הדברה בגינה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

הדברה בגינהמזיקים הם אורחים לא רצויים בגינה. הם פוגעים בצמחים ועלולים להמיתם וכאשר הם מצויים בכמויות גדולות הנזק שיגרמו עלול להיות הרה אסון. האמצעים הרגילים להדברת מזיקים כוללים חומרים כימיים המשמידים אותם, אולם במקביל גורמים נזק עצום לסביבה.

כאשר מגדלים גינה אקולוגית המטרה העומדת לנגד עיני המגדל היא שמירה על איכות הסביבה, תוך שימוש במוצרים טבעיים בלבד. חומרי הדברה כימיים מהווים אנטיתזה לתפיסה זו. אך מה לעשות שגם בגינה המבוססת על איזון טבעי עלולים להיווצר מזיקים.

ובכן, יש מספר פתרונות לבעיה כמו למשל, הדברה אורגנית, ביולוגית ועוד. השיטה הראשונה מבוססת על שימוש בחומרי הדברה אורגניים ואילו בשנייה הנחת היסוד היא איזון ביולוגי. כלומר שימוש באויבים הטבעיים של המזיקים במטרה לצמצם את מספרם. בשאר השיטות נעשה שילוב בין הדברים.

הדברה אורגנית

חומרי הדברה אורגניים אמורים לעשות את אותה עבודה שעושים החומרים הכימיים – השמדת מזיקים. ההבדל בין השניים טמון בעובדה שהמדבירים הקונבנציונאליים מורכבים מחומרים כימיים המזיקים לסביבה בעוד שבאורגנים נעשה שימוש רק בחומרים טבעיים וידידותיים לסביבה.

חשוב לשים לב לעובדה שגם חומרי ההדברה האורגנים מכילים, לעיתים, תרכובות רעילות העלולות לפגוע בחתך גדול של יצורים המצויים בגינה. גם באלה שאינם מזיקים לצמחים. ייתכן גם ששימוש בחומרי הדברה אורגניים יביא להשמדת החרקים 'הטובים', אלה שטורפים את המזיקים ושומרים על האיזון הטבעי בגינה.

לכן, קיימת חשיבות גדולה לשימוש נכון בהדברה האורגנית. יש לברור היטב באיזה חומרי הדברה להשתמש. ניתן להיעזר בחומרים שהתרכובת בהם אינה מזיקה לחרקים 'הטובים'.

הדברה ביולוגית

שיטה זו מבוססת על האיזון האקולוגי הקיים בטבע. למזיקים התוקפים את הצמחים בגינה יש 'אויבים' הטורפים אותם. הרמוניה טבעית בגינה תישמר כאשר מספר החרקים 'הטובים' ומספר המזיקים' יהיה מאוזן בצורה כזאת שלא ייגרם כל נזק לצמחים. ריבוי של מזיקים עלול להשמיד את הגינה כולה.

בכדי לבצע הדברה ביולוגית ניתן להכניס לגינה חרקים הידועים כטורפים טבעיים של המזיקים המצויים שם. כמות מספקת מהם תיצור את האיזון הטבעי הראוי שיישמר בגינה. חשוב ביותר לא להפריז בכך. כאשר יופר האיזון העדין בין אוכלוסיית החרקים 'הטובים' והמזיקים, תהיה ידו של אחד מהם על העליונה ואז עלול להיווצר מצב שבו הוא יהפוך למזיק.

הגינון האקולוגי מבוסס על ההרמוניה שבטבע. לכל ייצור יש סיבה לקיומו. כאשר מגדלים גינה המבוססת על הרעיון הזה, יש להניח כי צפויים 'אורחים' כאלה. אפשר לחיות איתם ללא הפרעה כל עוד הם אינם מתרבים מעבר לפרופורציות הנכונות. כשזה קורה הם הופכים למזיקים.

בעת הצורך אפשר לשלב בין שתי השיטות – האורגנית והביולוגית – על מנת לקבל הדברה יעילה יותר. כמובן שהדבר צריך להיעשות בזהירות רבה תוך שמירה על המארג העדין של ההרמוניה בטבע. הדברה אגרסיבית מידי תפר את האיזון הזה.

פתרונות אחרים

קיימים פתרונות אחרים לטיפול במזיקים. שמנים טבעיים קוטלי חרקים המבוססים על פירות האזדרכת ההודית, יועילו לצמצום התרבותם של המזיקים. החומרים המרכיבים את השמן אינם משמידים את החרקים מידית, הם רק פוגעים בהתפתחותו.

שום הינו דוחה חרקים מצוין. ניתן לרכוש חומרי הדברה המבוססים על תמציות שום או פשוט לשתול את הצמח במספר מקומות. אפקט הריח שלו ירחיק חרקים מהגינה.

בעלי יוזמה יכולים להכין לבד קוטלי מזיקים. צמחים רבים יכולים לשמש להשמדת מזיקים ובעיקר צמחי תבלין. בישול איטי של העלים שלהם או השרייתם במים למשך יממה לפחות יהפכו אותם לחומרי הדברה יעילים.

דרך אחרת היא שימוש בקוטלי חרקים ביולוגיים. הללו מבוססים על רעלים המייצרים חיידקים מסוימים הפוגעים במזיקים ומונעים את התרבותם. בשיטה זו נעשה גם שימוש בחומרים בעלי תרכובת ביו כימיקלית, הזהה לכימיקלים טבעיים.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן