באמצעות בידוד תרמי של קירות הבית ושל הגג. מעטפת הבידוד מונעת מהחום לחדור פנימה (בקיץ) ומהטמפרטורה הקרה בחדר לדלוף החוצה. בחורף יישמר החום המופץ מאמצעי החימום בתוך הבית והקור השורר בחוץ לא יחדור את המעטפת החיצונית של המבנה.

בעת שימוש בטכנולוגיית הבידוד התרמי צריך להתייחס גם לפרטים הקטנים, כמו למשל החיבורים בין החלונות לקירות הבית וכן בין הדלת לצירים ולמשקוף. כמו כן, יש לבודד את החיבורים שבין הגג לקירות וכן בין הרצפה לכתלים.

יתרונות

לשיטת האדריכלות הירוקה יתרונות רבים. בין היתר היא תורמת לשמירה על האיזון האקולוגי של כדור הארץ ופגיעה באיכות הסביבה. זאת לאור העובדה שבשלבי הביצוע משתמשים בחומרי בנייה מתכלים או כאלה שניתן למחזר אותם. גם ייצור החומרים הללו ידידותי לסביבה ודורש מעט אנרגיה.

חומרים אלו הינם בעלי אורך חיים ממושך ועלות תחזוקה נמוכה. הם אינם פולטים גזים רעילים המזהמים את האוויר. השימוש בהם נעשה תוך כדי ניצול יעיל במטרה להקטין, ככל האפשר, את הכמות של פסולת בניין שתישאר בתום הבנייה.

כמו כן, יש לציין כי מאחר ונעשה שימוש באביזרים ומתקנים שתוכננו במיוחד לצורך חיסכון באנרגיה ובמים, הוצאות התפעול של המבנה נמוכות יחסית. ובנוסף, הבית נבנה באיכות גבוהה תוך שימת דגש על נוחות הדיירים. ראוי לציין גם שעלות ההשקעה אינה גבוהה יחסית לבנייה קונבנציונלית.

היתרון החשוב ביותר נובע מעצם העובדה שהניצול המושכל של המשאבים הטבעיים, כמו השמש והרוח, מביא לחיסכון גדול באנרגיה. כמו כן, בבתים הנבנים בשיטה זו תשולבנה גם שיטות למיחזור המים, כמו למשל, טכנולוגית המים האפורים. שימוש במי המקלחת והמטבח לצורך השקיית הגינה.

עוד בנושא:

יתרונות הבית החכם

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן