הדברה בגינה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

הדברה בגינהמזיקים הם אורחים לא רצויים בגינה. הם פוגעים בצמחים ועלולים להמיתם וכאשר הם מצויים בכמויות גדולות הנזק שיגרמו עלול להיות הרה אסון. האמצעים הרגילים להדברת מזיקים כוללים חומרים כימיים המשמידים אותם, אולם במקביל גורמים נזק עצום לסביבה.

כאשר מגדלים גינה אקולוגית המטרה העומדת לנגד עיני המגדל היא שמירה על איכות הסביבה, תוך שימוש במוצרים טבעיים בלבד. חומרי הדברה כימיים מהווים אנטיתזה לתפיסה זו. אך מה לעשות שגם בגינה המבוססת על איזון טבעי עלולים להיווצר מזיקים.

ובכן, יש מספר פתרונות לבעיה כמו למשל, הדברה אורגנית, ביולוגית ועוד. השיטה הראשונה מבוססת על שימוש בחומרי הדברה אורגניים ואילו בשנייה הנחת היסוד היא איזון ביולוגי. כלומר שימוש באויבים הטבעיים של המזיקים במטרה לצמצם את מספרם. בשאר השיטות נעשה שילוב בין הדברים.

הדברה אורגנית

חומרי הדברה אורגניים אמורים לעשות את אותה עבודה שעושים החומרים הכימיים – השמדת מזיקים. ההבדל בין השניים טמון בעובדה שהמדבירים הקונבנציונאליים מורכבים מחומרים כימיים המזיקים לסביבה בעוד שבאורגנים נעשה שימוש רק בחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה.

חשוב לשים לב לעובדה שגם חומרי ההדברה האורגנים מכילים, לעיתים, תרכובות רעילות העלולות לפגוע בחתך גדול של יצורים המצויים בגינה. גם באלה שאינם מזיקים לצמחים. ייתכן גם ששימוש בחומרי הדברה אורגניים יביא להשמדת החרקים 'הטובים', אלה שטורפים את המזיקים ושומרים על האיזון הטבעי בגינה.

לכן, קיימת חשיבות גדולה לשימוש נכון בהדברה האורגנית. יש לברור היטב באיזה חומרי הדברה להשתמש. ניתן להיעזר בחומרים שהתרכובת בהם אינה מזיקה לחרקים 'הטובים'.

הדברה ביולוגית

שיטה זו מבוססת על האיזון האקולוגי הקיים בטבע. למזיקים התוקפים את הצמחים בגינה יש 'אויבים' הטורפים אותם. הרמוניה טבעית בגינה תישמר כאשר מספר החרקים 'הטובים' ומספר המזיקים' יהיה מאוזן בצורה כזאת שלא ייגרם כל נזק לצמחים. ריבוי של מזיקים עלול להשמיד את הגינה כולה.

בכדי לבצע הדברה ביולוגית ניתן להכניס לגינה חרקים הידועים כטורפים טבעיים של המזיקים המצויים שם. כמות מספקת מהם תיצור את האיזון הטבעי הראוי שיישמר בגינה. חשוב ביותר לא להפריז בכך. כאשר יופר האיזון העדין בין אוכלוסיית החרקים 'הטובים' והמזיקים, תהיה ידו של אחד מהם על העליונה ואז עלול להיווצר מצב שבו הוא יהפוך למזיק.

הגינון האקולוגי מבוסס על ההרמוניה שבטבע. לכל ייצור יש סיבה לקיומו. כאשר מגדלים גינה המבוססת על הרעיון הזה, יש להניח כי צפויים 'אורחים' כאלה. אפשר לחיות איתם ללא הפרעה כל עוד הם אינם מתרבים מעבר לפרופורציות הנכונות. כשזה קורה הם הופכים למזיקים.

בעת הצורך אפשר לשלב בין שתי השיטות – האורגנית והביולוגית – על מנת לקבל הדברה יעילה יותר. כמובן שהדבר צריך להיעשות בזהירות רבה תוך שמירה על המארג העדין של ההרמוניה בטבע. הדברה אגרסיבית מידי תפר את האיזון הזה.

פתרונות אחרים

קיימים פתרונות אחרים לטיפול במזיקים. שמנים טבעיים קוטלי חרקים המבוססים על פירות האזדרכת ההודית, יועילו לצמצום התרבותם של המזיקים. החומרים המרכיבים את השמן אינם משמידים את החרקים מידית, הם רק פוגעים בהתפתחותו.

שום הינו דוחה חרקים מצוין. ניתן לרכוש חומרי הדברה המבוססים על תמציות שום או פשוט לשתול את הצמח במספר מקומות. אפקט הריח שלו ירחיק חרקים מהגינה.

בעלי יוזמה יכולים להכין לבד קוטלי מזיקים. צמחים רבים יכולים לשמש להשמדת מזיקים ובעיקר צמחי תבלין. בישול איטי של העלים שלהם או השרייתם במים למשך יממה לפחות יהפכו אותם לחומרי הדברה יעילים.

דרך אחרת היא שימוש בקוטלי חרקים ביולוגיים. הללו מבוססים על רעלים המייצרים חיידקים מסוימים הפוגעים במזיקים ומונעים את התרבותם. בשיטה זו נעשה גם שימוש בחומרים בעלי תרכובת ביו כימיקלית, הזהה לכימיקלים טבעיים.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

הדברה בגינה

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

האם לבניה קלה צריך היתר?

יש כאלה שיוצאים מתוך הנחה כי בניה קלה אינה דורשת השגת היתרי בניה מבעוד מועד. אך המציאות מלמדת אותנו כי היתרי בניה נדרשים בין היתר

הקמה עיצוב ואחזקת גינות

עיצוב ותחזוקה של גינות הופכים פופולריים יותר ככל שבעלי בתים מתעניינים יותר בהשקעה במראה ובבריאות של המרחב החיצוני שלהם. הקמה עיצוב ואחזקת גינות כולל תכנון

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן