מיחזור נחושת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור נחושתהנחושת היא אחד מהמינרלים החשובים ביותר לאדם. העובדה שהיא נוחה לעיבוד ועמידה בפני קורוזיה מביאה לכך שנעשים בה שימושים מגוונים בתחומים רבים. כבר לפני עידנים רבים היא שימשה לייצור תכשיטים וחפצים שונים ועד היום היא עדיין מהווה חומר חשוב בעולם התכשיטנות.

עיקר השימושים בנחושת בעידן המודרני הוא בתחום החשמל. זאת לאור העובדה שהיא אחת המתכות החיוניות ביותר להולכת זרם. בנוסף, היא משמשת גם בענף הבנייה וכן ליצירת כלי בישול ועוד מוצרים אחרים.

נחושת היא מתכת קלה ויקרת ערך. מחירה בשוק גבוה ממרבית המתכות המצויות. בעולם מיחזור המתכות היא נחשבת לאחד מהחומרים היקרים ביותר. מלבד העובדה שמדובר ברווח כלכלי  נכבד למיחזור המתכת יש יתרונות רבים אחרים.

רווחיות לצד שמירה על איכות הסביבה

מיחזור מתכות חשוב מהיבטים רבים. כאשר מדברים על איכות הסביבה, לדוגמא,  יש להתייחס לעובדה שמבחינה אקולוגית, מכשירים ומוצרים המכילים מתכות שלא ימוחזרו, יגיעו, ביחד עם הפסולת הכללית, לפחי האשפה ומשם לאתרי ההטמנה. קבורתם באדמה גורמת נזק סביבתי עצום. מיחזורם, לעומת זאת, מונע את הנזק הזה והוא גם ריווחי.

מהנחושת הממוחזרת, למשל, מייצרים מוצרים חיוניים ושימושיים. היא נמכרת לענפי תעשיה שונים וחוזרת לצרכנים בדמות כבלים של חשמל, תכשיטים, כלי בישול ועוד. במקום לכרות אותה מכדור הארץ, שמצב משאביו הולך ומדלדל, ממחזרים אותה ועושים בה שימוש חוזר ויעיל.

סיבה אקולוגית נוספת הינה מצברים שיצאו משימוש וסוללות ישנות מכילות נחושת. כאשר הם מושלכים לקרן זווית הם פולטים חומרים המזהמים את האוויר. מיחזורם ימנע את הבעיה הזאת ואף ישתלם מבחינה כלכלית, שכן על כל מצבר הניתן למיחזור אפשר לקבל סכום כסף סמלי כתמריץ.

דרכי מיחזור נחושת

בכל מקום בארץ ניתן למצוא מכלים ייעודיים שלתוכם יש להשליך את הפסולת המכילה נחושת ושאר מתכות. בכל פרק זמן נאספת תכולת המכלים ומשונעת אל המפעלים שבהם מתבצע תהליך המיחזור.

בפסולת המגיעה אל המפעלים כלולים מוצרי חשמל ואלקטרוניקה המכילים נחושת וכן גם כבלים וסוללות. היא נמצאת גם במצברים ויש כלי מטבח ובישול העשויים ממנה. החברות המתמחות במיחזור נחושת מפעילות עובדים שתפקידם לפרק את המתכת היקרה מהמוצרים המגיעים למפעלי החברה.

כשמדובר בכבלים שיצאו משימוש, מצברים ישנים, ומוצרי חשמל ואלקטרוניקה פירוק המתכת נעשה באמצעים ידניים. את המכשירים השונים יש לפרק לגורמים ומתוך החלקים הקטנים לשלוף את הנחושת המלופפת בהם.

בכבלים הנחושת עטופה בגומי מבודד. תהליך הפירוק במקרים אלו נעשה גם כן באופן ידני באמצעות קילוף הגומי וחשיפת המתכת היקרה. כלים העשויים מנחושת טהורה אינם דורשים עבודה רבה בתהליך המיחזור שלהם.

הנחושת המופקת כתוצאה מתהליך המיחזור נמכרת כחומר גלם לתעשיות השונות ומשמשת לייצור מוצרים חדשים.

מיחזור סוללות

בסוללות משתמשים לטעינת מכשירים רבים ומגוונים. עקב השימוש הנרחב בהן והבלאי המואץ, נוצרות מהסוללות כמויות אדירות של פסולת. מאחר והן מכילות מתכות מסוגים שונים, כמו נחושת למשל, השלכת הסוללות לאשפה יוצרת נזקים אקולוגיים גדולים.

סוללות ישנות מפרישות רעלים חזקים הפוגעים באדמה ובאוויר ומזהמים את מי התהום. מיחזורן חשוב ביותר. עקב כך מפוזרים ברחבי הארץ מכלי איסוף שלתוכם ניתן להשליך את הסוללות הישנות שסיימו את תפקידן. תכולת המכלים מגיעה בסופו של דבר למפעלי המיחזור.

חשיבות אקולוגית

תהליך ייצור הנחושת על ידי כרייתה ממרבצי כדור הארץ והפקת החומר הגולמי פוגע קשות בסביבה. נזק אקולוגי גדול נגרם לאוויר ולאדמה וכן למי התהום ואפילו לאטמוספירה. עובדות אלו הן בעלות משקל רב בכל הנוגע להחדרת המודעות למיחזור נחושת בקרב הציבור.

משאבי כדור הארץ מדלדלים. גם מצבורי הנחושת ייגמרו בסופו של דבר. ככל שתגבר המודעות למיחזור המתכת היקרה הזאת כך תפחת כרייתה מהאדמה.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
072-3940729 דילוג לתוכן