מיחזור ברזל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור ברזלבשנים האחרונות הושקעו מאמצים רבים להפוך את ישראל למדינה מתקדמת בתחום המחזור. בתוך כך, נעשה מאמץ שמובל על ידי המשרד להגנת הסביבה לשפר את איסוף המוצרים שניתן למחזר וקביעת תקנים למחזור. בשורות הבאות נתמקד בתחום של מיחזור ברזל. בין היתר נראה מתי ניתן למחזר מוצרי ברזל, אילו מוצרים ממחזרים, מדוע חשוב כל כך לבצע את המחזור ועוד.

מתי ממחזרים ברזל?

מיחזור של ברזל הינו תהליך שמתמקד במיוחד במוצרים שאין זקוקים להם. בין היתר, מדובר על פסולת של מוצרי ברזל, שמקורה הוא בשימוש ביתי וגם בשימוש תעשייתי. במקביל לכך, בחלק לא קטן מהמקרים המחזור הינו של מוצרים שעדין ניתן לעשות בהם שימוש, אלא שמדובר על מוצרים מסוכנים למדי או מזהמים. כך הוא הדבר כאשר מדובר על מכוניות למשל.

מכוניות, בעלות מרכיב נכבד של ברזל ומתכות נוספות, מתיישנות לאחר מספר שנים ונעשות מסוכנות יותר לשימוש בשל אמינות פחות טובה. מכונית ישנה היא גם בעייתית מבחינת זיהום אוויר וצריכת דלק. על כן, מושקע מאמץ רב להוריד רכבים ישנים מהכביש ולהעביר אותן לגריטה.

אילו מוצרים ניתן למחזר?

הזכרנו את העובדה שניתן למחזר מכוניות וכלי רכב אחרים שמכילים ברזל. לצד מכוניות, ניתן לבצע מחזור של מוצרים רבים נוספים שמכילים מרכיב מסוים של מתכות וברזל. בין היתר, חשוב מאוד לעודד את המיחזור של פסולת בניין שכוללת ברזל רב. בנוסף, מושקעים מאמצים להוביל מפכה של איסוף ומיחזור אריזות מתוך כלל הפסולת הביתית.

פסולת ביתית כוללת מוצרים רבים ובהם גם אריזות ברזל. במקום להשליך את האריזות הללו לאשפה הרגילה ניתן בהחלט לאסוף את האריזות, למיין אותן וכך למחזר הרבה מוצרי ברזל. בנוסף, גם מוצרי חשמל, מכונות וציוד נוסף מכילים ברזל, כך שגם זהו מקור בלתי נדלה.

לסיכום נקודה זו, מיחזור ברזל כולל בעיקר:

  • מכוניות ופסולת של ענף הרכב.
  • מוצרי חשמל ביתיים כגון מכונות כביסה, מדיחי כלים, מחשבים, שמכילים רכיבי ברזל, מתכת וחלקי אלקטרוניקה.
  • אריזות שונות וקופסאות שכוללות ברזל.
  • פסולת בניין מאתרי בניה ומאתרי הריסה של מבנים ישנים.
  • גרוטאות ברזל מכל סוג.

מיחזור מבלי לזהם את הסביבה

כאשר ממחזרים ברזל חשוב מאוד לבצע תהליך נכון של מיחזור שמונע זיהום אוויר וזיהום קרקע, תוך כדי פעולה זו. מכיוון שלרוב מדובר על מיחזור מוצרים מורכבים, שבהם יש גם מוצרי פסולת אחרים, הרי שלא ניתן לקחת מוצר מוגמר ולהתיך אותו. יש צורך לבצע פירוק נכון וסילוק התוצרים שאינם כוללים מתכת.

מדוע חשוב למחזר ברזל?

מיחזור ברזל חשוב מאוד מהסיבות הבאות:

  • ניצול משאבים נכון יותר – בשל ריבוי מפעלי התעשייה ובשל השימושיות הרבה של ברזל, חלה ירידה של ממש בזמינות מוצר גולמי זה (עופרות ברזל בטבע). לכן, מיחזור של מוצרי ברזל ישנים מהווה מקור חשוב של חומר גלם, שחשיבותו עולה.
  • פחות פסולת להטמנה – מוצרים שכוללים ברזל הם פעמים רבות גדולים מאוד. כאשר מבצעים פירוק לצורך ניצול המרכיבים השונים, פוחת הצורך למצוא אתרים להטמנה. במיוחד בארץ, כאשר עתודות הקרקע מצומצמות, יש חשיבות עליונה להפחתת ההטמנה של פסולת וגרוטאות ברזל.
  • מניעת בזבוז אנרגיה – הפקה של ברזל מעופרות טבעיות צורכת הרבה מאוד משאבים מבחינה אנרגטית. לעומת זאת, ביצוע של מיחזור גרוטאות ומוצרים שונים צורך הרבה פחות משאבים כאלה. בכך, מדובר למעשה בפתרון זול יותר, פחות מזהם ויותר משתלם.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן