מיחזור סוללות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור סוללותהשימוש במכשירי חשמל ואלקטרוניקה מצוי כמעט בכל תחום. החיים בעידן הטכנולוגי כרוכים, באופן בלתי ניתן לפירוק, בתלות במכשירים הצורכים אנרגיה. רבים מהם מקבלים את האנרגיה שלהם מסוללות המותקנות בתוכם.

הערכות הן שכל משפחה בישראל צורכת כקילו וחצי של סוללות בכל שנה. בתום השימוש בהן, הן מושלכות, בדרך כלל, אל תוך פח האשפה. שם הן מתערבבות עם הפסולת הביתית הרגילה ומגיעות לאתרי הפסולת.

פסולת ביתית רגילה מכילה חומרים אורגנים וכתוצאה מכך עשירה בחומציות. ההשפעה של החומציות הזאת, על הסוללות המצויות באשפה ביתית, גורמת לכך שנוצר תהליך כימי הפועל לפירוק המעטפת החיצונית של הסוללה. כתוצאה מכך משתחררים ממנה חומרים מסוכנים המצויים בה.

הסוללות מכילות חומרים מסוכנים

כל סוללה מכילה חומרים מסוכנים. המינון שלהם נקבע על פי סוגה ואופן השימוש בה. רבות מהסוללות מכילות מתכות כבדות, כסף, עופרת, כספית, אבץ, קדמיום, נחושת, ניקל, ליתיום וכדומה. אלו הם חומרים רעילים הגורמים לזיהום אקולוגי חמור. הם מחלחלים אל תוך האדמה ומזהמים אותה ואת מי התהום המצויים בה.

הגזים הנפלטים מהחומרים הללו, שמשתחררים לאוויר לאחר התהליך הכימי הגורם לפירוק המעטפת החיצונית של הסוללה, מסוכנים לבריאות. הם עלולים לגרום לנזקים בכליות, במוח, בריאות ובדרכי הנשימה, בעור ואפילו בעצמות.

לא משתלם למחזר

מיחזור סוללות בישראל אינו מפותח. למעשה, גם ברחבי העולם קיימים רק מספר מפעלים העוסקים בכך. העובדה שתחום זה אינו צובר תאוצה נובעת מחוסר כדאיות כלכלית. נחוצה כמות גדולה מאוד של סוללות על מנת להפוך את המיחזור למשתלם. מצברי מכוניות, לעומת זאת, כן ממוחזרים והענף העוסק בכך די פעיל בישראל ובעולם כולו.

המפעלים הבודדים, המצויים במדינות אחרות, שכן ממחזרים סוללות, מצליחים להפיק מכל טון ממוחזר קילוגרמים רבים של מתכות כבדות. הללו נמכרות לתעשיות השונות ומשמשות לצרכים רבים ומגוונים.

איסוף סוללות

מאחר ואי אפשר למחזר סוללות בישראל, נחוץ היה למצוא פתרון יעיל לבעיה. עקב כך החלו גורמים במשרד לאיכות הסביבה ושאר ארגונים ירוקים להחדיר את החשיבות שבהפרדת הסוללות מהפסולת הביתית לתודעת הציבור.

במסגרת הפעילות בנושא, הועלו הצעות חוק לחייב את הציבור להשליך את הסוללות למכלים המיועדים לכך ולא לזרוק אותם סתם, או לערבבם עם האשפה הרגילה. כמו כן, ברחבי הארץ מוצבים מאות מכלי איסוף המיועדים להשלכת סוללות לתוכם.

יחידה של המשרד לאיכות הסביבה וחברות אחרות שקיבלו את האישור לכך, אוספת את תכולתם בכל פרק זמן מסוים והיא מועברת לאתר הטמנת פסולת רעילה, המצוי ברמת חובב שבנגב.

מתקני האיסוף מוצבים במקומות מרכזיים וכן בסמוך לגופים ציבוריים. בתי ספר ושאר מוסדות חינוך, משרדים ממשלתיים, בתי עסק שונים כמו חנויות צילום ומעבדות אלקטרוניקה וכדומה, הם רק חלק מהמקומות שבהן ניתן למצוא מכל ייעודי להשלכת סוללות משומשות.

הפרדת הפסולת

למעשה, כל המעוניין יכול להגיש בקשה ולקבל מתקן ייעודי להשלכת סוללות. בעקבות הפעילות של הגורמים הללו החלו האנשים להיות מודעים לחשיבות העניין ולהשלכות החמורות העלולות להיווצר בעקבות ערבוב הסוללות באשפה ביתית. כך שהיענות הגוברת של הציבור מביאה לכך שעוד ועוד מתקני איסוף מוצבים במקומות רבים אחרים.

הרשויות המקומיות תרמו את שלהן וערכו מסע הסברה רחב היקף בקרב התושבים. במקביל פוזרו בכל אזורי השיפוט שלהן מכלי איסוף. ההבנה שהחומרים הרעילים שמהם עשויות הסוללות עלולים לגרום לנזקים בריאותיים וסביבתיים חמורים, עשתה את שלה.

ניכר שחלק בלתי מבוטל של הציבור מבצע את ההפרדה במקור ולא משליך את הסוללות ביחד עם הפסולת הרגילה, אלא למכלים הייעודיים.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן