טיפים ירוקים לשמירה על איכות הסביבה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

טיפים ירוקים לשמירה על איכות הסביבהשמירה על איכות הסביבה ועל סביבה נקיה יותר היא אינטרס של כולנו. תהיה זו טעות להניח שלאדם הבודד אין השפעה בהקשר זה. כיום, קל יותר מתמיד לסייע בשמירה על איכות הסביבה ולעיתים נילווה להתנהגות פעילה גם יתרונות שונים, בדמות חיסכון כספי.

בשורות הבאות נספק כמה טיפים חשובים, שיכולים לסייע בשמירה על איכות הסביבה. את הטיפים הירוקים הללו כדאי לקרוא, לגזור ולשמור (או לפחות, להדפיס…).

חוסכים במים

לא רק במדינת ישראל ישנו מחסור במים וישנה חשיבות גדולה לחיסכון במים. גם מדינות עתירות מים ממליצות כיום שלא לבזבז משאב חשוב זה שכן הצריכה שלו מבחינה גלובלית הולכת ועולה. במקביל, תופעות של מדבור מצמצמות את מאגרי המים הטובים לשתייה וזה נכון בכל רחבי העולם.

מלבד ההשקעה הממשלתית בפתרונות כמו התפלת מים והשבת מי קולחין לשימוש בהשקיה ובחקלאות, גם למשפחה הישראלית ולאדם הבודד יש לא מעט מה לתרום. טיפים חשובים לחיסכון במים יהיו:

 • מתקלחים וסוגרים – בשעת מקלחת, צחצוח שיניים, הדחת כלים ופעולות דומות, יש למעט בהשארת הברז פתוח. כאשר לא משתמשים – את הברז סוגרים!
 • השקיית גינה פרטית – את הגינה יש להשקות על פי מידה ורק בשעות הערב. כדאי לשקול החלפת דשא רגיל בסינטטי.
 • שטיפת רכב – אין לעשות שימוש בצינור. זוהי דרך בדוקה לבזבוז מיותר. יש לשטוף רכב בדלי או במתקני שטיפה שממחזרים את המים לאחר השימוש.
 • מכלי הדחה – מכלי הדחה חסכוניים לשירותים הם בעלי משמעות רבה. חשוב לעשות שימוש מתאים בהדחה חסכונית לאחר השימוש.

חוסכים באנרגיה

מלבד חיסכון במים, חשוב לא פחות לנהוג חיסכון גם בשימוש הביתי (כמו גם העסקי והתעשייתי) בהפעלת מכשירים שונים. את החיסכון ניתן להשיג בין היתר בדרכים הבאות:

 • החלפת מקרר ישן במקרר חדש, בעל אטימות טובה וחשוב מכך – בעל מדד אנרגטי חסכוני יותר.
 • התקנת מזגנים מתקדמים – מזגני איכות כגון אינוורטר חסכוניים יותר לעומת דגמים ישנים ופחות יעילים.
 • גם להחלפת נורות ליבון ומכשירי חשמל ישנם נוספים הם בעלי משמעות רבה.
 • ישנם מכשירים שניתן לכוון כך שנצילות האנרגיה שלהם תהיה טובה יותר. כך הדבר בנוגע למחשבים מסוימים, לטלפונים חכמים וכדומה. ההשפעה אולי נראית קטנה, אבל בסופו של דבר יש לכך השלכות מצטברות.

זיהום אוויר וסביבה

למרות שזיהום האוויר והסביבה נעשה לא פעם על ידי ארגונים גדולים, שיש לשכלל את האכיפה לגביהם, גם לאדם הפרטי יש אפשרות לסייע ביצירת סביבה נקייה יותר ומזוהמת פחות וגם ביצירת אוויר נקי וצלול יותר. בין היתר חשוב:

 • למיין את האשפה הביתית בהתאם לפחים הייעודיים. כיום, ישנם פחים מתאימים לפסולת נייר, לפסולת יבשה, לאריזות, למיכלי משקה וכן הלאה. יש לכך משמעות רבה בהקשר של מחזור וזה חשוב גם להקטנת השימוש במטמנות.
 • לשמור על הניקיון בחיק הטבע – חשוב לאסוף את הפסולת לאחר כל פיקניק או בילוי בחיק הטבע וכמובן שאין להשאיר אש בוערת. בדלי סיגריות, שברי בקבוקים ואפילו פחמים שלא כובו לגמרי עלולים להביא לדלקה שמכלה חלקות יער יקרות מפז.
 • לנהוג נכון – יתכן שלא ניתן כיום להפסיק לחלוטין את השימוש ברכב הפרטי, אבל נהיגה נכונה והקפדה על כמה כללים יקטינו את צריכת הדלק שמזהם את האוויר שכולנו נושמים. למי שהדבר מתאפשר, כדאי לעבור לרכב היברידי או כזה המונע בגז. עדיף תמיד לנהוג במהירות שיוט, להקטנת תצרוכת הדלק. גם נהיגה עם צמיגים שנופחו נכון היא בעלת משמעות מסוימת.

כל הדרכים שצוינו להלן, אם כולם יקפידו עליהם, השינוי בהחלט יורגש וכולנו נרוויח מכך!

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

טיפים ירוקים לשמירה על איכות הסביבה

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן