יעילות אנרגטית ואיכות הסביבה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

יעילות אנרגטיתאחד האתגרים המשמעותיים ביותר בתחום איכות הסביבה טמון בעובדה שהביקוש לאנרגיה הולך ועולה, בכל רחבי העולם. ככל שחולף הזמן, מתברר שצריכת האנרגיה הגלובלית נמצאת בעליה ולכן יש לקדם את המודעות לנושא שנקרא "יעילות אנרגטית".

בסקירה הנוכחית נבין יותר על המשמעות של אותה יעילות אנרגטית. בנוסף, נראה אילו צעדים נעשו ברמה הלאומית כדי לסייע לצרכן לבחור בפתרונות יעילים יותר. כמו כן, נבין אילו תועלות נשיג כתוצאה מהפחתת האנרגיה הנצרכת.

מהי יעילות אנרגטית

יש הסבורים שהמונח יעילות אנרגטית עוסק בהקטנת השימוש בחשמל ובאנרגיה כשלעצמו. למעשה, הדבר הזה איננו מדויק. יעילות אנרגית משמועתה השגת תוצאה רצויה, תוך הפחתת שימוש באנרגיה נדרשת.

במקום לוותר על שימוש במזגן חשמלי, למשל, ניתן לבחור במזגן חסכוני יותר, יעיל יותר מבחינה אנרגטית לקירור או חימום, בלי לוותר על סביבה ביתית, ציבורית או עסקית, נעימה ונוחה. כך גם כאשר בוחרים אמצעי תאורה לבית או לעסק. התאמה של מספר גופי התאורה וסוגם בצורה המתאימה לצרכים הממשיים לא תפגע ברמת האור שתתקבל וזאת – תוך צריכה מועטה יותר של חשמל ואנרגיה.

כיום, כדאי לדעת, קל יותר מתמיד להשוות בין יעילות אנרגטית של מכשירים שונים וקל מתמיד להחליף מוצרים בזבזנים (מבחינת שימוש בחשמל) במוצרים יעילים יותר.

יעילות בהשוואה וברכישה

כדי להצליח יותר בהקטנת צריכת החשמל, בוצעו לא מעט צעדים ברמה הלאומית. בין היתר, נעשו צעדים שהפכו את ההשוואה בין מכשירי חשמל שונים ליעילה יותר, גם בהבדלי רמת היעילות האנרגטית.

אם בעבר נהגו הצרכנים להשוות בין מוצרים שונים במחיר הרכישה לצרכן, הרי שכיום כבר ברור שעלויות שימוש שוטפות חשובות לא פחות. רכישה של נורות חסכוניות (במקום נורות להט) ובאותה המידה, גם רכישה של מזגן או מקרר יעילים יותר, תהיה זולה יותר לטווח הבינוני והארוך, גם אם עלות המכשיר יקרה יותר.

את ההשוואה בין מכשירים שונים קל לבצע על ידי בחינה של תווית אנרגטית שחובה על היבואנים ועל המשווקים למקם על גבי המוצרים. על גבי מזגנים, מקררים ומוצרים אחרים ניתן למצוא תווית השוואה שמאפשרת לקבל מידע על יעילות אנרגטית בסולם של אותיות לועזיות. רמה A מסמנת את המכשיר היעיל ביותר בעוד שרמה G תסמן מכשיר הרבה יותר בזבזני.

בנוסף לצעד זה, נאסר שיווק של נורות ליבון, אשר נחשבות לבזבזניות לעומת נורות פלורסנט או לד. כך, הושג שיפור נוסף מבחינת כלל הציבור, בלי לפגוע ברמת התאורה בבתים, בעסקים וכדומה.

חוסכים בחשמל ומפחיתים את אפקט החממה

כדאי לשים לב שיעילות אנרגטית משפיעה לא רק על כיסו של הצרכן אלא גם על איכות הסביבה הכללית. צריכת יתר של אנרגיה היא חלק מהסיבות המרכזיות להופעת אפקט החממה. אפקט זה, כך אומרים המומחים, הוא בעל השפעות הרסניות מבחינה גלובלית. המסת קרחונים, הכחדת מינים, פגיעה בפוריות של בעלי חיים והשפעות רעות אחרות כבר נרשמו. רק שימוש נכון ואחראי באנרגיה יביא לשיפור במצב.

יעילות והפחתת זיהום

מלבד אפקט החממה, יש גם השלכות נוספות וחמורות לא פחות לשימוש מוגבר באנרגיה. כדי ליצר חשמל פולטים בתי הזיקוק ויצרני האנרגיה בעולם הרבה מאוד חומרים מזהמים. בין אם מדובר בתחנות כוח פחמיות, בין אם מדובר בתחנות כוח הפועלות על נפט ואפילו כאשר מדובר בהפקת חשמל על ידי שימוש בגז, קיימת פליטה של מזהמים לאטמוספירה. למעשה, גם הקרקע ומאגרי מים נפגעים וכך גם אנשים שנחשפים לזיהום. יעילות אנרגטית, אם כן, חשובה מאוד כדי ליהנות מסביבה ירוקה יותר, איכותית יותר ובריאה יותר.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
072-3940729 דילוג לתוכן