השימוש באנרגיות מתחדשות מתרחב ברחבי העולם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

השימוש באנרגיות מתחדשות מתרחב ברחבי העולםישנן מדינות ברחבי העולם אשר הבינו כבר לפני שנים מהי רוח הזמן מהבחינה האנרגטית. במדינות המתקדמות באירופה, בארצות הברית, בחלק מארצות המזרח הרחוק, בגרמניה, נוסדו לא מכבר מיזמים רחבי היקף של אנרגיה מתחדשת.

אך בעוד השימוש באנרגיה מתחדשת ברחבי העולם רק הולך ומתרחב, קצב ההתפתחות בארץ רחוק מלהשביע רצון. ולא רק שהקצב הנוכחי של ההתקדמות מפגר בהרבה מהנעשה בעולם, מסתבר שגם השאיפות לשנים הקרובות אינן מתקרבות למקובל במדינות מתוקנות. אז מה בדיוק קורה בתחום זה בעולם הרחב ומה קורה כאן אצלנו? והאם יש סיבה לאופטימיות ולשינוי?

להתקדמות – דרושות השקעות

אם יש דבר מרכזי אחד שראוי ללמוד אותו לגבי קידום ההפקה של אנרגיה מתחדשת, נקיה ובקנה מידה רחב, זה שיש צורך בהשקעות ניכרות. בעוד שבעולם בוצעו השקעות ענק במיזמים של אנרגיה מתחדשת, בארץ השקעות כאלה בוצעו בהיקף קטן ביותר, גם ביחס למספר התושבים וגם ביחס לצרכי האנרגיה.

בעת הנוכחית, בישראל, לא מספר הזניח של שלושה אחוזים מכלל מקורות האנרגיה להפקת חשמל מיצג את תפוקת האנרגיה המתחדשת הזמינה לשימוש. ומה לגבי העולם? מה לגבי המדינות המפותחות שאליהן אנו מבקשים לשאת עיניים?

המדינות שמצויות בחזית בתחום זה מצליחות להגיע לרמה גבוהה פי עשר (באחוזים) לעומת המצב אצלנו. עד כדי כך ההבדל רחב – אצלנו – פחות משלושה אחוזים מהחשמל מיוצרים ממקורות של אנרגיה מתחדשת. בעולם – ישנן מדינות רבות שבהם מדובר ביותר משלושים אחוזים! ומה לגבי תחזיות ותוכניות לעתיד? גם כאן הפער נשמר.

מה צפוי בעתיד

אם נרצה לבדוק באיזה אופן הולך ומתרחב השימוש באנרגיה מתחדשת ברחבי העולם, כדאי להסתכל לא רק על מצב הנוכחי אלא גם בצפי לשנים הקרובות. על פי דיווחים ממדינות שונות החברות באיחוד האירופי, הכוונה המוצהרת היא לקדם את השימוש באנרגיה מתחדשת לרמה של חמישים אחוזים מהצריכה.

ומה צפוי באותה התקופה, בשנים הקרובות, בישראל? ממשרד התשתיות ומהמשרד להגנת הסביבה הבשורה היוצאת צנועה בהרבה. מדובר על כוונה להגיע לשבעה עשר אחוזים. אבל מתי, האם לקראת סוף השנה? בוודאי שלא. ומה לגבי סוף העשור? לא ולא. המטרה היא להגיע לרמה של תפוקה בהיקף של שבעה עשר אחוזים מהשימוש בחשמל עד לסוף העשור הבא. אופטימיות? לא כרגע.

אנרגיה סולארית? מעדיפים גז

בעת הנוכחית מתרכזת המערכת הפוליטית בארץ בהכנסת השימוש בגז טבעי לצורך הפקת חשמל לתצרוכת מקומית. מדובר בבשורה טובה מבחינת איכות האוויר, שכן הפקת חשמל מגז טבעי נחשבת ליותר ידידותית לסביבה. אולם מסתבר שקידום הנושא בא על חשבון קידום מקורות חלופיים של אנרגיה מתחדשת כפי שקורה בעולם.

ובאילו מקורות של אנרגיה מתחדשת משתמשים בעולם להפקת חשמל נקי בשימוש נרחב? בין היתר, נעשה שימוש בפאנלים סולאריים אבל גם הקמת יותר ויותר תחנות להפקת חשמל מאנרגית רוח. דווקא בישראל, המקום האידיאלי לניצול אנרגיית השמש, חלה בשנים האחרונות האטה. תקציבים קוצצו, מיזמים לאנרגיה סולרית לא ממריאים, והכיוון ברור – מעדיפים להשתמש בגז כמקור לחשמל ולא באנרגיה סולארית.

למוקירי איכות הסביבה ולאלה שרוצים לנשום אוויר נקי יש רק מעט סיבות לאופטימיות. חשמל על בסיס  גז אמנם נחשב לנקי יחסית, בוודאי בייחס לתחנת כוח פחמיות, אבל אנרגיה מתחדשת עדיפה בהרבה. בגרמניה, הנחשבת לאחת ממדינות העולם המובילות ביותר בהשקעות באנרגיה מתחדשת, מצליחים להגיע להישגים שכאן אי אפשר אפילו לחלום עליהם.

באותה מדינה אירופאית, שלא זוכה לכל כך הרבה ימים שמשיים וחמימים, הצליחו להגיע לרמה לרמת תפוקה של קרוב לשמונים אחוזים מצריכה החשמל על בסיס אנרגיה מתחדשת. בקרוב אצלנו? ממש לא.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן