פיתוח תוסף מזון להפחתת גז מתאן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

גז מתאןגז מתאן הוא גז חממה חזק המיוצר בקיבות חיות משק, במהלך התהליך הנורמאלי של פעולת מערכת עיכול. לדוגמא, פרה שמיניקה עגלים מייצרת כארבע מאות גרם גז מתאן מידי יום. בשנה אחת, כמות המתאן אותה מייצרת פרה, שווה לפליטת גזי חממה מכלי רכב בינוניים הגומאים עשרים אלף קילומטרים.

מומחים לבריאות בעלי חיים מצאו שיטות לריסון פליטת גז המתאן. הם מאמינים כי בשל העובדה לפיה ארבעים אחוזים מפליטת הגז בחקלאות מגיע ישירות ממתאן, ו 90% נוספים מגיעים מהבקר והצאן כתוצאה מעיכול מזון, פליטת המתאן החקלאי ניתנת להפחתה באמצעות מערכות משופרות להאכלה וניהול משקים.

שיטות האכלה

המומחים ערכו ניסויי האכלה כדי לקבוע כיצד סוגי תזונה שונים מפחיתים את פליטתה מתאן מפרות. הם השתמשו במחקרים על מנת למדוד את פליטת המתאן מהחיות, ורשמו אף את השפעות סגנונות התזונה השונות על ייצור חלה והגעה לשיטות האכלה יעילות יותר.

עד כה, שיטות האכלה אלו נראות מבטיחות. לדוגמא, הגדלת רמת השומנים באמצעות תזונת גידולי זיתים כתושים, כגון זרעי חמניות, זרעי קנולה, זרעי פשתן או דגני תירס מיובש, מפחיתה את האנרגיה של פליטת המתאן בשיעור של עד 20%.

הפחתות זהות בפליטת מתאן נראו אף כשמאכילים את בעלי החיים עם מקורות שומן אחרים כגון כותנה, שמנים צמחיים ומספר תוספי אתנול המתווספים לתזונה. בסך הכול נמצא כי ניתן להפחית חמישה אחוזי יחידות מתאן עבור כל אחוז שומן גולמי, כתוצאה מצריכת התוספים התזונתיים היבשים.

הוספת יותר תבואה להפחתת פליטת המתאן מתאפשרת באמצעות הגדלת היקף כמות התבואה למאכל חיות המשק, שכן תזונה מוגבלת למדי מתעלמת מהחשיבות של המרת הסיבים בקרב החיות, ברמות שאינן מתאימות למאכל ישיר של בני אדם, למקורות חלבון באיכות גבוהה של מוצרי חלב ובשר.

תזונה המבוססת על גרגרי תירס, לעומת דגני שעורה, מפחיתה את פליטת המתאן, כפי שניתן להשיג עם האכלה איכותית הכוללת תחמיץ תירס. תזונה זו מכוונת לאוכלוסייה הכללית של חיידקי הקיבה בקרב חיות המשק והפחתת פליטת המתאן, לפחות לזמן קצר.

תוספי תזונה

צוות המומחים בוחן אף תוספי תזונה הכוללים תמציות צמחים כגון טאנינים מתומצתים, ספונינים ושמנים אתריים המכפילים בקיבת חיות המשק את השמרים, הבקטריות והאנזימים. במחקר שנערך לאחרונה, הושלמה תזונת החיות עם מוצרי שמרים מסחריים פעילים יבשים, כולל מוצר חדש שנבחר בשל יכולתו לשפר את עיכול הסיבים בקיבת בעלי החיים.

שילוב זה נמצא יעיל להפחתת מתאן ב6%, ומדגים את האפשרות לפתח מוצרי שמרים על מנת לשפר את תהליך העיקול של בעלי החיים. גם צוותי מחקר אחרים בניו זילנד ובאוסטרליה בודקים שיטות חדשניות של חיסול חיידקי קיבה המייצרים מתאן, כגון חיסונים. מחקר זה צפוי להוביל לפתרונות מעשיים שישמשו להפחתת מתאן בקר לבשר ומוצרי חלב עתידיים.

יעילות ההמרה

התזונה החדשה הניתנת לחיות המשק, יעילות המרת חומרי התזונה ושיפור התזונה, כמות הזנה הנצרכת לקילו של חלב מיוצר על ידי פרות, מפחיתה את תפוקת המתאן. תזונות יעילות יותר לעיכול מפחיתות את כמות המתאן הנפלט לכל מוצר המיוצר.

ניתן אף לגדל בקר יעיל יותר המייצר פחות מתאן. חוקרים בקנדה, אוסטרליה וניו זילנד בוחנים כיום כיצד ניתן להגביר ייצור מתאן בקר לבשר ומוצרי חלב, לעומת ההמרה המתקבלת מההזנה הנמוכה במתאן.

שיטות ניהול משקים וחוות בקר והפחתת מספר בעלי החיים בחוות המייצרים מוצרי חלב, יסייעו גם להפחתת ייצור מתאן. לדוגמא, ביצועים משופרים של פרות המיניקות עגלים, יסייעו להפחתת פליטת המתאן.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

פיתוח תוסף מזון להפחתת גז מתאן

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן