השקיה וחיסכון במים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

השקיה וחיסכון במיםעלייה ההולכת וגדלה במחירי המים הופכת את תחזוקת הגינה ליקרה ביותר.  גינה מטופחת היא חלום נחמד אך עלות הפרויקט הזה יקרה. אנשים רבים המעוניינים להפוך את החצר המוזנחת שלהם לפינה ירוקה ומשובבת עין, נוטשים את הרעיון לאחר בירור קצר בנוגע לעלויות התחזוקה השוטפת. ובנוסף, גם המודעות למצוקת המים במדינה נותנת את אותותיה.

בעת האחרונה, עם המודעות הגדלה והולכת לשמירת איכות הסביבה, ניכרת גם בעולם הגינון מגמה אקולוגית. גינה המושתת על חיסכון במים ושימוש באמצעים ידידותיים לסביבה קורצת לרבים. כך יכול כל אחד ליהנות מפינת חמד ירוקה ומטופחת בלי להוציא הון עתק על השקיה. הערכות הן כי גינון אקולוגי חוסך עד שמונים אחוז מצריכת המים להשקיית הגינה.

להשקות בלי לשלם

אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של הגינון האקולוגי הוא החיסכון במי השקיה. אבן היסוד המונחת בבסיס הרעיון היא שימוש באמצעים חלופים להשקיה, כגון: מי גשמים או מים אפורים (ממוחזרים מכיור המטבח, האסלות, מדיח הכלים, אמבטיה וכדומה). מלבד החיסכון בעלויות השקיית גינה אקולוגית אינה פוגעת באיכות הסביבה.

השקיה חכמה בגינה האקולוגית מפחיתה את עלויות התחזוקה השוטפת בצורה משמעותית. אין כל בזבוז של מי שתיה יקרים והמים המשמשים להשקיה הם אלו שנעשה בהם שימוש אחר והיו מיועדים להישפך לביוב.

שיטה נוספת להשקיה היא אגירת מי גשמים. גם במקרה זה המים היו אמורים להישפך לקרקע ולהעלם בתוכה ובמקום זאת, קיימת אפשרות לאגור אותם ולעשות בהם שימוש מועיל. היתרון הגדול ביותר של דרך השקיה זו היא שבעל הגינה אינו משקיע כסף כלל.

מערכת מחזור מים

עם התפתחות הענף נוצרו גם טכנולוגיות חכמות לטיהור וניקוי מים ששימשו לצרכים אחרים בבית ולהפיכתם למי השקיה. מערכת מחזור 'מים אפורים' היא אחת מהן. מדובר בפטנט ייחודי אשר באמצעותו ניתן להוביל את המים שנעשה בהם שימוש בבית והיו אמורים להגיע לביוב, אל הגינה הפרטית ולהשקות אותה.

הביטוי 'מים אפורים' מתייחס למי השופכין המצויים בבית כגון: מי המקלחת, המטבח וכדומה. מים אלה אינם מזוהמים כל כך כמו מי השירותים, לדוגמא, הקרויים 'מים שחורים', וניתן לעשות בהם שימוש חוזר לאחר שנוקו וסוננו בקפידה.

המערכת עובדת כך: ה'מים האפורים' מנווטים, באמצעים מיוחדים, אל עבר מכלי סינון טבעי. שם הם עוברים תהליך של ניקוי יסודי והופכים ממים עכורים למי השקיה נקיים וטובים. הסינון מתבצע באמצעים טבעיים בלבד (צמחי מים ושכבות חצץ). התקנה יעילה ובטוחה יבצע אדם מוסמך המוכשר לכך, זאת על מנת למנוע היווצרות בעיות בצנרת ובסביבה.

השימוש ב'מים אפורים' נעשה, בדרך כלל, על ידי השקיה תת קרקעית. המים מובלים אל מתחת לאדמה וישירות של שורשי הצמחים. דרך השקיה אחרת, כמו התזה בריסוס או השקיה באמצעות צינור, אינם טובים לשיטת 'המים האפורים' מאחר והם עלולים לכלול בתוכם רעלים מסוימים שיתפזרו באוויר ויזיקו לסביבה.

טפטפות בגינה

שיטה יעילה נוספת להשקיית גינה אקולוגית היא שימוש בטפטפות. התקנתן דורשת עבודה רבה אך בסופו של דבר המאמץ משתלם. שיטה זו חוסכת אחוז ניכר מצריכת המים וביחד עם זאת אינה דורשת עבודה יומיומית וקבועה בגינה.

כאשר באים להתקין טפטפות בגינה יש לבצע מספר פעולות. ראשית, צריך לאוורר את האדמה, כלומר, לחפור בה ולהפוך אותה מספר פעמים. השלב השני יהיה לחפור תעלות ניקוז המסייעות לזרימת מי גשמים טבעיים אל הצמחים.

לאחר ביצוע פעולות אלו מגיע השלב הבא שהוא פריסת מערכת הטפטפות בגינה. שלב זה צריך להיעשות בצורה מדויקת ויעילה. אין כל טעם להתקין טפטפות במקומות שבהם אין צמחייה.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן