מיחזור מתכות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור מתכותמתכות אינן מתכלות אלא לאחר שנים רבות. הטמנתן באדמה עלולה לגרום לנזקים חמורים מבחינה אקולוגית. הן פולטות חומרים רעילים הפוגעים בקרקע ועלולים להגיע גם למי התהום. קיימת חשיבות רבה למיחזורן של מתכות על סוגיהן השונים.

ענף מיחזור המתכות כולל את כל סוגי המתכת הקיימים על פני כדור הארץ. את כולן ניתן למחזר. כל אחת מאופיינת בתכונות שונות ושוויה שונה מחברתה, על כן דרכי המיחזור שונות בהתאם לחומר הממוחזר. איכות המתכת קובעת את שוויה. לכן, בענף זה, המגלגל סכומי עתק בכל שנה, משלמים הקבלנים מחיר שונה לכל סוג מתכת הנמכר להם.

מיחזור מתכות חשוב מהיבטים רבים. כאשר מדברים על איכות הסביבה, לדוגמא, יש להתייחס לעובדה שמבחינה אקולוגית, מכשירים ומוצרים המכילים מתכות שלא ימוחזרו, יגיעו, ביחד עם הפסולת הכללית, לפחי האשפה ומשם לאתרי ההטמנה. קבורתם באדמה גורמת, כאמור, נזק סביבתי עצום. מיחזורם, לעומת זאת, מונע את הנזק הזה והוא גם ריווחי.

סוגי המתכות למיחזור

המתכות מגיעות למגרשי המכירה, ממוינות על פי סוגיהן ונשלחות למפעל המחזור המתאים. ברחבי הארץ פועלים מספר מגרשים אליהם ניתן להביא מתכות למיחזור. כמו כן, במקומות רבים פזורים מכלי מיחזור ייעודיים למוצרי אלקטרוניקה וחשמל המכילים גם הם מתכות מסוגים שונים.

המתכות העיקריות הממוחזרות הן: ברזל, אלומיניום, פליז, נחושת, ועוד. הברזל הוא המתכת הזולה ביותר ומחירה בהתאם. האלומיניום והנחושת יקרים יותר ועבורם ניתן לקבל סכומי כסף גדולים. חשוב לדעת שגם בברזל יש שני סוגים, כאשר ההבדל ביניהם הוא על פי איכותם. כך גם בנוגע לאלומיניום ולנחושת. למעשה, הפליז מוגדר כנחושת צהובה ונחשב לזול יותר מהנחושת האדומה.

מיחזור ברזל

המתכת הזולה ביותר היא הברזל. מאחר ונפחו רב ביחס לשוויו הוא ממלא את רוב שטחם של מגרשי מיחזור המתכות. פסולת הברזל משונעת באמצעות משאיות ענק למפעלי המיחזור העוסקים בכך, שם היא מותכת בטמפרטורות גבוהות והופכת לחומר גלם ליצירת מוצרים חדשים מברזל.

לעיתים, כאשר קיים ביקוש גדול לברזל ברחבי העולם, הפסולת מגיעה לנמלים, מועמסת על אוניות ומובלת לארץ היעד. לפני מספר שנים, כאשר סין הייתה זקוקה לכמויות עצומות של ברזל היא קנתה אותו מכל העולם. בעת ההיא מחיר ברזל למיחזור הרקיע שחקים.

מיחזור נחושת

מהנחושת הממוחזרת, למשל, מייצרים מוצרים חיוניים ושימושיים. היא נמכרת לענפי תעשיה שונים וחוזרת לצרכנים בדמות כבלים של חשמל, תכשיטים, כלי בישול ועוד. במקום לכרות אותה מכדור הארץ, שמצב משאביו הולך ומדלדל, ממחזרים אותה ועושים בה שימוש חוזר ויעיל.

מצברים שיצאו משימוש וסוללות ישנות מכילות נחושת. כאשר הם מושלכים לקרן זווית הם פולטים חומרים המזהמים את האוויר. מיחזורם ימנע את הבעיה הזאת ואף ישתלם מבחינה כלכלית, שכן על כל מצבר הניתן למיחזור אפשר לקבל סכום כסף סמלי כתמריץ.

מיחזור אלומיניום

האלומיניום הוא אחת מהמתכות הנפוצות ביותר בעולם. למרות עובדה זו הוא נחשב ליקר יחסית. יוקרו נובע ממספר סיבות: הוא חסין לקורוזיה, משקלו נמוך, הוא מוליך חשמל וחום בצורה טובה ביותר וקיימות בו עוד מספר תכונות ההופכות אותו לשימושי מאוד בתחומים רבים.

בדרך כלל השימוש בו נעשה תוך שילוב עם מתכות אחרות כמו נחושת, מגנזיום ועוד. ערבובו עם מתכות אלו יוצר חומר איכותי, חזק, עמיד וקל. תעשיות רבות רואות בו כחומר בסיסי ויעיל למגוון שימושים. האלומיניום מסווג כמתכת קלה.

מיחזור אלומיניום (חמרן בעברית) נפוץ בכל רחבי העולם. התכה חוזרת שלו אינה פוגעת בתכונותיו,לכן ניתן למחזרו אינספור פעמים. רוב האלומיניום הקיים בעולם ממוחזר ומיעוט ממנו מושלך לאשפה. הסיבה לכך היא כי המודעות בקרב הציבור למיחזור אלומיניום היא גבוהה עקב מחירו היקר.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן