הקמת פרויקטים סולאריים בישראל – היערכות של חברת אנרג'יקס

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

הקמת פרויקטים סולאריים בישראל - היערכות של חברת אנרג'יקסתחום האנרגיה הסולרית בישראל עדיין רחוק ממימוש של הפוטנציאל האדיר הגלום בו. בשנים האחרונות החליטה הממשלה לקדם את הנושא, וצעדים שונים ננקטו לעידוד השקעות והקמת מתקנים סולאריים בהיקפים משמעותיים.

חברת אנרג'יקס הישראלית, שמחזיקה בפעילות בתחום האנרגיה המתחדשת גם מעבר לים, נערכת להרחבת הפעילות בישראל. מדובר בצעדים ממשיים, לרבות הגדרת תקציב להשקעה בתחום.

משקיעים כספים

בעת האחרונה הודיעה חברת אנרג'יקס על הרחבה של פעילותה בתחום הפרויקטים הסולאריים בישראל. על פי מקורות בחברה, מתוכננים כמה וכמה פרויקטים, כאשר עבור חלק מהם כבר נשכרו שירותים של קבלני ביצוע להקמת מתקנים סולאריים. בטווח הזמן הקרוב, צפוי לצאת אל הפועל מאגר של פרויקטים בהספק של 300 מגה וואט. עוד נמסר כי כבר קיימת התחייבות לתשלום של מעל עשרה מיליון ₪ לחברה המתעתדת להקים כמה פרויקטים הלכה למעשה וסכום נוסף צפוי להיות משולם בהמשך, עם התקדמות הפרויקט.

על פי מקורות בכירים בהנהלת אנרג'יקס, לחברה שותפים לדרך שבעזרתם היא מתכוונת לקדם את הפרויקטים הסולאריים השונים. חלק מהשותפים כבר פעלו יחד בפרויקטים קודמים, שהוכחו כמוצלחים. חברת אנרג'יקס, כך נמסר, מתכוונת להמשיך ולקחת חלק מרכזי בתחום האנרגיה המתחדשת בארץ עם דגש על אנרגיה הסולארית. לרשות החברה תוכניות מגירה בתחום זה, שצפויות לצאת אל הפועל תוך קיום שיתוף פעולה עם משרד התשתיות.

פעילות בארץ ובחו"ל

לא לחינם מוזכר שיתוף פעולה בין אנרג'יקס לבין משרד התשתיות בארץ. בתחילת העשור החליטה ממשלת ישראל לפעול להקמת מתקנים לייצור אנרגיה מתחדשת, עם כוונה לספק כעשרה אחוזים מהדרישה לחשמל עד לסוף העשור, באמצעות מערכות שונות ובפרט – מערכות סולאריות (מערכות פוטו וולטאיות).

חברת אנרג'יקס מקדמת שיתופי פעולה בתחום האנרגיה המתחדשת לא רק עם גורמים בממשלת ישראל. לחברה פעילות משמעותית בתחום גם בפולין, מדינה שמקדמת את שיפור תפוקת האנרגיה המתחדשת על פי הנחיות האיחוד האירופי. בפולין, כמו בישראל, יש כוונה להביא לשיפור לעומת המצב הנוכחי בו לא קיימת עדיין סביבת ייצור חשמל מספקת על בסיס מערכות של אנרגיה מתחדשת. בפולין קיימת לחברת אנרג'יקס פעילות משמעותית בהפקת חשמל על בסיס אנרגית רוח, כאשר גם בארץ יש לחברה פעילות בתחום זה במקביל לייצור חשמל סולארי.

חברה בורסאית מצליחה

חברת אנרג'יקס הינה חברת בת של אלוני חץ נכסים. זוהי חברה ציבורית מצליחה, שמניותיה נסחרות בבורסה. לאנרג'יקס כמה וכמה חברות בנות ישראליות, חלקן מתמחות בפרויקטים סולאריים קטנים ואחרות בפרויקטים גדולים יותר. נכון להיום, הפרויקט הסולארי המרכזי והמוצלח של החברה פועל בנאות חובב והחשמל המופק נמכר לחברת החשמל.

בישראל מקיימת החברה פעילות בתחום האנרגיה הסולרית למעלה מחמש שנים. על פי דיווחי החברה כפי שנמסר לפני למעלה משנה, המתקנים הסולריים שלקחה חלק בהקמתם מסוגלים לייצר כ-500 מגה וואט, עם צפי לתוספת של כ-300 מגה וואט במתקנים שכבר החלה הקמתם. הפרויקטים החדשים הסולאריים שעליהם הכריזה הנהלת החברה צפויים להביא להגדלת נוספת בתפוקה וחיזוק נוסף באופי הפעילות בתחום.

נכון להיום, עובר התחום הסולארי בארץ מהפך. עד כה, נדרשו לא מעט תמריצים ליזמים, כאשר חברת החשמל חתמה על חוזים עם יזמים כדוגמת אנרג'יקס לתקופה זמן ארוכה. בהסכמים הוסכם על התחייבות של חברת החשמל לרכוש את החשמל הסולארי לפרקי זמן של עד עשרים שנה במחיר מובטח. כיום, הציפיות הן שכוחות השוק יוכלו להפוך את המתקנים הסולאריים לרווחיים גם עם פחות מעורבות ממשלתית ועם פחות תמריצים מחברת החשמל. בין היתר, הדבר נעשה לאור ההוזלה בפיתוח, ייצור והתקנה של מערכות סולאריות.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן