על יתרונותיה וחשיבותה של אנרגיה מתחדשת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

אנרגיה מתחדשתבמהלך השנים הפכה התלות של המין האנושי באנרגיה ליותר ויותר גדולה. כיום, קשה מאוד לראות כיצד יהיה מסוגל האדם המודרני לנהל את רמת חיים שאליה התרגל ללא מקורות אנרגיה חדשים וזמינים. לאור החסרונות של מקורות האנרגיה הנפוצים, חשוב מאוד לקדם ולפתח את הסוגים השונים של אנרגיה מתחדשת.

במאמר נעסוק באנרגיה המתחדשת ובמה היא שונה מזו שאיננה מתחדשת, אילו סוגים שונים של אנרגיה מתחדשת נמצאים כיום בשימוש או בפיתוח, מהם היתרונות הגלומים במעבר למקורות אנרגיה חדשים מסוג זה וכן מדוע יש לכך חשיבות מיוחדת למדינת ישראל.

מהי אנרגיה מתחדשת?

באופן כללי, ניתן לחלק את כל מקורות האנרגיה הקיימים בעולם למקורות מתחדשים ומקורות שאינם מתחדשים. מקורות אנרגיה שאינם מתחדשים הם כאלה שעצם השימוש בהם מביא להתכלות המקור לצורך הפקת אנרגיה באופן שיתאים לניצול נוסף. מקורות אנרגיה בלתי מתכלים או מתחדשים מאפשרים ניצול אפקטיבי של האנרגיה באופן שלא מביא להתכלות של הגורם שמייצר את אותה אנרגיה.

מקורות מתכלים, כגון נפט או פחם למשל, צפויים לעבור מהעולם בעוד שנים לא רבות. עצם השימוש במקורות הללו מוגבל בשל כמות מוגבלת שהולכת וקטנה באופן מעורר דאגה.

אילו סוגים של אנרגיה מתחדשת קיימים?

כדי להבין בצורה טובה יותר מהי אנרגיה מתחדשת, ראוי לעשות שימוש בכמה דוגמאות וכך לראות גם אילו סוגים יש, למעשה, לאנרגיות אלה.

מקורות מתחדשים מבוססים על פי רוב על משאבי טבע בעלי עוצמה כגון רוחות השמים, מי הים, זרימת נהרות ונחלים, קרינת השמש. על פי רוב, ניתן לנצל את האנרגיה הגלומה במקורות הטבעיים הללו בלי להשפיע על היכולת העתידית להפיק מהם אנרגיה נוספת בצורה קלה ונוחה ולרוב גם בלי לפגוע בתנאי הסביבה.

דוגמאות לסוגים של אנרגיה מתחדשת ניתן למצוא ברשימה הבאה:

  • אנרגיה סולארית היכולת להפוך את קרינת השמש לאנרגיה לצורך שימושים שונים. בין היתר ניתן לעשות שימוש בקרינת השמש ליצירת אנרגית חום, לצורך הפקת חשמל, ביצירת קיטור כשלב להפקת אנרגיה זמינה לשימוש ועוד.
  • אנרגיית הרוח – ניצל לנצל מקור טבעי זה באמצעות מתקנים שונים וטורבינות מסתובבות. בחו"ל לא נדיר למצוא שטחים גדולים ובהן ממוקמות טורבינות ענק במספרים גדולים.
  • מים וגלים – שימוש בזרימת המים לצורך הפקת אנרגיה הינו עתיק יומין ובעל פוטנציאל עצום גם בעתיד. בעבר נהוג היה להקים טחנות קמח על גדול הנהרות. כיום, ניתן גם להפיק בצורה כזאת חשמל תוך התבססות על תהליכים מורכבים של ניצול זרמי ים ונהרות.
  • ישנם גם דוגמאות נוספות לאנרגיות מתחדשות. בין היתר מדובר על ניצול החום האצור בעומק האדמה (מקורות וולקניים), הפקת דלקים מפסולת, הפקת אנרגיה שנוצרת בזמן טיהור שפכים, גידול צמחים לצורך הפקת דלק אורגני ועוד.

יתרונות בלתי נדלים

המעבר למקורות אנרגיה בלתי מתכלים טומן בחובו כמה וכמה יתרונות חשובים למין האנושי בכלל ולמדינת ישראל בפרט. בין היתר, זה חשוב מהסיבות הבאות:

  • התמודדות עם העלייה במחירי הדלק – ככל שמקורות האנרגיה הנפוצים מצטמצמים, כך עולה מחירם של המקורות הללו דבר שמשפיע על התייקרות בתעשייה, בייצור מזון וכדומה.
  • פחות זיהום אוויר – מקורות אנרגיה טבעיים ומתחדשים לרוב אינם פוגעים או פוגעים פחות בסביבה. כאשר לא נוצרים גזים רעילים או פחמן דו חמצני שנובעים משריפת דלקים, מופחת זיהום האוויר ומופחת אפקט החממה.
  • משאב יש מאין – עבור ישראל, הדלה מאוד במשאבים טבעיים, פיתוח של טכנולוגיות חדשות בתחום האנרגיה הוא בעל משמעות רבה. מלבד יכולת לייצא טכנולוגיה חדשה, ניתן למצוא בכך פתרון נוסף, זול ונקי לצרכי האנרגיה של המשק.

עוד על אנרגיה מתחדשת בהרחבה – ecoop.org.il

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

אופנה אקולוגית
אופנה אקולוגית

במהלך מחצית העשור האחרון, מנהג "התנהגות ירוקה" להפחתת פסולת, והימנעות או הפחתת שימוש במוצרים שאינם מתחדשים, הפך להיות דבר שבשגרה. אנשים רבים נוקטים בצעדי "חיים

יעילות אנרגטית
יעילות אנרגטית ואיכות הסביבה

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בתחום איכות הסביבה טמון בעובדה שהביקוש לאנרגיה הולך ועולה, בכל רחבי העולם. ככל שחולף הזמן, מתברר שצריכת האנרגיה הגלובלית נמצאת בעליה

ביו דיזל - דלק אקולוגי
ביו דיזל – דלק אקולוגי

ביו דיזל הוא דלק המבוסס על מקור חליפי. הוא מיוצר משמן צמחי או שומן מן החי. ניתן להפיקו גם משמן מאכל משומש. הדלק נוצר על

072-3940729

צפון -שרון

מרכז- דרום

דילוג לתוכן