התייעלות אנרגטית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

התייעלות אנרגטיתההגדרה הרשמית להתייעלות אנרגטית היא: "שימוש בפחות אנרגיה כדי לספק את אותו השירות". השיטה הטובה ביותר להבנת רעיון זה היא באמצעות דוגמאות:

ניתן להחליף חלונות ביתיים בחלונות המיוצרים בטכנולוגיה חסכונית באנרגיה. החלונות החדשים מונעים בריחת חום בחורף, כך שניתן לחסוך באנרגיה של שימוש בתנור חשמלי או מיזוג אוויר, ועדיין לשמור על נוחות חמימה בבית. בקיץ, חלונות יעילים מנתבים את החום החוצה, כך שאין צורך להפעיל את המזגן לעיתים קרובות ובכך לחסוך בחשמל.

ניתן להחליף מכשירים חשמליים ביתיים, כגון מכונת כביסה, מקרר, מחשב או מדפסת, במודל המיוצר בצריכת אנרגיה יעילה יותר. הציוד החדש מספק את אותו שירות, אך מנצל פחות אנרגיה. כך ניתן לחסוך בחשבון החשמל, ולהפחית את כמות גזי החממה החודרים לאטמוספרה.

החלפת מנורות ליבון במנורות פלורסנט קומפקטיות, המשתמשות בהרבה פחות אנרגיה כדי לייצר את אותה כמות אור, היא יעילות אנרגטית.

האחריות ליעילות אנרגטית

לא קיים איש מקצוע האחראי על חיסכון באנרגיה, אלא האחריות על הפיכת העולם ליעיל יותר מורכבת מבעלי מקצועות רבים ומגוונים כמו מהנדסי מכונות, כימאים, חשמלאים, מתמטיקאים, מדעני מחשב, פיסיקאים וכימאים. אנשי מקצוע אלו פועלים על מנת להפוך את המוצרים והתהליכים של הציביליזציה המודרנית, ליעילים יותר.

כלכלנים – מנתחים את העלויות והתועלות של טכנולוגיות אנרגיה יעילה כדי לקבוע שהם פחות יקרים ומועילים יותר, ולזהות הזדמנויות בהן ניתן לחסוך באנרגיה באמצעות רכישת מוצרים בעלי אורך חיים ארוך יותר.

אנליסטים – שוקלים הערכות מחזור חיים של מוצר, תוך לקיחה בחשבון את מיחזור החומרים הדרושים, תהליך הייצור, אופן השימוש וסילוק מוצרים המשפיעים באופן שלילי על איכות הסביבה וגורמים לצריכת אנרגיה מוגברת.

מעצבי מוצרים – שוקלים בקרות ומערכות לשם הגברת היעילות מעבר ליעילות הזמינה מהטכנולוגיות הקיימות.

רואי חשבון – מנתחים את האופן בו משתמשת הסביבה הבנויה באנרגיה, וממליצים על טכנולוגיות ושיטות יעילות יותר.

מפעילי טכנולוגיה – כל גוף האחראי על הפעלת ותחזוק הטכנולוגיה המשמשת למבנים, תחבורה ולציוד תעשייתי, יכול לשנות את הנהלים על מנת לשמור על ציוד שפועל ביעילות אנרגטית, ולקבוע את היעילות בעת החלפת הציוד.

חינוך – ילדים יכולים ללמוד על חיסכון באנרגיה בבתי הספר, ולעודד את הוריהם לפעול בהתאם.

צרכנים – יכולים לאמץ טכנולוגיות אלו ולהשתמש בהן בבחירות ויישומים יומיומיים.

במילים אחרות, כל אחד יכול להקפיד על יעילות אנרגטית.

יעילות אנרגטית כשיטה הנפוצה והזולה ביותר להפחתת פליטות גזי חממה

בכל מקום בו מבוצע שימוש באנרגיה, קיימת הזדמנות להגביר את היעילות. במרבית המקרים, צעדים להתייעלות אנרגטית משתלמים לאורך זמן בצורת חשבונות חשמל נמוכים יותר. מהירות החזר ההשקעה תלויה בגורמים רבים, כגון עלות האנרגיה והשימוש הכולל. לדוגמה, כמה שעות מופעל מכשיר חשמלי.

ניתוח כלכלי של עלות צעדים שונים להתייעלות אנרגטית, בהשוואה לבניית סוגים שונים של מקורות אנרגיה הפולטים פחות גזי חממה מאשר צמחים המונעים במאובנים, מוכיח כי מרבית הצעדים להתייעלות אנרגטית זולים יותר, ולכן מחזירים את ההשקעה במהירות רבה יותר, מאשר השימוש הקונבנציונלי באנרגיה.

ראו גם:

משרדי הדאטה בייס של פייסבוק יושתתו על אנרגיה מתחדשת

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן