גג ירוק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

גג ירוקבעת האחרונה מסתמנת מגמה בישראל לחיפוי גגות בצמחיה. כלומר הקמת גינה על גג הבניין. רוב ה"גגות הירוקים" בארץ הם על גבי בניינים בעלי גג שטוח. הסיבה לכך היא שעקב תנאי האקלים יש להיעזר בהשקיה מלאכותית בתקופות יבשות

'גג ירוק' אקולוגי (אקולוגג) אינו דורש השקיה מרובה. באמצעות מערכות איטום וניקוז מיוחדות המנצלות את משאבי הטבע (אגירת מי גשמים, לדוגמא) ניתן ליהנות מגינה פורחת על הגג ללא צורך בתחזוקה יומיומית.

לגגות הירוקים יתרונות רבים. משיפור איכות האוויר ועד יצירת בידוד טוב יותר. מכאן ניתן להבין מדוע תופעה זו נפוצה ביותר בשנים האחרונות במדינות מערביות. יש מקומות שהחוק מחייב, בעת הקמת מבנה חדש, לשלב בו 'גג ירוק'.

מהו גג ירוק?

'גג ירוק' אקולוגי הוא בעצם מעין גינה הצומחת על גג הבניין. ניתן לגדל בה סוגי צמחים שונים ומגוונים המותאמים לשיטת גידול זו. הקמת גינה כזו כוללת טכנולוגיות מתקדמות לאגירה וניקוז של מי גשמים ועקב כך פוטרות את התושבים מהצורך בהשקיה לעיתים קרובות.

המרכיבים כוללים שכבות הגנה מאסיביות המותקנות על שכבת האיטום הקיימת בגג. מטרתן למנוע פגיעות בגג העלולות להיגרם כתוצאה משורשי הצמחים. בנוסף מותקנת מערכת ניקוז מתקדמת המיועדת להעברת מי גשמים שנאגרו או מים עודפים ישירות אל תוך הגינה.

תערובת מיוחדת של אדמה מדושנת בדישון אורגני משמשת כמצע לגידול הצמחייה. ולכן מותקנת מערכת סינון שתפקידה למנוע מצבים של סתימה. זו עלולה להיווצר כתוצאה מגרגירי אדמה העלולים לעבור אל מערכת הניקוז. ראוי לציין שיש 'גגות ירוקים' שבהם מותקנת שכבת בידוד תרמי נוספת.

יתרונותיו של הגג הירוק

מחקרים הוכיחו כי עצים וצמחים משפרים את איכות האוויר. הם סופחים את דו תחמוצת הפחמן הנפלטת לאוויר ופולטים חמצן חיוני. יוצא מכך שאנשים החיים באזור שיש בו צמחיה רבה נושמים אוויר נקי ואיכותי יותר.

חשיבות הדבר ניכרת במיוחד באזורים עירוניים שבהם כמות הצמחייה דלילה עקב מחסור בשטחים פתוחים היכולים לשמש ככר פורה לשתילת צמחים ועצים.

בתים ובניינים בעלי 'גג ירוק' הם מבודדים יותר. שכבת הצמחייה הנוספת על איטום הגג מאפשרת לדיירי הבניין לחוות אקלים נוח יותר אף בימים חמים. עובדה זו מצמצמת את העלויות הכרוכות בקירור מלאכותי (מזגן). גם בחורף פעולת הבידוד יעילה כנגד הקור.

מי הגשמים מתנקזים בדרך כלל לקרקע ונספגים בה. זהו בזבוז משווע של מים היכולים לשמש לצרכים רבים. שיטות אגירת המים המתקדמות וטכנולוגיות הניקוז המותקנות ב'גגות ירוקים' מאפשרות שימוש יעיל ואפקטיבי במשאבים אלו.

בנוסף לחן הנלווה ל'גג ירוק' יש בו תועלתיות לא מעטה. הגינות יכולות לשמש את דיירי הבניין לשתילת צמחים או פרחים כאוות נפשם. ניתן אפילו לשתול בהן פירות וירקות.

סוגי גג ירוק

קיימים, למעשה שני סוגים עיקריים של גגות ירוקים. ההבדל ביניהם נובע ממבנה הגג והייעוד שהוקצה לו וכן מעלות ההשקעה והצורך בתחזוקה שוטפת.

גג ירוק שטוח

הסוג הראשון הוא 'גג ירוק שטוח'. במקרים כאלה מדובר בשכבת אדמה שאינה עולה על שמונה סנטימטרים בקירוב. סוג הצמחים שיגדלו בגג מעין זה יהיו כאלה שאינם דורשים השקיה מרובה ומסוגלים לצמוח בשכבת אדמה רדודה.

הקמת גינה כזו כרוכה בהשקעה כספית קטנה למדי ובתחזוקה מעטה.

גג ירוק עמוק

הסוג השני הוא 'גג ירוק עמוק'. בגגות אלה ניתן לגדל צמחיה מגוונת ביותר, לרבות עצים וצמחים רב שנתיים. הם יישתלו בתוך שכבת אדמה עבה העשויה להגיע לעומק של עד לחמישה מטרים במקרים קיצוניים. פרויקט כזה יגרור אחריו השקעה כספית גדולה ביותר וברוב המקרים הוא נדרש לתחזוקה בתדירות גבוהה.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן