מחזור גרוטאות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור גרוטאותגרוטאות נטושות תורמות תרומה משמעותית למצבורי פסולת, המובילים לבעיות סביבתיות וסכנות בריאותיות. תהליך מחזור גרוטאות נועד להבטיח את סילוקן הבטוח לשיפור איכות הסביבה, ובהתאם תעשיית המחזור חווה צמיחה אדירה בשנים האחרונות. קיים כיום מגוון פתרונות טכניים למחזור גרוטאות גומי, פלדה, ואביזרי תעשייה, תוך מציאת מספר גדל והולך של יישומים לשימוש בהם.

הבעיה המשמעותית ביותר הקשורה בערימות הגרוטאות היא סכנת ההצתות אותה הן מציגות. מחלות כגון דלקת קרום המוח וקדחת דנגה דווחו אף הן בהקשר של ערימות גרוטאות, במיוחד באזורים בעלי אקלים חם, שהם קרקע פורה אידיאלית ליתושים נושאי מחלות.

היסטוריית מחזור גרוטאות

מחזור גרוטאות, בצורה זו או אחרת, עתיק כמו השימוש התעשייתי בגרוטאות עצמן. בשנת 1910 בוצע שימוש חוזר במוצרי גומי, שנחשבו למצרך יקר. במהלך תקופה זו, התוכן הממוחזר הממוצע של כל מוצרי הגומי, היה מעל חמישים אחוזים.

החל משנת 1990, תעשיית מחזור הגרוטאות היוותה כשני אחוזים בלבד של חומרים ממוחזרים. יחד עם זאת, בעשור האחרון, תעשיית המחזור חוותה צמיחה אדירה, הודות למסגרות משפטיות המחייבות סילוק בטוח של גרוטאות, זמינות טכנולוגיות מחזור והופעת יישומים חדשניים מבחינה כלכלית לתהליכי מחזור.

תהליך מחזור – תהליך זה כרוך במיומנות בכל השלבים. עובדי מחזור הם אנשי מקצוע מוכשרים בשימוש בגרוטאות, איסופן, חיתוכן ופינוין, כמו גם הבנה ומומחיות בהפרדת חומרי הגרוטאות, פירוקן, והכנתן לתהליך המחזור במפעל. ייעוץ לשימוש במחזור גרוטאות הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך.

מחזור גרוטאות מתכת

מה שאנשים רבים אינם יודעים הוא שרוב גרוטאות המתכת ניתנות למחזור בחצרות גרוטאות מקומיות, ובכך מתייעלת התנועה הירוקה. חצרות גרוטאות מתכת מתמודדות עם לקוחות הנמצאים בתעשיית הסחר המשתמשת במתכת על בסיס יומי.

אלו כוללים חברות בניה המשתמשות בטונות קורות פלדה ממבנים, חשמלאים המשתמשים בחוטים וציוד חשמלי, או שרברבים המחזיקים באביזרי צנרת נחושת ופליז. חצרות גרוטאות מטפלות בכמויות גדולות של מתכות אלו, ומעודדות אנשים להביא גרוטאות מתכת לצורך מחזור.

יתרונות סביבתיים של מחזור גרוטאות

גרוטאות ממוחזרות מהוות חלק גדול מההיצע הכולל של המדינה. למעשה, כמעט כל פסולת מסוכנת שנוצרה בעבר על ידי תעשיינים, ממוחזרת כיום לשימוש מועיל. היתרונות הסביבתיים של מחזור גרוטאות כוללים:

ייצור מוצרים זולים

גרוטאות ממוחזרות מאפשרות ייצור מוצרים זולים יותר מעלותם בצורתם הטבעית והמקורית, היות ותהליך המחזור זול בהרבה מתהליך ייצור מוצר מחומר חדש. בארץ מדובר בתהליך חדש הצפוי לחוות התפתחויות ושינויים רבים, ובשנים הקרובות צפויה להיווצר תעשייה רווחית ירוקה המקפידה על סביבה נקייה, תוך שימוש בגרוטאות למקורות פרנסה.

קיימות חברות מחזור רבות המתמחות באיסוף גרוטאות ממפעלים, חברות ומוסדות גדולים. חברות אלו מפעילות מספר נקודות איסוף אליהן ניתן להשליך גרוטאות מחומרים שונים, כשהחברה מקפידה על תהליכי מחזור בהתאם לנהלים ולתקנים של המשרד לאיכות הסביבה.

חסכון באנרגיה – מחזור גרוטאות אינו מצריך השקעת כמות אנרגיה רבה, ובכך ניתן להשיג יתרון כפול: שימוש חוזר בחומרים, תוך ניצול פחות אנרגיה, לשמירת הסביבה הטבעית ומניעת זיהום סביבתי הנגרם בעקבות שימוש מרובה באנרגיות שונות.

הגנה על משאבים טבעיים – משאבי הטבע מדלדלים באופן קבוע, ומחזור גרוטאות מאפשר את מניעת ההכחדה המוחלטת שלהם, ושמירתם. מחזור כמויות גדולות של גרוטאות מתבטא בהישג משמעותי לכדור הארץ המאבד באופן קבוע את תכולתו הטבעית וצורתו.

 

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן