בדיקת גז ראדון ארוכת טווח

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

בדיקת גז ראדון ארוכת טווחהסיכון הבריאותי הגדול הנגרם עקב חשיפה ממושכת לגז הראדון, הביא לכך שהמשרד להגנת הסביבה קבע מדדים מסוימים לרמת ריכוזו בבתי מגורים או במשרדים ומקומות עבודה אחרים. חריגה מהרמה שנקבעה תוגדר כמסוכנת לבריאות הדיירים השוהים במבנה. לצורך מדידת כמות הגז וריכוזו נערכות בדיקות באמצעות מכשירי מדידה מתקדמים.

שני סוגי הבדיקות הקיימים הם: בדיקה קצרה ובדיקה ארוכת טווח. הראשונה נמשכת מספר ימים ומטרתה לקבוע אם ריכוז הגז במקום גבולי או חורג מהמותר. אם מתקבלות תוצאות חיוביות, כלומר שקיימת רמה גבוהה של גז במקום, יש לבצע את הבדיקה השנייה, ארוכת הטווח. ובמקביל יומלץ לנקוט בפעולות מידיות על מנת להוריד את רמת ריכוז הגז בבית.

בדיקה זו היא מדויקת יותר ומשקפת יותר את המציאות. היא נמשכת כשלושה חודשים עד חצי שנה ובניגוד לבדיקה המהירה המבוצעת בחדר סגור הרמטית, המדידה הארוכה נערכת בתנאי מחיה רגילים שבהם הדלתות והחלונות ושאר פתחי הבית נפתחים ונסגרים לסירוגין.

ביצוע על ידי מומחים

את הבדיקות לקביעת ריכוז הראדון בבתים מבצעים אנשים שהוסמכו לכך וקיבלו היתר מהמשרד להגנת הסביבה. לצורך המדידה הם משתמשים בגלאים משוכללים המסוגלים לזהות את הגז ולמדוד את ריכוזו.

בבדיקה ארוכת הטווח יוצב הגלאי על רצפת החדר בגובה של מטר עד שניים. במשך התקופה הארוכה ימדוד המכשיר את רמת ריכוז הגז במבנה תוך כדי תנאי המחיה הרגילים של בני הבית. התוצאות שיתקבלו בדרך זו ישקפו במידה מדויקת יותר את כמות הגז המצויה במקום.

מאחר והבדיקה נערכת בזמן שבני הבית שוהים בו יש חשיבות למיקום שבו יונח הגלאי. אם מדובר בבית שבו יש ילדים קטנים הוא צריך להיות במקום רחוק מהישג ידם. כמו כן, יש לדאוג לכך שהוא לא יהפוך למטרד אם הוא יונח במקום מרכזי שהתנועה בו תדירה. בתוך כך יש להתייחס לעובדה שעל הגלאי להיות מונח במקום מרוחק מהפתחים של הבית וממערכת מיזוג האוויר.

השלב השני של הבדיקה ארוכת הטווח הוא העברת נתוני המדידה למעבדה לשם ניתוחם וקבלת התוצאות. אם בסיום הבדיקה יתברר כי במקום קיימים ריכוזי גז ראדון העולים על המותר על פי התקן של המשרד להגנת הסביבה, יידרשו פעולות מידיות לפתרון הבעיה בתוך פרק זמן קצר ככל הניתן. ברוב המקרים, מבצעי הבדיקה יהיו אלה שגם ימליצו על הצעדים שיש לנקוט לסילוק המפגע.

 למרכיב הזמן יש חשיבות גדולה בכל הקשור למדידת הריכוזים של הגז בבית. פתיחה וסגירה של דלת או חלון יגרמו לשינויים בתנודות האוויר בחדר ולכניסת אוויר חדש מבחוץ. דברים אלה עלולים למדדים שונים של ריכוז גז בכל פרק זמן משתנה.

לכן, הזמן הממושך שהבדיקה נדרשת לו יאפשר למדוד זאת באופן מדויק על ידי עריכת ממוצע של ריכוז במשך כל התקופה כולה ובכל המצבים המשתנים בבית. כך התוצאות תצאנה אמינות יותר ותשקפנה את המציאות בשטח.

הבדיקה מתבצעת בכל מקום

עקב החשיבות הגדולה של הבדיקות הללו, במיוחד זו ארוכת הטווח המספקת תוצאות מדויקות ואמינות יותר בתנאים אמתיים, נערכות המדידות הללו בכל מקום. בבתי עסק, משרדים, בתים פרטיים ובנייני מגורים, במחסנים ומפעלים וכן בתי ספר וגני ילדים.

למרות פרק הזמן הארוך הדרוש לביצועה, אין הבדיקה הארוכה מטרידה את האנשים השוהים במבנה. הם יכולים להמשיך ולחיות את חייהם כרגיל בלי להרגיש הפרעה כלשהי. הגלאי המשמש את הבודקים הוא נייד ואינו זקוק לחיבור כלשהו וגם אינו תופס מקום רב. כך שנוכחותו במקום אינה מורגשת באופן המפריע להתנהלות הרגילה.

ראו גם:

מיחזור גז- מה חשיבותו וכיצד הוא מתבצע

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן