בדיקת גז ראדון מהירה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

בדיקת גז ראדון מהירהגז הראדון עלול לגרום לסרטן בריאות, כך קובעים המחקרים. הוא חודר לבתים דרך הפתחים והסדקים שבתחתית המבנה ומתפשט בחלל הדירה. ריכוז גבוה ממנו מגדיל יותר את רמת הסיכון הבריאותי הנגרם כתוצאה משאיפתו במשך תקופה ממושכת.

הגז הרדיואקטיבי הזה נפלט מהאדמה ומחומרי בנייה, בעיקר מבטון. הוא נמצא בכל מקום אך בריכוזים שונים. בשנים האחרונות, עקב המודעות הגדלה והולכת לנוכחות הראדון בבתי מגורים והפרסומים אודות הנזק הבריאותי החמור הנגרם עקב שאיפתו, החלו להיערך בדיקות רבות למדידת הגז במקומות עבודה, בתים פרטיים ובמשרדים.

עד כה היה נהוג לחשוב שרק בתים צמודי קרקע עלולים להיות בעלי ריכוז גבוה של ראדון, מעצם הקרבה שלהם לאדמה. מחקרים שנערכו בנושא הפריכו את הטענה הזאת. הגז יכול להימצא גם בקומות הגבוהות של הבניין ובמיוחד בחדרי ממ"ד הבנויים ממסה גדולה של בטון.

סוגי הבדיקות

קיימים שני סוגים של בדיקות למדידת ריכוז ראדון בתים. בדיקה קצרת טווח ובדיקה ארוכת טווח. הראשונה נמשכת מספר ימים והשנייה עשויה להמשך עד חצי שנה. בטרם ניגשים לפרויקט של בדיקה ארוכת טווח, יש קודם לבצע את הבדיקה המהירה.

הבדיקה המהירה נועדה לקבוע מהי רמת הריכוז של הגז בבית. גם אם בסיומה מתברר כי המדידה היא גבולית, כלומר שכמות הגז במבנה היא ברמה הקרובה לסיכון, יומלץ על ביצוע הבדיקה ארוכת הטווח.

המדידה קצרת הטווח נמשכת כשלושה עד שבעה ימים. היא מתבצעת בחדרים סגורים בלבד. על החלונות והדלתות להיות סגורים במשך כל זמן הבדיקה. תנאים אלו נקבעו על פי דרישות התקן שהוציא מכון התקנים הישראלי.

בדיקה ראדון מהירה מהווה פתרון מצוין למדידת ריכוז הגז בממ"דים. השהייה בחדר האטום לא נמשכת זמן רב מיד מהטעם הפשוט שאין שם מספיק אוויר לשהות ממושכת. לכן הבדיקה הקצרה, שאורכת מספר ימים, היא אידיאלית במקרים אלו.

רושם ראשוני

הבדיקה המהירה נועדה בעיקר על מנת לברר אם בכלל קיים ריכוז כלשהו של גז הראדון בתוך הבית ומה הערך המקסימאלי שלו. לצורך ביצועה משתמשים הבודקים במכשור מתקדם. מדובר בגלאי קרינה שונים המסוגלים לזהות ולמדוד המצאות של ראדון במבנה ואת מידת ריכוזו.

את הבדיקה יבצעו רק אנשים שהוסמכו לכך וקיבלו את אישור המשרד להגנת הסביבה. השלב הראשון הנדרש מיד בהגיעם למקום הבדיקה היא אטימת החדר הנבדק ככל שניתן. קרי – סגירת כל הפתחים, הדלתות והחלונות. החדר יישאר במצב זה במשך כל זמן המדידה.

הגלאי הנייד המשמש אותם במהלך המדידה יונח על הרצפה או על רהיט כלשהו בגובה של מטר עד מטר וחצי. חשוב לא להניחו בקרבת מערכות מיזוג האוויר או בסמוך לדלתות והחלונות. במהלך הבדיקה אסור להיכנס לחדר בו היא מתבצעת. זאת מאחר ועל החדר להיות אטום לחלוטין במהלך כל זמן המדידה בכדי שתתקבלנה תוצאות מדויקות.

יתרונה הגדול של הבדיקה קצרת הטווח הוא ביכולתה לזהות ריכוזים גדולים של הגז בפרק זמן קצר ועל ידי כך לפעול לסילוקו המידי. כאשר המדידה מסתיימת הנתונים עוברים לבדיקת מעבדה, שאינה נמשכת זמן רב, ולאחריה תתקבלנה התוצאות.

אם התוצאות יצביעו על רמה גבולית או חריגה של ריכוז ראדון בבית, מומלץ להתחיל בנקיטת צעדים ופעולות לסילוקו. הנחיצות הגדולה ביותר במצב כזה היא לאוורר את החדר או המבנה בתדירות גבוהה יותר. אם אין פתחי אוורור רצוי לרכוש מערכות אוורור מלאכותיים.

חשוב לציין כי במקרים שבהם מתקבלות תוצאות המצביעות על רמה גבולית או חריגה של ראדון, יש לבצע גם בדיקה ארוכת טווח.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן