גוגל הצהירו שהם לקראת הגעה ל100% אנרגיה מתחדשת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

גוגל הצהירו שהם לקראת הגעה ל100% אנרגיה מתחדשתפרסומים מעניינים גילו לאחרונה הצהרה שיצאה מצד חברת גוגל העולמית בדבר התקדמות בה היא מעורבת בתחום האנרגיה המתחדשת.

עבור אלה שמכירים את חברת גוגל בתור תאגיד המספק בעיקר שירותי חיפוש, מידע ותוכן באינטרנט מדובר בהפתעה. עבור אלה שמכירים קצת יותר את פעילותו של התאגיד הזה, שעוסק לא רק בפרסום מקוון ומנועי חיפוש אלא גם בפיתוח יישומים חדישים לרעיונות שונים ומיזמים מדעים מגוונים, ההפתעה תהיה פחות מרעישה.

אבל בין כך בין כך – מדובר בכותרת בעלת חשיבות. מסתבר שאם רוצים בכך, שואפים לכך ומשקיעים בכך – קידום אנרגיה מתחדשת יכול להתבצע, ובהצלחה גדולה.

אנרגיית רוח ואנרגיה סולרית

צרכי האנרגיה של חברת גוגל הם ללא ספק גדולים למדי. משום כך, הכרזת קברניטי החברה בעת האחרונה, על שהם מצליחים ליישם את החלטתם לעבור למאה אחוז אנרגיה מתחדשת בהחלט איננה עניין של מה בכך.

מהם מקורות האנרגיה המתחדשת שמספקים כבר כיום את צרכיה של גוגל? מדובר בין היתר במתקני הפקת חשמל על בסיס רוח. קיים גם היבט ניכר של הפקת חשמל על בסיס אנרגיה סולרית.

מהלך אסטרטגי ארוך טווח

המודעות של מנהלי גוגל לגבי אנרגיה מתחדשת בהחלט ראויה לציון. לחברה פונקציה ניהולית בכירה שעיקר תפקידה בניהול כל התשתית וצרכי האנרגיה של גוגל. על פי ההערכות, קרוב למיליארד וואט חשמל נדרשים לחברה ואחוז ניכר מכך מגיע ממקורות אנרגיה נקיים ומתחדשים.

בגוגל, כך מסתבר, שמים לב לספקי האנרגיה והחשמל. בחברה מעדיפים לרכוש את החשמל הנדרש מספקים בהתקשרות חוזית ארוכת טווח. בין ספק האנרגיה המתחדשת ניתן למצוא חברות מובילות בכל העולם. לצד ייצרני אנרגיה ירוקה בצפון אמריקה, לגוגל חוזים לרכישת חשמל גם מול ספקים במדינות שונות באירופה ואפילו בדרום אמריקה.

זהו מהלך אסטרטגי ארוך טווח שהחל להתגבש לפני יותר מחמש שנים. מאז, המהלך מתקרב לכדי מימוש מלא. הציפייה היא שעד לסוף השנה ייעשה בגוגל שימוש אך ורק באנרגיה מתחדשת – וזוהי בהחלט בשורה חשובה.

גידול בצריכת אנרגיה

צרכי האנרגיה של גוגל ניכרים למדי. הביקוש לשירותי החברה ופיתוח מיזמים טכנולוגיים חדשים מביאים לכך שצרכי האנרגיה של החברה, הגבוהים גם כך, נמצאים בתהליך של גידול מתמיד.

גם לכך מנסים בגוגל למצוא פתרון, כאשר נבחנים כל העת פתרונות לשימוש יעיל יותר בחשמל ואנרגיה. בין היתר, מושקעים מאמצים בשילוב של בינה מלאכותית (AI) שתשמש להפחתת הצריכה ושימוש יעיל.

חוזים לאספקת אנרגיה מתחדשת נחתמים מול ספקים במדינות רבות בכל העולם. ספקים מרכזיים של גוגל כוללים חברות אמריקאיות בעלות חוות להפקת אנרגיה רוח במדינות צפון אמריקה. בנוסף, אנרגיה מתחדשת מגיעה גם ממדינות סקנדינביה, מארצות השפלה באירופה וכן ממדינות נוספות סביב העולם.

גוגל לא לבד

אין ספק שהיעד השאפתני של גוגל ראוי לציון ובמיוחד ראוי לציון שבקרוב תעבור החברה לשימוש אך ורק באנרגיה סולרית. אבל חשוב לא פחות – לציין שמדובר במגמה חשובה שמתקיימת בענף ההייטק והטכנולוגיה וגם בקרב חברות ענק נוספות.

אילו עוד שמות מוכרים פונים לספקים של יצרני אנרגיה ירוקה, מתחדשת? בין היתר מדובר במיקורסופט מיסודו של ביל גייסט ופייסבוק, של מארק צוקרברג. ומי עוד? גם חברת אפל, ענקית הסלולר בהחלט רואה את עצמה כחלק ממהפכה.

אז בפעם הבאה שאתם גושים באינטרנט, מבקרים חברים בפייסבוק, מחפשים מידע בעזרת מנוע החיפוש של גוגל או מדברים בסלולר, אל תשכחו. אנרגיה סולרית ואנרגית רוח, אנרגיה מתחדשת ולא מזהמת חשובה לא רק להם. אנרגיה מתחדשת חשובה לכולנו.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן