מיחזור עץ

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור עץעצים, כידוע, מהווים מקור עיקרי של חמצן, ולכן החשיבות שלהם, בעולם שלנו, מכרעת. הבעיה היא שהמצב שלהם רחוק מלהיות אידיאלי. השימוש המאסיבי בעצים – בעיקר בתעשיית הנייר ורהיטים, אבל ממש לא רק – מביא להידלדלות של לא מעט יערות גשם ומשאבי עץ חשובים. כתוצאה מכך, ברור מדוע נדרש מאיתנו להצטרף לתוך המערכה האקולוגית, ולתרום ככל האפשר למען שימורם של היערות.

יחד עם המודעות הסביבתית הגוברת של השנים האחרונות, גדלו במימדי ענק היקפי המיחזור, כאשר ישראל מהווה שחקנית מרכזית, מהבחינה הזו. מה התמונה לגבי מיחזור עצים? וכיצד הדבר מתבצע הלכה למעשה? לפניכם סקירה מקיפה המתייחסת לסוגיות אלה, כמו גם לרבות נוספות.

מהו מיחזור עץ?

מיחזור עץ, ברמה הכללית, הוא הליך שאינו מורכב יתר על המידה. יש להבין כי אחד היתרונות הבסיסיים שלו הוא שכל אחד מחלקי העץ, בין אם הקטנים ובין אם הגדולים יותר, יכולים להיכנס לתוך משוואת המיחזור. הדבר מגדיל, כמובן, את מספר אופני המיחזור, ואת השימוש שניתן לעשות בחלקי העץ, בסופו של התהליך.

מבחינה אקולוגית, כולל מיחזור עץ מספר לא מבוטל של מעלות. עצם השימוש החוזר בעצים מקטין את הצורך לדאוג לעצים חדשים בתור חומר גלם, כלומר, את הכריתה שלהם – הדבר שומר, כמובן, על מצבו של כדור הארץ שלנו.

בנוסף על כך, המיחזור מונע גם את שריפת העצים, שנעשית אף היא, למרבה הצער, בכמויות מסחריות. שריפה זו פולטת לאוויר העולם פחמן דו חמצני, המזהם את האוויר, וכן גזים שונים שעלולים "לתרום" להגדלתו של החור באוזון.

כל אותן תיאוריות לגבי הגדלת החור באוזון, התחממות כדור הארץ ושינויי האקלים הקיצוניים נכנסים כאן לתמונה: לעץ תפקיד קטן מאד אמנם בכך, אך עדיין תפקיד שיש לתת עליו את הדעת.

כל השימושים של העץ הממוחזר

כשמדברים על מיחזור, בלי קשר לסוגו, נדרש לשאול לגבי סוף התהליך, ולגבי הייעוד הסופי של העץ. החדשות הטובות, מהבחינה הזו, הן שמגוון האפשרויות שמאפשר העץ הוא פשוט אינסופי, כיאה לרשימת השימושים הארוכה בו.

את העץ הממוחזר ניתן לרתום, כחומר גלם של ממש, לתעשיית הרהיטים, בה העץ מהווה, כמובן, השחקן המרכזי ביותר. במקרה הזה, יהיו אלה חתיכות גדולות יחסית של עץ, אשר נגרים מקצועיים מתאימים לצרכים הספציפיים.

יחד עם זאת, יש להדגיש כי גם לחתיכות העץ הקטנות, או אפילו לשבבי העץ השונים, ניתן למצוא תפקיד של ממש. באמצעות השבבים הזעירים ניתן, בין השאר, ליצור חיפוי עבור קרקעות, ריפוד לשטחי המחייה של אי אילו בעלי חיים וכיוצא בזה.

אז איך ממחזרים?

מיחזור עץ נחשב, כאמור, לנפוץ פחות מאשר מיחזור הנייר, גם אם ברור ששניהם נועדו לאותה מטרה בדיוק. בעוד שמיחזור הנייר נעשה באמצעות האזרח הממוצע, ומיכלי המיחזור אשר פזורים בכל עיר ורשות מקומית בישראל, את מיחזור העץ מבצעים, בדרך כלל, גורמים בענף התעשייה, תאגידי מיחזור או גורמים הנוגעים לתעשיית העץ.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן