בדיקת זיהום אוויר בתוך מבנה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

בדיקת זיהום אוויר בתוך מבנהבדיקת זיהום אויר בבניינים חשובה לבריאות האנשים הגרים בהם או שזהו מקום עבודתם.

לעיתים בני אדם סובלים בתופעות בריאותיות שליליות במהלך שהותם בתוך מבנה כלשהו ואינם מבינים מה פשרם. כאשר הם עוזבים את המקום, ניכרת הקלה בהרגשתם. סימנים אלה מעידים כי המבנה בו הם שהו הינו בעל אחוז גבוה של זיהום אוויר. תופעה זו מכונה 'תסמונת הבניין החולה'.

למותר לציין כי תופעה זו נפוצה יותר בקרב אנשים אשר מקום עבודתם הינו בסמוך למקור זיהום אוויר כלשהו, כמו למשל, ליד כביש סואן, או מפעל הפולט גזים רעילים לאוויר וכדומה. עובדה זו מתבססת על כך שלאחר שעות העבודה ועזיבת המבנה, פוחתים הסימפטומים הנ"ל.

יש לייחס חשיבות לעובדה שהגורמים לאוויר המזוהם בתוך המבנה אינם בהכרח מצויים מחוצה לו. במקרים מסוימים חומרים או חפצים בתוך הבניין מזהמים את האוויר בתוכו. דבקים מסוגים שונים, מכונות צילום, שטיחים תעשייתיים ועוד, עלולים להוות את המקור לזיהום האוויר.

ניתן להרגיש אם האוויר בסביבה הוא לא נקי, אך אי אפשר להסתמך על הרגשה בלבד. כדי לדעת בוודאות יש להזמין בדיקת זיהום אוויר בתוך המבנה. חברות העוסקות בכך מעסיקות מומחים בתחום העובדים על פי תקנון המשרד לאיכות הסביבה. המכשירים אשר באמצעותם מתבצעת הבדיקה ייתנו מענה מדויק לגבי דרגת הזיהום הקיימת בבניין.

הגורמים לאיכות אוויר לקויה בבניין

מחקרים הוכיחו כי זיהום אוויר בתוך מבנים אינו פחות מסוכן מזה הנמצא בחוץ, באוויר הפתוח. במצבים מסוימים הם עלולים להוות סיכון בריאותי גדול יותר.

איכות האוויר בתוך הבניין מושפעת מגורמים רבים. מיקום, אקלים, מקורות זיהום אוויר, שימוש לא נכון במכשירים וחומרים מזהמים ועוד. מבנה הבנוי ללא אוורור מתאים לא יספק איכות אוויר טובה לדייריו.

חומרים כימיים מזהמים את האוויר. שימוש יתר ובתדירות גבוהה יפגע קשות באיכות האוויר בבניין. בין היתר מדובר ב: מוצרי עץ תעשייתיים המצופים בחומרים כימיים, דבקים למיניהם, חומרי הדברה וניקוי ועוד.

יש והזיהום מגיע ממקורות חיצוניים. מזהמים החודרים למבנה מבחוץ עלולים לפגוע באיכות האוויר שבתוך הבניין. מכוניות הפולטות גזי פליטה רעילים, מפעלים ובתי חרושת סמוכים וכדומה מהווים, במקרים רבים, את הסיבות לזיהום האוויר בתוך המבנה.

על כל אלה יש להוסיף מזהמים ביולוגיים למיניהם, כמו למשל, אבקות צמחים, חיידקים הנוצרים כתוצאה מעובש או מריכוזי לחות גבוהים. גם אלה יפגעו באיכות האוויר בבניין וישפיעו לרעה על בריאות הדיירים המתגוררים או העובדים בו.

יעילות הבדיקה

בעת האחרונה גברה המודעות הציבורית בכל הנוגע לאיכות האוויר בתוך מבנים. פרסומים רבים על מגוון המחלות הנגרמות כתוצאה משהיה ארוכת טווח בתוך מבנה שהאוויר בו מזוהם, עוררו את הציבור להתייחס לנושא בכובד ראש.

כתוצאה מכך, פרסם המשרד לאיכות הסביבה מכרז להכנת בדיקה מקיפה שתבחן את כל ההיבטים הקשורים לאיכות האוויר בתוך מבנים. הדבר נעשה במטרה לקבוע הנחיות מתאימות לבדיקת בניינים, לאיתור בעיות ומקורות זיהום ולטיפול בהם.

בדיקת זיהום אוויר בתוך מבנה מתבצעת על ידי מומחים בעלי ניסיון רב המשתמשים במכשירים  מתקדמים. עבודתם נעשית על פי תקנון המשרד לאיכות הסביבה. באמצעות הבדיקה ניתן לדעת במדויק אם האוויר בתוך הבניין מזוהם במידה המסכנת את בריאות השוהים בו. בעזרתה אפשר לאתר גם את מקור הזיהום. הבדיקה כוללת את כל אפשרויות הזיהום המצויות.

הבודקים יערכו מדידות של רמת החמצן בבניין, הפחמן החד חמצני ודו תחמוצת הפחמן. לאחריה יוצגו הנתונים לרבות פירוט מכלול הבעיות ודרגות הזיהום. אם הממצאים יעידו על זיהום חריג מהמקובל, במקרים רבים, ימליצו הבודקים על פתרונות רצויים לפתירת הבעיה.

ראו גם:
איך מתמודדים עם רעש ממזגנים?

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן