בית חכם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

בית חכםהעידן בו אנו חיים מעמיד את הטכנולוגיה במרכז. כל מכשיר שאנחנו רוכשים נועד לבצע מגוון שימושים, ולשפר את איכות חיינו במידה לא מבוטלת. בדיוק בנקודה הזו נכנסו לתמונה, לפני מספר שנים, הבתים החכמים.

מעבר לשליטה המלאה שהם מציעים לנו על החיים בבית, מדובר במערכות שפועלות, במידה לא מבוטלת, למען הסביבה בה אנו חיים. כיצד בית חכם יכול להיות אקולוגי?

היתרון המרכזי: שליטה והתאמה מלאה

כשמדברים על בית חכם, ברור שמה שהופך אותו לכזה הוא השליטה שהוא מעניק לבני הבית על כל מכשיר חשמלי בו. בפועל, הדבר מתבצע באמצעות מערכת בקרה אחת, המאגדת בתוכה מספר רב של מכשירים.

בני הבית יכולים להגדיר שעות קבועות בהן יפעלו מכשירי החשמל השונים, וזאת בהתאם לשגרת החיים שלהם, או אפילו להיבטים חיצוניים. אפשר לקבוע, למשל, שמערכות התאורה לא יעבדו בשעות האור, או סגירת מערכות הבידור בבית בשעות הלילה.

גם תרחישים מורכבים יותר, דוגמת הגפת התריסים ועמעום האורות כאשר מדליקים את הטלוויזיה, אפשריים גם הם. מכאן, שהסיכויים לכך שמכשירי חשמל יפעלו להם "סתם" שעות ארוכות, על כל ההשלכות האקולוגיות והכלכליות של כך (כפי שנראה בהמשך), קטנים בעשרות מונים.

היבט אחר בו הבית החכם מסייע לחיסכון בחשמל נוגע לגלאים ולחיישנים השונים, הנכללים בחלק מהמערכות מהסוג הזה. בקרי הנוכחות מזהים תנועה או היעדר תנועה בחלל מסוים, ומגדירים את פעילות המכשירים החשמליים בו בהתאם לכך.

כאשר אין תנועה בחדר מסוים, תשפיע המערכת, למשל, על עוצמת הפעולה של מערכת מיזוג אוויר, או אפילו תכבה אותה לחלוטין. מערכות בית חכם משמשות גם מעין "תחנה מטאורולוגית", שעה שעל פי הטמפרטורה והלחות החיצוניים, הנמדדים על ידי מערכת ייעודית, תיקבע עוצמת הפעולה של המזגן. דוגמא אחרת היא קרני השמש, שבהתאם לזווית שלהן ייפתחו או ייסגרו תריסי הבית, במטרה לאפשר תאורה חיצונית אידיאלית.

בקרים ודימרים

בית חכם כולל בתוכו כלים נוספים שמסייעים להגשים את מטרת העל שלו, והוא חיסכון גדול ככל האפשר באנרגיה ובחשמל. מרבית המערכות כוללות בתוכן בקרי מתח, אשר קובעים את רמת המתח המתאימה ביותר בהתייחס לאמצעים שונים בבית.

כך, למשל, יצומצם המתח אשר מגיע לאמצעי התאורה בבית, מה שיאפשר לצמצם אותו מצד אחד, אך גם לשמור על רמת תאורה נאותה מהצד האחר. אם מורידים את זרימת החשמל ל-90%, לדוגמא, נשארים עם רמת תאורה כמעט מקסימלית (98% לערך), אך כזו שחוסכת כמעט עשירית מכמות האנרגיה. וזה עוד בלי להזכיר את השמירה על חוט הלהט בנורה עצמה, מה שמגדיל את ההתרוקנות שלה. יש בכך, כמובן, חיסכון כלכלי שאינו מבוטל כלל.

על אותו עיקרון, אפשר בהחלט להכניס לתוך משוואת הבית החכם גם דימרים (מעמעמים), המאפשרים בחירה ידנית של עוצמת התאורה או ההפעלה של מכשירים חשמליים אחרים.

כך חוסכים בחשמל ובכסף

כבר מסקירת היבטי מערכות הבית החכם שהובאה מעלה, ניתן להסיק על התרומה האקולוגית העצומה שלהן. הן מאפשרות להקטין בעשרות אחוזים את צריכת החשמל או האנרגיה בבית מסוים, מה שמתבטא, בסופו של יום, בחיסכון של כמה אלפי שקלים בחשבון החשמל השנתי.

מצד שני, אין להתעלם מכך שהתקנת המערכות האלה כרוכה בהוצאות, שעלולות להיות לא מבוטלות כלל (המחיר נקבע על פי מורכבות המערכת, והאפשרויות שהיא מציעה). את הבית החכם רצוי לתכנן מראש, אך ניתן גם להוסיף מערכות חכמות אלה ואחרות עבור בית קיים. על כל פנים, לאורך זמן ההשקעה הזו, הגם שאינה מבוטלת בשישים כלל וכלל, מוכיחה את עצמה כמשתלמת גם מהבחינה הכלכלית.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

בית חכם

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן