אודות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

בשנים האחרונות, מונחים דוגמת "איכות הסביבה" או "אקולוגיה" מושלכים לאוויר העולם פעמים רבות, ובצדק גמור.

עם בחינת הקשר שבין האדם לסביבה בה הוא חי, הלכה וגברה המודעות לכך שלאדם תפקיד מרכזי בפגיעה בסביבה: החל ממשאבים חיוניים להם הוא זקוק, דרך בעלי החיים או הצמחיה ועד למים או לאוויר המקיפים אותו.

המטרה של איכות הסביבה היא למנוע את הנזק הזה, או לכל הפחות להקטין אותו עד לרמת המינימום האפשרית.

 

למה חשוב לשמור על הסביבה?

לא קשה למנות סיבות בגינן הצורך בשמירה על איכות הסביבה הופך לצו השעה, ומביא לנסיונות רבים להגשמת המטרה. ממש על קצה המזלג, הרכב ומפעלי התעשייה מביאים לזיהום אוויר מאסיבי, אשר נשימתו מגדילה את הסיכונים למחלות ריאה, או אפילו סרטן.

פליטת המזהמים מגדילה את החור באוזון, ועקב גם מביאה, לדעת מומחים, לאפקט החממה ולתופעות טבע קיצוניות. מצבורי מים שלמים, כולל אלה שמתבססים עליהם לשתיה או לרחצה, מזוהמים עקב מפעלים תעשייתיים או שפכים, כשגם זיהומי הקרינה, למרות שקיימת עדיין מחלוקת ביחס אליהם, הם הכול חוץ מחיוביים עבור הבריאות שלנו.

היבט אחר המגביר את הצורך בשמירה על הסביבה הוא, כאמור, ההידלדלות ההולכת וגוברת של משאבים וחומרי גלם. מצבורי הנפט והגז בעולם מתרוקנים בקצב מעורר דאגה, מה שכולל גם השלכה כלכלית עבור כל אדם (עליית מחירי הדלק, למשל).

יערות הדלק הנכרתים לצרכי תעשיית הנייר אוזלים אף הם – בהתחשב בכך שעצים מהווים מקור מרכזי לחמצן, ברור מה הסכנה של כך. פסולת מוצקה מהווה מפגע נוסף של איכות הסביבה, שעה שהיא מפיצה ריחות ומחלות, פוגעת בקרקע ובמאגרי המים ועוד. וכמובן שניתן למצוא דוגמאות נוספות שמבהירות מדוע גם האזרח הקטן חייב לקחת חלק במאבק האקולוגי.

 

ההיבטים המגוונים של ההגנה על הסביבה

כל הדוגמאות שהובאו מעלה מאפשרות לנו להגיע למסקנה חד משמעית אחת: הפגיעה באיכות הסביבה נוכחת בכל נקודה בעולם, בייחוד בשנים האחרונות, ומסכנת את כולנו. החדשות הטובות הן שהנושא צבר מודעות מרשימה בשנים האחרונות, עם אינספור מאמצים, שנוכחים גם בישראל, לפתרונות אקולוגיים להגנת הסביבה.

היבט ראשון של המאבק האקולוגי הוא מיחזור, אשר היקפיו מרשימים במיוחד בישראל. כיום, ניתן למחזר כמעט הכול, ובכך להקטין את הפסולת הסביבתית, לצמצם עלויות ולסייע לסביבה: נייר, בקבוקי שתיה, קרטונים, מתכות או מכשירי חשמל הם חלק ממשוואת המיחזור הנוכחית. לכך ניתן להוסיף את מיחזור המים, שהופך לנפוץ גם כן.

סוג אחר של פתרון מבוסס על חיסכון רחב ככל האפשר באנרגיה. זו הסיבה בגינה מופיעים תשדירים רבים הקוראים לצמצם בצריכת החשמל ככל האפשר, ולנסיונות למעבר למכשירי חשמל חסכוניים באנרגיה.

גם הבתים ה"חכמים", המאפשרים שליטה מלאה על מכשירי החשמל בבית נרתמים למאבק, כמו גם בתים שנבנו על פי עקרונות הבניה ה"ירוקה", שתכלתיה חיסכון במשאבים, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה, ניצול מיטבי של אור וחום טבעיים ועוד.

המרכיב האחרון במשוואה הוא המעבר לפתרונות אנרגיה חלופית, כאשר הדוגמא המובהקת ביותר, שמקבלת תאוצה גם בישראל, היא האנרגיה הסולארית.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן