איך תדעו אם להעדיף דירות למכירה מקבלן או דירות יד 2?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

כל מי שרוכש או רוכשת דירה, בין אם להשקעה ובין אם למגורים, נדרשים קודם כל בדילמה שמוצגת בכותרת – האם להעדיף דירות למכירה מקבלן, כלומר חדשות לחלוטין ובדרך כלל כאלה שבנייתן רק החלה ואולי אפילו נמצאות בהליכי תכנון ואישור, או האם להעדיף דירות יד 2. בעמוד זה תמצאו את השיקולים העיקריים שחשוב לקחת בחשבון, כך שיהיה לכם קל יותר לקבל את ההחלטה האופטימלית עבורכם.

 

מועד הכניסה לדירה

אם אתם חייבים להיכנס לדירה הבאה שלכם עד למועד ספציפי, למשל כי מסתיימת תקופת שכירות ואתם לא רוצים להתחייב לשנה נוספת, דירות יד 2 עדיפות – מפני שהן כבר מוכנות למגורים. במקרה כזה תוכלו לקבוע בחוזה את מועד הכניסה, וכמובן גם לבחור דירה שבעליה מוכנים לפנותה במועד המבוקש מבחינתכם. לעומת זאת כשקונים דירה מקבלן, גם אם הבנייה כבר החלה, אין ודאות לגבי מועד קבלת המפתח – ותמיד עלולים להיות עיכובים (סגר שמונע הגעת פועלים חיוניים, עיכוב בירוקרטי בקבלת אישורים הכרחיים וכו').

 

מחיר / גודל

בדרך כלל דירה חדשה מקבלן תהיה יקרה יותר בהשוואה לדירה יד 2 באותו אזור ובאותו גודל בכ-10-15%. חשוב להדגיש כי יש גם יוצאים מהכלל, ולכן מומלץ לבחון את רמת המחירים של שני סוגי המוצרים – דירה חדשה ודירה יד 2 בלוקיישן הספציפי המבוקש מבחינתכם. בהתאם, תוכלו כמעט תמיד לקנות דירה מעט גדולה יותר אם תעדיפו דירות למכירה קיימות. אם השטח הוא שיקול משמעותי מאוד עבורכם, מומלץ להתמקד בדירות יד 2.

 

חדרים גדולים

שיקול נוסף שמטה את הכף דווקא לטובת הדירות הישנות יותר הוא גודל החדרים. ברוב הפרויקטים החדשים המפרט בנוי כך שהחדרים יחסית קטנים. לעומת זאת הבנייה של פעם התאפיינה בחדרים גדולים – ולכן אם תרצו חללים מרווחים כדאי לחפש דירות ישנות. בהתאם מומלץ לחפש דירות למכירה באתרים שמציגים מידע מפורט במיוחד דוגמת הומלי.

 

היתכנות לתמ"א 38

כשקונים דירה יד 2, תמיד חשוב להתייחס גם לסוגיית ההתחדשות העירונית: מצד אחד פרויקט תמ"א 38 עתידי ישדרג את ערך הנכס שלכם, אבל מצד שני צפויה תקופה של אי נוחות משמעותית (גם כשמדובר על הוספת קומות לבניין קיים וגם כשזהו פינוי-בינוי). אם אתם מעדיפים שקט ויציבות, מומלץ לרכוש דירה חדשה מקבלן (שבה גם לא יהיה צורך בשיפוץ משמעותי במשך לפחות 15 שנים).

 

דירות למכירה עם ממ"ד או בלעדיו

עוד שיקול מרכזי שחשוב לבחון בכל מקרה הוא קיומו של ממ"ד. דירות למכירה ללא מרחב מוגן הן אופציה הרבה פחות עדיפה בהשוואה לדירה שיש בה ממ"ד, וזאת מהסיבה הפשוטה שכל מדינת ישראל נמצאת בטווח טילי חמאס/חיזבאללה – ואף פעם אי אפשר לדעת מתי יפרוץ עימות אלים. בדירות החדשות תמיד יש מרחב מוגן, ואילו בדירה יד 2 ייתכן שתמצאו את עצמכם לא מוגנים.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

ביטוח בריאות
המדריך האולטימטיבי לביטוח בריאות משפחתי: הבטחת רווחתם של יקיריכם

איך אפשר לאתר את הביטוחים שלנו באתר הר הביטוח כשמדובר בהגנה על בריאות המשפחה שלך, אין השקעה טובה יותר מתוכנית ביטוח בריאות מקיפה. ביטוח בריאות מעניק לא רק כיסוי כספי להוצאות רפואיות אלא גם מעניק שקט נפשי, ומבטיח שיקיריך יקבלו את הטיפול הדרוש ללא כל נטל כלכלי. בישראל, ביטוח בריאות הוא הכרח, לאור עלויות הבריאות העולות והחשיבות של התערבויות רפואיות בזמן. במדריך האולטימטיבי הזה, נחקור את היתרונות של ביטוח בריאות משפחתי וכיצד הוא יכול לשמור על רווחת המשפחה שלך לטווח הארוך.

ישראל הפורץ - מנעולן דירות ורכבים
על חשיבות תיקון, כיוון ואיזון דלת או חלון ממד בזמן המלחמה

לצערינו, בזמן המלחמה בעזה, נוכחו תושבים רבים באזור העוטף ובאזורים רבים נוספים בצורך הדחוף להכין את הממד"ים שלהם למצב חירום . הבעיות האופייניות בנושא הממדים נוגעות ישירות לצורך בתיקון דלת הממ"ד , ידית הדלת או חלון הממ"ד.

הקשר החיוני: הבנת המעגל הסביבתי לעתיד בר קיימא

כאשר מדובר בבניית עתיד בר קיימא, הבנת המעגל הסביבתי ואיכות הסביבה היא בעלת חשיבות עליונה. על ידי תפיסת המורכבות של מחזור זה, אנו יכולים לקבל החלטות מושכלות ולנקוט בפעולות הנדרשות כדי להגן על הפלנטה שלנו.

072-3940729

צפון -שרון

מרכז- דרום

דילוג לתוכן