זיהום הים והחופים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

זיהום חופיםחופי הים מהווים מקומות בילוי פופולריים למשפחות, צעירים, זוגות ובעצם למי לא? כיף לשבת על החול החמים, מתחת לשמשיה, להתפנק עם אבטיח עסיסי ולהירגע. מפעם לפעם לצעוד  לכיוון המים, להשתכשך בהנאה ולקרר את הגוף.
רצועת חוף לבנה היא מראה משובב לב. כאשר היא זרועה בפסולת מסוגים שונים שהשאירו הנופשים אחריהם, כל יופייה מתעמעם. כך נראים חופים רבים בישראל במהלך חופשת הקיץ או החגים.

קיימת חקיקה כנגד זיהום החופים, אך  למרות זאת כשני שליש מהפסולת המצטברת בחופי הארץ מקורה בשאריות שהותירו אחריהם מתרחצים. לכלוך בחוף הים גורם לנזקים רבים ואפשר למנוע אותו בקלות. הסוד הוא – מודעות עצמית.

רצועות החוף בישראל

מאה שבעים וחמישה הקילומטרים שבין ראש הנקרה בצפון לחוף זיקים בדרום, מהווים את רצועת החוף הארוכה ביותר בישראל. אלפי מתרחצים ונופשים, מהארץ ומחו"ל, פוקדים את עשרות החופים המצויים לאורכה במהלך עונות השנה. בקיץ, מן הסתם, מספרם גדל.
ים המלח מהווה גם כן אטרקציה תיירותית פופולרית. חופיו מלאים במתרחצים ולאורכו פרושים עשרות בתי מלון לרווחת התיירים הרבים המגיעים למקום. ים המלח נחשב כבעל סגולות מרפא למחלות עור שונות ולכן מושך אליו תיירים רבים במשך כל עונות השנה.

הכנרת היא האגם הגדול ביותר בארץ. מימיה המתוקים משמשים כמי שתיה עבור כעשרים וחמישה מאזרחי המדינה. מסביב לה חופים רבים ואטרקציות שונות ומשונות ותיירים רבים וכן ישראלים מגיעים אליה על מנת לנפוש.
הים האדום באילת בולט בעיקר עקב מימיו הצלולים והקרירים. בחלק הישראלי שלו הוא זרוע בעשרות חופים יפהפיים המושכים נופשים מכל העולם. מזג האוויר החם בכל ימות השנה מביא לכך שחופיו מלאים במשך ארבעת העונות.

מקורות הפסולת בים ובחופים

הפסולת הרבה המצטברת בחופים מגיעה ממקורות שונים. אניות פולטות את אשפתן למים והיא מגיעה לבסוף לחוף. מפעלים המצויים בקרבת החוף שופכים לתוך הים את השפכים שלהם ומזהמים את המים. והמקור האחרון, והלא כל כך חביב, הוא בני האדם המגיעים לחוף, נהנים ממנו ומותירים אחריהם את הלכלוך שלהם.

הפסולת הזו כוללת בקבוקים מפלסטיק ומזכוכית, קרטונים ואריזות מזון וסיגריות, מצתים, פריטי לבוש שונים, מנגלים נטושים, כסאות שבורים, שמשיות הרוסות, שאריות מזון ועוד פריטים רבים. הצטברותם לאורך השנים גורמת למפגע סביבתי מטריד וחמור מכך, במקרים מסוימים אף למפגע תברואתי המשפיע על בריאות הרוחצים.

נזקים לסביבה

הלכלוך בחופי הים פוגע בכולם. ראשית בבני האדם המגיעים לחוף כדי ליהנות. בדגה ובשאר היצורים הימיים הנפגעים קשות עקב המים המזוהמים. אפילו הצמחייה בחוף ניזוקה מהטינופת המצטברת סביבה.

מעבר לאי הנעימות הכרוכה בביקור בחוף מלוכלך מדובר גם בסכנה בריאותית. לכלוך מייצר חיידקים, במיוחד במזג אוויר חם. שהייה בקרבתו עלולה לפגוע בבריאות בני האדם. ייתכן גם נזק ישיר יותר העלול להיגרם כתוצאה משברי בקבוקים המוטלים על החול או חתיכות חדות של מתכת.

השלכת פסולת למים עלולה להרוג את בעלי החיים המצויים בהם. הם טועים לחשוב שסוגי הפלסטיק השונים הצפים (שקיות, למשל), הם מזון, בולעים אותם ומתים מחנק. יונקים ימיים רבים מתו מחנק לאחר שהסתבכו בחבלים או רשתות קרועות שהושלכו לים.
הפסולת המושלכת לים או ננטשת על החול אינה מתכלה. היא נותרת שם המשך זמן ארוך ועלולה מתי שהוא לגרום לנזק, מלבד המפגע התברואתי שהיא יוצרת. גם אם נראה שהרוחות העזות בחורף קברו אותה תחת הררי החול, היא תשוב ותיחשף בקיץ.
הדרך היחידה והיעילה ביותר לשמור את חופי ישראל נקיים היא פשוטה – לא להשליך בהם פסולת.

 

ראו גם:

הלב נחמץ: חצי ביליון חיות נהרגו באוסטרליה בשל פעילות תעשיות הגז

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן