מיחזור אלומיניום

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור אלומיניוםהאלומיניום הוא אחת מהמתכות הנפוצות ביותר בקרום כדור הארץ. למרות עובדה זו הוא נחשב ליקר יחסית. יוקרו נובע ממספר סיבות: הוא חסין לקורוזיה, משקלו נמוך, הוא מוליך חשמל וחום בצורה טובה ביותר וקיימות בו עוד מספר תכונות ההופכות אותו לשימושי מאוד בתחומים רבים.

בדרך כלל השימוש בו נעשה תוך שילוב עם מתכות אחרות כמו נחושת, מגנזיום ועוד. ערבובו עם מתכות אלו יוצר חומר איכותי, חזק, עמיד וקל. תעשיות רבות רואות בו כחומר בסיסי ויעיל למגוון שימושים. האלומיניום מסווג כמתכת קלה.

מיחזור אלומיניום (חמרן בעברית) נפוץ בכל רחבי העולם. התכה חוזרת שלו אינה פוגעת בתכונותיו, לכן ניתן למחזרו אינספור פעמים. רוב האלומיניום הקיים בעולם ממוחזר ומיעוט ממנו מושלך לאשפה. הסיבה לכך היא כי המודעות בקרב הציבור למיחזור אלומיניום היא גבוהה עקב מחירו היקר.

 שימושים רבים

כאמור, האלומיניום הוא חומר הנמצא בשימוש ענף בכל תחומי התעשייה. מייצרים ממנו פרופילים, פחיות שתיה, יריעות ועוד. תהליך יצירתו גובה משאבים רבים ודורש השקעת אנרגיה גדולה. עקב כך נגרמים גם נזקים לאיכות הסביבה.

מיחזור אלומיניום, לעומת זאת, דורש אחוז קטן של משאבים ואנרגיה. ובנוסף, נחסך הניצול של משאבי הטבע וכמו גם מאמצי כרייתו מהאדמה (תהליך הכרייה והעיבוד שלו גורמים נזק סביבתי גדול).

יש לציין גם כי ללא מיחזורו הוא היה מתווסף לכמויות האדירות של פסולת המוטמנות בקרקע ומזהמות אותה ואת מקורות המים והאוויר. האלומיניום אינו מתכלה גם לאחר שנים רבות.

האלומיניום הממוחזר משמש בענפים רבים כמו למשל, בעולם כלי הרכב, במחשבים, בכלי שיט, בייצור חוטים וכבלים, בייצור כלי בישול ושאר מוצרים שימושיים בחיי היומיום.  העובדה שהמיחזור אינו מפחית מתכונותיו כהוא זה מאפשרת למחזרו שוב ושוב פעמים רבות.

תהליך המיחזור

את פסולת האלומיניום מרכזות חברות העוסקות בכך ומעבירות את התכולה למפעלי ההתכה. שם מבוצע מיון קפדני הכולל הפרדה של חלקי פלסטיק וגומי, הוצאת ברגים ומסמרים ושאר חומרים שאינם אלומיניום. השלב הבא הוא ניקוי ייסודי של הפסולת משיירים.

לאחר מכן מבוצעת כבישה. בתהליך זה הגרוטאות נדחסות לקוביות במטרה להקטין את נפחן. הן עוברות לתנור ההתכה הפועל בטמפרטורה של עד שבע מאות מעלות צלזיוס. החומר המותך נסדק ובהתאם לתוצאות הבדיקות מתקבלות החלטות האם להוסיף לתערובת הקיימת תוספים שונים במטרה לקבל תוצאה רצויה. החומרים המשמשים כתוספות הם בדרך כלל, נחושת, אבץ, מגנזיום וסיליקון.

בסיום שלב ההתכה, יוצקים את התערובת שנוצרה לתוך תבניות בעלות הצורה הרצויה לסוג המוצר הנדרש. השלב הבא הוא ביקורת האיכות במהלכה ייבדקו המוצרים השונים והטובים שבהם יועברו למכירה.

יתרונות

כאמור, היתרון הבולט של האלומיניום, מעבר לכך שהוא חומר יעיל ושימושי במגוון תחומים, הוא יכולתו לעבור מיחזור פעם אחר פעם בלי שהדבר יפגע בתכונותיו או באיכותו. כלומר, מבחינה תיאורטית ניתן לייצר אלומיניום לנצח ללא צורך בכריית משאבים מכדור הארץ.

גמישותו מאפשרת לעבדו בנוחות יחסית ובתוספת חוזקו הוא מהווה חומר מושלם ליצירת מוצרים איכותיים. ניתן להשתמש באלומיניום ממוחזר לייצור חלקי מכוניות ומטוסים וכמו כן לייצר ממנו מכשירי תאורה, חשמל ואלקטרוניקה, מאחר והוא יכול לשמש גם כמוליך חום.

יתרון נוסף המצוי בו מאפשר להשתמש בו בתחום המזון. החומר אינו רעיל ועל כן אפשר לייצר מאלומיניום ממוחזר עטיפות ואריזות. העובדה שהוא אינו משרה טעם מסייעת רבות בכך.

בענף הבנייה משתמשים בו, בין היתר, לייצור חלונות ודלתות עקב כך שהוא אינו מתחמצן במהרה ואינו בעל בלאי גבוה. עמידותו הרבה הופכת אותו למרכיב חשוב בבנייה איכותית.

ראו גם:
מיחזור עץ

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן