מהי בריכה אקולוגית?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

בריכה אקולוגית המודעות לשמירה על איכות הסביבה חודרת לכל תחומי החיים. בני האדם מבינים כי שמירה על איזון אקולוגי בכדור הארץ היא בעלת חשיבות גבוהה ומשפיעה לטובה גם על הבריאות האישית. הרצון לקיים אורח חיים טבעי הגיעה בשנים האחרונות גם לענף בריכות השחייה.

באירופה החלו להקים בריכות שחייה אקולוגיות כבר בתחילת שנות השמונים. בעת ההיא מדובר היה בקומץ אנשים שהעדיפו לקיים אורח חיים טבעי ושילבו את התפיסה הזאת בכל תחומי חייהם. החלוצים הללו בחרו לבנות בריכות נקיות מחומרים כימיים כמו כלור וכדומה. הם השתמשו באמצעים טבעיים לחלוטין על מנת לטהר את המים בבריכה.

בריכה אקולוגית אינה בעלת צבע כחול כמו בריכות רגילות (האפקט הזה נוצר עקב צביעת הדפנות בכחול). היא דומה יותר למאגרי מים בטבע. ברוב המקרים גם העיצוב שלה יהיה שונה ויותאם יותר לקבלת המראה הטבעי. לשחות בבריכה אקולוגית זאת חוויה שונה בתכלית.

טיהור המים

בריכה ירוקה וטבעית היא מרשימה. אך כמו בכל מאגר מים עומדים, יש צורך בניקוי מתמיד על מנת שהם יישארו בצלילותם. יש בריכות שבהן נעשה שימוש בטכנולוגיות סינון משוכללות וטבעיות ויש אחרות שבהן הניקוי והסינון מתבצעים רק באמצעים ביולוגים טבעיים ללא כל התערבות מכנית או אחרת.

עיצוב הבריכה חשוב לצורך ניקוי המים. בבריכות אקולוגיות נעשה שימוש במפלסים לסיוע בטיהור המים. הרעיון נלקח מהטבע. שם המים זורמים ומתחלפים כל הזמן ועקב כך נשמרים נקיים וטהורים. המפלסים בבריכות האקולוגיות מאפשרים זרימה של המים וניקויים גם ללא צורך בהחלפתם.

המים הזורמים במפלסים עוברים תהליך של סינון וניקוי באמצעים ביולוגים. צמחים מיוחדים המצויים באגן שנבנה לצורך כך פולטים חמצן המטהר את המים. השורשים שלהם סופחים את הרעלים המזינים אותם וכך מנקים את הבריכה.

לצורך כך בבריכות אקולוגיות איכותיות משלבים בתהליך הניקוי גם משאבות המאפשרות את הזרימה החופשית של המים במפלסים. כמו כן, נעשה שימוש במסננים מיוחדים המנקים אותם ובגמר התהליך הם חוזרים לבריכה טהורים וצלולים. מדובר במערכות סגורות האטומות לחדירת חומרים שאינם רצויים ובאמצעותן מתבצע גם תהליך מיחזור של המים.

יש בריכות אקולוגיות שבהם משתמשים בדגים המסייעים בניקוי המים ושמירה על איכותם. הדגים אוכלים את האצות והירוקת המצטברים בקרקעית ובדפנות וכן את היצורים הקטנים המצויים בבריכה. החמצן שהצמחים פולטים מאפשר להם לחיות. כאשר נעשה שילוב של דגים בבריכה יש חשיבות לקיום מאזן נכון של המרכיבים בתוכה.

מרכיבי מערכת הסינון

מספר מרכיבים כלולים במערכות סינון מים בבריכות אקולוגיות:

– מסנן מכני גס – תפקידו לסנן את הלכלוך ממי הבריכה. לתוכו יאספו שאריות אוכל, בוץ עלים, ענפים וכדומה. יש צורך לנקותו בתדירות גבוהה, על כן רצוי שהוא יהיה במקום נגיש.

– משאבות – תפקידן לסייע בזרימת המים במפלסים השונים. חשוב שהן יהיו בעלות הספק נמוך כדי לחסוך בעלויות התחזוקה. רצוי לבחור משאבות שאינן דורשות ניקוי תכוף.

– מנורתUV  נגד אצות – מונעת את התופעה של מים ירוקים הנובעים מפריחת אצות קטנטנות. הן עוברות דרך המכשיר ונקטלות. יש לנקות את השרידים לאחר מכן באמצעות מכשיר לשאיבת לכלוך ורפש.

– פילטר ביולוגי – כשמו כן הוא. באמצעות תהליך ביולוגי טבעי הכולל הפרשות של דגים ויצירת בקטריות בתוכו הוא משמש כמסנן יעיל של מי הבריכה.

מיחזור המים

בריכות אקולוגיות יכולות להיות פרטיות או ציבוריות. המים בהן נקיים וטהורים בכל קנה מידה ואפשר ליהנות משחייה והשתכשכות בהם ללא חשש. ראוי לציין כי בבנייתן, המבוססת על התפיסה הירוקה והאקולוגית, מיוחסת חשיבות גדולה לחיסכון במים. עקב כך מיושמים בהן רעיונות של מיחזור מים.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן