מיחזור מוצרי אלקטרוניקה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור מוצרי אלקטרוניקההעידן הטכנולוגי יוצר, במקביל ליתרונות הגדולים שלו, בעיה חמורה הפוגעת באיכות הסביבה. מוצרי אלקטרוניקה ומכשירים שונים לרבות מחשבים והציוד הנלווה להם מושלכים בתום השימוש אל פח האשפה. משם נאספת הפסולת, ביחד עם שאר האשפה, אל המטמנות ונקברת מתחת לקרקע.

הפסולת האלקטרונית מכילה סוגי מתכות כבדות המחלחלות אל האדמה ומזהמות אותה ואת מי התהום. הנזק האקולוגי הנגרם לסביבה אינו בר תיקון. השפעתו תהיה ניכרת לאורך שנים רבות. כבר כיום ניכרת עליה בשיעור המתכות במי השתייה.

עובדות אלו הביאו לידי כך שבשנים האחרונות מקבלי ההחלטות, ברוב המדינות בעולם המערבי, החלו לפעול להקטנת הנזק ומציאת פתרון לבעיה. המסקנה הגורפת מכלל המחקרים שנעשו בנושא היא שהדרך הטובה ביותר להפסקת התופעה היא מיחזור מוצרי האלקטרוניקה.

עקב כך החלו להופיע חוקים ותקנות בנושא. רוב רובם של החוקים המעודדים מיחזור פסולת אלקטרוניקה מטילים את האחריות הכרוכה בטיפול בה על היצרנים. מאחר ולא ניתן לכפות על הציבור את הפרדת מוצרי האלקטרוניקה והחשמל משאר האשפה הביתית והשלכתם למכלים המיועדים לכך, יוצא שרוב המכשירים שיצאו משימוש מושלכים לפחי הזבל ונטמנים באדמה בסופו של דבר.

הפחתת פסולת אלקטרונית ומיחזורה

גם ישראל הצטרפה למלחמה בנזקי הפסולת האלקטרונית. בשנה שעברה חוקק חוק חדש תחת השם: 'הפחתת פסולת אלקטרונית ומיחזורה'. לשון החוק, שנכנס לתוקפו בתחילת השנה האזרחית הנוכחית, מתארת את מטרתו: "למנוע ולצמצם היווצרות פסולת אלקטרונית, לעודד שימוש חוזר …".

גם בארץ החוק מטיל את האחריות לטיפול בפסולת האלקטרונית על היצרנים והיבואנים. הם מחויבים לדווח למשרד לאיכות הסביבה, בכל פרק זמן של שישה חודשים, כמה מוצרים הם ייצרו ואלו מהם נמכרו.

כמו כן, עליהם לנהל את מערך איסוף הפסולת והטיפול בה. באחריותם להציב ברחבי הארץ מתקנים ייעודיים ולדווח למשרד לאיכות הסביבה על הכמות שמוחזרה בכל פרק זמן מסוים.

הגורם האנושי

בישראל קיימים מספר מפעלים העוסקים במיחזור פסולת אלקטרונית. הם פזורים ברחבי הארץ כאשר שני המפעלים הגדולים והמרכזיים נמצאים בעכו ובאשדוד. התהליך שהם עוברים מחייב לפרקם לגורמים תוך כדי שליפת המרכיבים היקרים שהם מכילים ואיסופם במכלים לפי סוגיהם. כל מכשיר אלקטרוני מכיל חומרים ומתכות יקרות כמו למשל, נחושת, אלומיניום, פליז, כסף ואפילו זהב.

למרות שבהרבה תחומים בתעשייה משתמשים בעיקר במכונות בענף המיחזור של מוצרי האלקטרוניקה והחשמל יש חשיבות גדולה לגורם האנושי. המתכות היקרות מלופפות בתוך המכשירים בצורה כזאת שאין מנוס אלא להשתמש בבני אדם כדי לשלפם החוצה.

המתכות היקרות נערמות במכלים לפי סוגיהן ונמכרות לענפי התעשייה השונים כחומר גלם ליצירת מוצרים שימושיים. הברזל או הפלסטיק מהם עשוי המכשיר שפורק עוברים תהליך מיחזור האופייני להם ונמכרים גם הם כחומרי גלם.

ענף ריווחי

בעקבות החוק החדש ייפתח בישראל ענף ריווחי האמור להיות משתלם כלכלית הן לחברות עוסקות בתחום והן לצרכנים. כל מכשיר חשמלי שיימסר למיחזור יתוגמל כספית. בנוסף, יבואנים וכן משווקים יחויבו לקנות מלקוח שירכוש מכשיר חשמלי גדול, את המכשיר הישן שברשותו. כך, יימנע מצב שהוא יושלך לפח האשפה.

לדוגמא, כאשר אדם יבוא לקנות מקרר חדש או כל מוצר גדול אחר, הוא יזכה לקבל סכום כסף כלשהו על המקרר הישן שלו.

כל מכשיר החשמל והאלקטרוניקה ראויים להיות ממוחזרים. הם מכילים מתכות שונות ויקרות המשמשות כמוליכי זרם או כל שימוש אחר ופירוקם ומכירת המתכות עשוי להיות ריווחי ביותר עבור העוסקים בכך.

טלוויזיות, מקררים, מצלמות, מיקרוגלים, מחשבים וכדומה, הם רק חלק מהמכשירים שאותם ניתן למחזר, וכאמור אף להרוויח מכך.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן