מיחזור של כלים חד פעמיים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור של כלים חד פעמייםבעשור האחרון המודעות לאיכות הסביבה באופן כללי ולחשיבות של המיחזור באופן ספציפי נמצאת בעלייה מתמדת. רובנו ממחזרים בקבוקי פלסטיק ומכלי פלסטיק ורוב האוכלוסייה דואגת להשליך את עיתוני סוף השבוע כמו גם את העיתונים היומיים למתקני המיחזור השכונתיים.

באופן דומה מסעדות רבות מצוידות במתקנים למיחזור שמן וישנם אף כאלו שהחלו להשתמש במתקנים ביתיים מיוחדים למיחזור של מים. עם זאת, אחת הבעיות שהפתרון לה לא עדיין לא נראה באופק טמונה באותם כלים חד פעמיים שאנחנו עושים בהם שימוש לעתים קרובות כל כך.

מהו הנזק שנגרם בעקבות השימוש בכלים חד פעמיים?

הנזק שנגרם כתוצאה משימוש בכלים חד פעמיים בא לידי ביטוי במגוון רחב של אספקטים. ראשית יש להבין כי הכלים החד פעמיים שמיוצרים מפלסטיק למעשה מתחילים את דרכם בתור נפט.

אי לכך, כדי לייצר את כל אותם כלים חד פעמיים נעשה שימוש בחומר גלם טבעי ומתכלה. בנוסף לכך בתהליך הייצור של הכלים החד פעמיים מיוצרים גזים רעילים ושפכים תעשייתיים שמוצאים את דרכם בסופו של דבר לאוויר שאותו אנחנו נושמים, למי הים ולמי התהום.

בנוסף לנזק שנגרם בתהליך הייצור של הכלים ובתהליך השינוע שלהם, מדובר על נזק סביבתי חמור מאוד שנגרם לאחר גמר השימוש. מאחר וכשמם כן הם – חד פעמיים, הרי שבדרך כלל בגמר השימוש באותם כלים, הצרכנים נוהגים להשליך אותם לאשפה.

לרוע המזל פלסטיק הוא חומר עמיד מאוד שתהליך ההתפרקות שלו נמשך מאות שנים. אי לכך מאות שנים לאחר שסיימנו להשתמש בכלים התמימים למראה האלה, הם עדיין שוכבים במטמונות האשפה, תופסים מקום רב ותורמים לזיהום הסביבתי.

מאילו סוגי פלסטיק מיוצרים הכלים החד פעמיים?

על כל כלי פלסטיק חד פעמי ישנו סימון מיוחד שבעזרתו ניתן לזהות את סוג הפלסטיק ממנו יוצר המוצר. הסימון נראה כמו שלושה חצים מחוברים שמזכירים מאוד את הסימן הבינלאומי למיחזור ובמרכזם ישנה ספרה שמעידה על סוג הפלסטיק הרלוונטי.

כך למשל הספרה 5 מייצגת חומר שנקרא פוליפרופילן ואילו הספרה 6 מייצגת את החומר שנקרא פוליסטירן. את כל סוגי הפלסטיק האלו ניתן כיום למחזר למעט הפלסטיק שסימנו הוא 3 שכיום ידוע שבתהליך המיחזור שלו נפלטים לאוויר גזים רעילים רבים.

סטטוס מיחזור הפלסטיק בישראל

בניגוד למודעות הגבוהה שמאפיינת את תחום מיחזור בקבוקי הפלסטיק ופסולת הנייר הביתית למשל בישראל, הרי שתעשיית המיחזור של הכלים החד פעמיים עדיין נמצאת בחיתוליה נכון לכתיבת שורות אלה.

למעשה למרות שכפי שציינו, ניתן בהחלט למחזר את רוב סוגי הפלסטיק שמשמשים לייצור של כלים חד פעמיים, הרי שבארץ כמעט ולא קיימים מפעלים למיחזור של כלים חד פעמיים.

בנוסף לכך שלא קיימת בישראל תשתית נאותה לאיסוף ולשינוע של כלים חד פעמיים, הרי שהמודעות הציבורית לנזק הסביבתי שיוצרים כלי הפלסטיק עדיין אינה גבוהה במיוחד וכתוצאה מכך רוב כלי הפלסטיק החד פעמיים מוצאים את דרכם בסופו של דבר לפחי האשפה.

הפתרונות לבעיית הכלים החד פעמיים

באופן עקרוני ישנם שני פתרונות מרכזיים לבעיית הכלים החד פעמיים. הפתרון הראשון הוא שימוש בכלים חד פעמיים שמיוצרים מחומרים מתכלים. חומרים אלו מתפרקים תוך זמן קצר יחסית ולכן הנזק הסביבתי שלהם קטן מהנזק הסביבתי של הכלים שמיוצרים מפלסטיק.

עם זאת, גם הייצור של כלים אלה גוזל מהטבע משאבים רבים וגם הוא תורם לזיהום האוויר והמים. מעבר לזאת, רבים מהכלים האלו מתפרקים רק בסביבות מסוימות ולכן לא תמיד מתפרקים במטמונות האשפה בקלות.

 הפתרון השני הוא לעבור לשימוש בכלים רב פעמיים או לרכוש כלים חד פעמיים שמיוצרים מחומרים מעט יותר קשיחים שניתן פשוט לשטוף ולעשות בהם שימוש חוזר.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן