מהו לוח גבס ירוק ומהם השימושים והיתרונות שלו בבנייה?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

לוחות גבס ירוק הם בחירה אידיאלית לפרויקטים בבנייה ושיפוץ, המיועדים לאזורים בעלי לחות גבוהה. כחומר גלם, הם מציעים פתרון מהיר ויעיל להקמה או חיפוי של קירות פנימיים, לתקרות ולמגוון שימושים נוספים, בדיוק כמו הגבס הלבן. אז מהו לוח גבס ירוק  במה הוא שונה מלוח גבס סטנדרטי? ומה היתרונות והשימושים הנפוצים בו? על כל אלה ועוד במאמר הבא.

מהו לוח גבס ירוק?

לוח הגבס הירוק פותח אי שם בשנות ה-60 כדי להתמודד עם בעיות רטיבות. למעשה, מדובר בלוח גבס לבן סטנדרטי במקור, אשר מצופה בנייר עבה בגוון ירוק ומכוסה בשכבת שעווה שנועדה להתמודד עם לחות ורטיבות. הגוון הירוק של נייר הציפוי מאפשר להבחין בו בקלות ולהבדיל אותו מלוחות גבס אחרים, כמו לוח ורוד העמיד בחום ובאש ולוח גבס לבן וסטנדרטי ללא ציפויים.

לוחות גבס ירוק: הפתרון האולטימטיבי לעמידות במים

לוחות גבס ירוק מיועדים לשימוש בחדרים רטובים כמו חדרי רחצה ושירותים, בהם קיימת לחות גבוהה. שימוש בלוחות גבס ירוק במקומות אלו מונע בעיות של התכופפות ועיוות של הקירות או התקרה עם הזמן. בנוסף, לוחות גבס ירוק יכולים לשמש לחיפוי קירות גם בחללים בהם לחות גבוהה כמו מרתפים.

מהם היתרונות והשימושים של לוחות גבס ירוק?

  • עמידות במים ומניעת עובש ולוחות: לוחות גבס ירוק יכולים לספוג מים לזמן ממושך יותר בהשוואה ללוחות גבס רגילים, מה שמונע התפתחות עובש וריחות רעים בקירות, בחללים שאינם מאוררים כראוי.
  • קלות התקנה: בדיוק כמו עבודה עם לוחות גבס לבן, הלוחות הירוקים קלים לחיתוך והתקנה, מה שהופך אותם לבחירה מובילה לפרויקטים של בנייה ושיפוץ במגזר הפרטי, המסחרי והציבורי כאחד.
  • עמידות לאורך זמן: לוחות גבס ירוק עמידים יותר לתנאי לחות, מה שמבטיח שהקירות לא יתעוותו או יתקפלו עם הזמן כתוצאה ממפגש עם רטיבות או לחות חיצונית.
  • חסכוני ויעיל: לוחות הגבס הירוק מספקים פתרון חסכוני ויעיל למקומות רטובים, כמו חדרי רחצה ומטבחים, ובכך מאפשרים לשמור על תקציב בנייה נמוך, מבלי להתפשר על איכות החומר.

כיצד מתקינים לוחות גבס ירוק?

התקנת לוחות גבס ירוק דומה להתקנת לוחות גבס רגילים, אך כוללת מספר דגשים חשובים. יש לחתוך את הלוחות לגודל הרצוי באמצעות סכין חדה או מסור ולהקפיד על חיתוך מדויק. לפני ההתקנה, חשוב לוודא שהמשטח נקי ויבש למניעת פגיעה ביציבות ההדבקה. חיבור הלוחות נעשה באמצעות ברגים או מסמרים מתאימים, תוך שמירה על מרווחים נכונים. לאחר החיבור, יש לאטום את המרווחים באמצעות מסקינטייפ גבס ותערובת איטום למניעת חדירת מים ולחות.

לאחר האיטום, יש לשייף את המשטח לקבלת גימור חלק ואחיד, ולאחר מכן ניתן לצבוע את הלוחות או לצפות אותם בחומרי גימור נוספים לפי הצורך. התקנה נכונה של לוחות גבס ירוק תבטיח עמידות לאורך זמן, במיוחד באזורים רטובים כמו חדרי רחצה ומטבחים. למרות שהתהליך נראה פשוט, מומלץ להיעזר בבעל מקצוע מנוסה כדי להבטיח התקנה בטוחה ויעילה.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן