חיסכון בחשמל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

חיסכון בחשמלהמודעות הגוברת לחיסכון באנרגיה כוללת בתוכה גם דרכים להפחתת תצרוכת החשמל. מעבר להיבטים הכלכליים, צריכה מחושבת של חשמל תורמת לאיזון האקולוגי בעולם ומשפיעה ישירות על איכות החיים הכללית.

החיים בעידן הטכנולוגי מאופיינים בצריכה גדולה של חשמל. בכל שעות היממה מיליוני בני אדם משתמשים באנרגיה חשמלית לצורך קיום יומיומי. מדינות רבות, וישראל בתוכן, מגבשות תכניות להחדרת המודעות בנושא לכלל הציבור. להלן מספר עצות לחיסכון בחשמל.

איך חוסכים?

המפתח לחיסכון בחשמל נמצא בהחדרת חשיבות הנושא לתודעה. גם דברים קטנים שנראים, לכאורה, שוליים יכולים להיות משמעותיים כשמדור בבזבוז מיותר של אנרגיה חשמלית. זה מתחיל בשכחה של אורות דלוקים בחדרים ריקים מאדם וממשיך בשימוש במכשירים זוללי חשמל.

פעולה קטנה כמו החלפת הנורות בבית לכאלה שאינן צורכות חשמל רב ושאפשר למחזרן, עשויה להביא לחיסכון משמעותי מאוד בחשבון החשמל הדו חודשי. כיבוי האור כשיוצאים מהחדר או הפסקת פעולת המזגן בעת הצורך, הן פעולות פשוטות וחסכוניות ביותר כשמדובר בצריכת החשמל.

כאשר נעשה שימוש במכשירים חשמליים יש לייחס חשיבות ליעילותו. הפעלת חימום בחדר שפתחיו אינם סגורים אינה אפקטיבית וההשלכות של מעשה כזה משפיעות רבות על תצרוכת החשמל. גם מזגן הפועל בחדר שאינו סגור לא יקרר כראוי ויצרוך חשמל רב ללא צורך.

כדי ליצור מצב של שימוש יעיל וחסכוני במוצרים טכנולוגים הצורכים חשמל יש לדעת מהי הדרך הטובה ביותר לעשות זאת. אין די בלחיצה על מתג ההפעלה, רצוי לעשות זאת בחוכמה וביעילות על מנת לקבל את האפקטיביות המקסימלית תוך כדי חיסכון מרבי.

טיפים לחיסכון בחשמל

השימוש באור מלאכותי אינו הכרחי בשעות היום. במקום להגיף את התריסים ולהדליק מנורות עדיף לפתוח את החלונות לרווחה והלנות מאור השמש שיציף את החדר. בנוסף לחיסכון באנרגיה, הדבר טוב לבריאות.

בשעות החשיכה אין מנוס משימוש באור מלאכותי. עדיף לרכוש נורות חסכוניות בחשמל כמו פלורוסנט (ניאון) מאשר להשתמש בנורות הרגילות (להט). למרות שהרכישה הראשונית יקרה יותר, מדור בחיסכון של עד שמונים אחוז בתצרוכת החשמל.

ככלל תמיד יהיה משתלם יותר לקנות מכשירים המתוכנתים לצריכת חשמל מופחתת. תהליך הרכישה שלהם יקר אבל במבט לטווח הרחוק הוא כדאי בהחלט.

מחשב הוא כלי עבודה נפוץ. בכל מקום עבודה פועלים לפחות מספר מחשבים בעת ובעונה אחת. במקומות מסוימים מדור במספרים גדולים בהרבה. גם בבתים הפרטיים השימוש במחשב נפוץ ולעיתים מצויים שניים או שלושה מחשבים בבית אחד.

על טיפים נוספים לשמירה על איכות הסביבה <<<

הדעה הרווחת היא שהמחשב אינו צורך חשמל רב. זה נכון באופן יחסי למכשירים אחרים זוללי אנרגיה. אולם, גם מחשב צורך כמות מסוימת של חשמל ובמצטבר מדובר בתוספת נכבדה לחשבון הדו חודשי.

שימוש נכון במחשב יוביל לחיסכון משמעותי בחשמל. הדבר כולל כיבוי המחשב בתום השימוש. השארתו במצב המתנה מבזבזת אנרגיה רבה ומיותרת. עצה זו נכונה לגבי כל מכשיר חשמלי או אלקטרוני המצוי בבית או במשרד –  כאשר הוא דלוק הוא צורך חשמל גם ללא שימוש בו. כשהוא כבוי אין בזבוז אנרגיה.

עצות למיזוג אוויר יעיל

אחד מהגורמים לחשבון חשמל מנופח הוא המזגן. שימוש חכם ויעיל בו יהיה משתלם מכל הבחינות. ראשית, חשוב לציין כי יעילות המזגן בבית מבודד טובה הרבה יותר מאשר במקומות שאינם מבודדים כראוי.

כמו כן, בעת הפעלת מיזוג האוויר, לצורך חימום או קירור, מומלץ לאטום את כל הפתחים בבית כדי ליצור את ההשפעה האפקטיבית ביותר. כך גם נחסכת תצרוכת מוגברת של חשמל הנובעת, במקרים רבים, כתוצאה מאי שימת לב לפרטים הללו.

עצה אחרת נוגעת למעלות הקור או החום. על פי דעת מומחים, הטמפרטורה המומלצת ביותר לחיסכון ויעילות מקסימאלית היא עשרים וחמש מעלות צלזיוס בקיץ ותשע עשרה מעלות צלזיוס בחורף. כל מצב הפעלה אחר יוביל לבזבוז מיותר של אנרגיה ולהשפעה פחות טובה.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן