אסבסט

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

אסבסטאסבסט הוא חומר בעל מבנה גבישי המאופיין בצורה של סיבים דקים וארוכים בעלי הרכב שונה. הוא נחשב לחומר עמיד וחזק ושימש במשך שנים רבות במגוון צורות בניה. קירות בתים נבנו ממנו וכן תקרות וסככות, מחסנים ועוד.

סיבי האסבסט חזקים מאוד ומחזיקים מעמד לאורך שנים רבות. החומר הינו בעל תכונות ייחודיות ביניהן: עמידות בפני אש, כימיקלים, קורוזיה וכדומה. יתרונותיו הרבים ומחירו הנמוך היוו את הגורם לתפוצה הגדולה שלו והשימוש הנרחב שנעשה בו בעבר.

מחקרים שנערכו בשנים האחרונות הוכיחו כי האסבסט גורם למחלות קשות ולסרטן. שאיפה של אדי החומר כאשר הוא במצב של התפוררות או התחממות יתר, עלולה להיות מסוכנת. עקב כך, נאסר השימוש בו בנייה חדשה. במקביל, נעשות פעולות מסודרות לסילוקו, במקומות שהוא מצוי, במטרה להפחית ככל הניתן את החשיפה של הציבור לחומר.

החוק למניעת מפגעי אסבסט

בשנת 2011 חוקק החוק למניעת מפגע אסבסט ואבק מזיק. היוזמה לחקיקתו באה מהמשרד לאיכות הסביבה ונבעה מתוצאות המחקרים שהוכיחו כי הוא מסוכן לבריאות וחשיפה אליו עלולה לגרום למחלות קשות.

החוק קובע כי חל איסור על שימוש כלשהו באסבסט או בפסולת המורכבת ממנו, לרבות מסחר, ייצור, או ייבוא מחו"ל. מאחר ועדיין קיימים מבנים רבים, מחסנים וסככות העשויים מהחומר הזה, קובע החוק תקנות להריסתם ופינוי מסודר ובטוח של הפסולת.

חשיבות הפינוי המידי

כאמור, האסבסט הוא חומר העלול לגרום למחלות קשות. עיקר האפקט המסוכן לבריאות נגרם כאשר סיבי החומר משתחררים מהלוחות עקב שבירתן או שריפתן. על פי הנחיות המשרד לאיכות הסביבה, חייב בעל הנכס לנקוט את כל האמצעים לפינוי המפגע באופן מידי. גם פסולת אסבסט שהושלכה לקרן זווית עלולה להוות מפגע סביבתי חמור ויש לפנותה במהירות האפשרית ובהתאם להנחיות החוק.

סילוק אסבסט אינו עבודה לחובבנים. מאחר ומדובר בחומר שהעיסוק בו מסוכן מאוד לבריאות, רק אנשים בעלי הסמכה והכשרה מיוחדת רשאים לבצע את עבודות הפינוי. גם כך יש לעשות זאת בזהירות מרבית, תוך נקיטת כל הצעדים והפעולות המתבקשות למניעת נזק לעובדים ולאוכלוסייה המתגוררת בסמוך. למידע נוסף ולקבלת הצעה לפינוי אסבסט לחצו כאן

שלבי סילוק מפגע אסבסט

הקבלן המורשה לבצע את הפינוי ייבצע סיור במקום שיכלול צילומים נרחבים, הכנת תרשימים ותכנית עבודה ובדיקת כל האלמנטים שיעזרו לביצוע מסודר ובטוח, לרבות התייחסות לאוכלוסייה המתגוררת בסמוך לאתר העבודה.

לאחר שהתקבלו כל האישורים מהגורמים השונים, לרבות בעל הנכס, תוגש בקשה לוועדה מקצועית רלוונטית של המשרד לאיכות הסביבה וכאשר זו תאשר את ביצוע עבודות הסילוק, יחל הפרויקט. האתר בו מבוצעת העבודה יתוחם ויתלו שלטי אזהרה מתאימים.

בשלב הראשון יועברו הנחיות לתושבים המתגוררים בבניינים סמוכים לסגירת כל הפתחים בעת ביצוע העבודות. חל איסור גם להפעיל אמצעי מיזוג אוויר. העובדים העוסקים בסילוק האסבסט חייבים ללבוש חליפות ומסיכות הגנה מיוחדות המיועדות לצמצום הפגיעה כתוצאה מחשיפה לחומר. הם יקבלו הדרכה מקיפה על מהותו ועל הסכנה הנשקפת ממנו וכן על אופי הפעולות שיש לנקוט כדי להימנע משאיפת הסיבים.

במסגרת השלבים המעשיים של העבודה, יורטב האסבסט במטרה למנוע את התפרקות הסיבים. לצורך כך יעשה שימוש בחומר מיוחד המלכד אותם. שחרור הברגים המחברים אותו לקונסטרוקציה של המבנה צריך להיעשות בצורה כזאת שהחומר עצמו יישאר בשלמותו גם לאחר הפירוק.

הלוחות המפורקים יונחו על גבי משטחים בצורה מסודרת ויאטמו על יד עטיפתם ביריעות פוליאתילן. לאחר שהודבקו עליהם שלטי האזהרה, הם יועמסו על משאית מנוף ויועברו לאזור המורשה להטמנת אסבסט. בשלב האחרון תבוצע סריקה מקיפה לוודא שלא נשארו במקום שרידים של החומר.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן