חיסכון באנרגיה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

חיסכון באנרגיהחיסכון באנרגיה הוא צורך השעה. אורח החיים המאפיין את תרבות החיים המודרנית כולל בזבוז של משאבים רבים. ממשלות רבות ברחבי העולם מודעות לבעיה ועקב כך החלו ליישם תכניות להתייעלות אנרגטית במטרה לצמצם את הצריכה ככל הניתן.

גם בממשלת ישראל הוחלט לגבש תכנית להתייעלות אנרגטית וצמצום הצריכה. משרד התשתיות הלאומיות, הגוף האחראי על משק האנרגיה בארץ, מקדם, בשנים האחרונות, מיזם לאומי בנושא. המטרה הכללית היא לעמוד ביעדים שקבעה הממשלה ולהצליח לחסוך עד עשרים אחוז מהאנרגיה הכללית בארץ.

הפעולות הנדרשות

במטרה לחסוך באנרגיה יש צורך בנקיטת פעולות מתאימות המיועדות להקטין, ככל הניתן, את הצריכה וכך גם את ההוצאות. כמו כן, יש להגיע למצב שבו השימוש במשאבים יהיה יעיל וממוקד ולא בזבזני. חשוב שמימוש היעדים החיוניים הללו לא יפגע באיזון האקולוגי של כדור הארץ מצד אחד ובמקביל לא תשובש איכות החיים הכללית.

כאשר קיימת מודעות לנושא ניתן לעשות זאת ללא קשיים מרובים. לדוגמא, השימוש באמצעי תאורה מלאכותיים במהלך שעות היום הוא מיותר. עדיף לפתוח את התריסים, גם בבית וגם במקום העבודה, ולתת לאור השמש לחדור פנימה ולהאיר את החדר. תריסים מוגפים בשעות היום ושימוש בתאורת חשמל לצורך הארת המקום הם בזבוז מיותר של אנרגיה.

דוגמא נוספת לחיסכון באנרגיה הינה מנורות החשמל הרגילות, אשר זוללות המון אנרגיה. עדיף לרכוש מנורות שצריכת החשמל שלהן נמוכה. אמנם ההשקעה הראשונית ברכישה היא גבוהה יותר שכן מחירן כפול משל המנורות הרגילות, אבל בטווח הרחוק זה משתלם. ניתן גם לרכוש מנורות לד שמחירון אינו יקר והן ידידותיות לסביבה.

כמו כן, עדיף תמיד להימנע מלרכוש ולהשתמש במכשירים הידועים כזוללי חשמל. קיימים בשוק מכשירים משוכללים רבים המתוכנתים לחיסכון באנרגיה. מחירם, בדרך כלל, יקר יותר, אבל כמו במקרה של המנורות זה משתלם בסופו של דבר.

בידוד ומיזוג אוויר

הטמפרטורה הגבוהה השוררת בחודשי הקיץ בישראל מחייבת הפעלת מיזוג אוויר. אולם גם שימוש במזגן צריך להיעשות באופן מושכל תוך מודעות לחיסכון באנרגיה. אין כל טעם להקטין את המעלות בשלט באופן קיצוני ולגרום לכך שבחדר ישרור קור מקפיא. זה לא בריא וגם מביא לבזבוז גדול בצריכת החשמל.

מומחי מיזוג אוויר ממליצים על טמפרטורה של עשרים וחמש מעלות צלזיוס בקיץ לצורך קירור יעיל וחסכוני. הורדת מעלה או שתיים מגדילה את צריכת החשמל באחוזים רבים. בחורף הטמפרטורה המומלצת היא תשע עשרה מעלות צלזיוס.

דלתות חלונות ושאר פתחים צריכים להיות סגורים כשמיזוג האוויר פועל. חדר ממוזג שחלונותיו פתוחים לרווחה לא ישמור על הקור ומצב זה יגרום לכך שהמזגן יצטרך להתאמץ יותר כדי לקרר את המקום ועקב כך תתבזבז אנרגיה מיותרת. חשוב גם שהבית יהיה מבודד היטב כך שפעולת מיזוג האוויר תהיה יעילה יותר.

ניצול המשאבים הטבעיים

אפשר להשתמש ביעילות במשאבים הטבעיים ועקב כך לחסוך בצריכת האנרגיה. למשל, הפעלת מיזוג האוויר בצורה מבוקרות. לא תמיד צריך להפעיל מזגן. בשעות מסוימות גם אוורור טבעי יכול להועיל. בעת שרוח נעימה נושבת בחוץ, פתיחת חלונות מכיוונים מנוגדים תגרום למצב של "רוח פרצים" ולאוורור נעים של החדר.

יש לציין כי לאור המודעות הגוברת בנושא החלו להתהוות שיטות בנייה יעילות מבחינה אנרגטית. כלומר, בתכנון המבנה נלקחים בחשבון כל הפרמטרים שיביאו להפחתה בצריכת האנרגיה.

כמו למשל, עיצוב אדריכלי מיוחד שמטרתו להגביר את השימוש בתאורה טבעית. בית שחלונותיו גדולים ומיקומם נכון, יהיה מואר במשך מרבית שעות היום ללא צורך בהפעלת תאורה מלאכותית. כמו כן, מבנה בעל בידוד תרמי איכותי יצמצם משמעותית את הצורך בשימוש באמצעי חימום או קירור מלאכותיים.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

חיסכון באנרגיה

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן