מיחזור פלסטיק

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור פלסטיקהחשיבות הגדולה של מיחזור פסולת חודרת ללבבות התושבים יותר ויותר בשנים האחרונות. המודעות לנזק שנגרם מפסולת המוטמנת באדמה הביאה לכך שהרבה מהאזרחים משתדלים למיין את האשפה הביתית לפי סוגיה השונים ולהשליכם למכלי המיחזור המתאימים.

בחברה המתועשת פלסטיק הוא חומר המשמש לייצור מאות מוצרים. בהערכה פרועה ניתן לומר שמרבית הדברים המשמשים את כלל האוכלוסייה עשויים מחומר זה. כל קנייה ברשת מזון או במכולת השכונתית נארזת בשקיות פלסטיק וכך גם בקבוקי השתייה הקלה ושאר מוצרי הצריכה היומיומיים.

משמעות הדבר היא ייצור פסולת פלסטיק בכמויות אדירות. החומר הזה אינו מתכלה וכאשר הוא מושלך לפח האשפה הוא יגיע בסופו של דבר לאתרי הפסולת ויוטמן בתוך האדמה. הנזק הנגרם לקרקע ולמי התהום עקב כך הוא עצום.

משום כך, למיחזור הפלסטיק קיימת חשיבות ראשונה במעלה. בוודאי שגם את סוגי הפסולת האחרים יש למחזר, אולם הפלסטיק מהווה בעיה בפני עצמה לאור העובדה שהוא אינו מתכלה ורוב המוצרים השימושיים בחיי היומיום עשויים ממנו.

חוק הפיקדון לבקבוקי משקה

הפלסטיק מהווה כשלושים עד חמישים אחוז מנפח האשפה הביתית. יוצא מכך שהפרדת מוצרים העשויים מהחומר הזה משאר סוגי הפסולת תקטין את נפחה לכדי מחצית.

הנתונים הללו הביאו ליד כך שבשנת 1999 חוקק בישראל חוק הפיקדון למכלי משקה. על פיו כל בקבוק מפלסטיק או פחית משקה שיועברו למיחזור יתוגמלו בסכום סמלי. תגמול זה מהווה תמריץ לאזרחים לטרוח מעט ולהפריד את הבקבוקים מהפסולת הכללית ולהעבירם למתקני האיסוף הפזורים ברחבי הארץ.

בישראל מוצבים למעלה מחמישה עשר אלף מתקנים לאיסוף מכלי משקה מפלסטיק. לאחר מיחזורם ניתן לייצר מהם חומרי גלם המשמשים בתעשיות השונות. מעילים מפליז, מוצרי טקסטיל ושטיחים סינטטיים הם רק חלק מהדברים המיוצרים מפלסטיק ממוחזר. את איסוף הפסולת ומיחזורה מבצעות חברות פרטיות העובדות בתיאום עם הרשויות המקומיות.

מספר סוגים במוצר אחד

מיחזור מוצרי פלסטיק ביתיים, לרבות בקבוקים, אינו פשוט. עיקר הבעיה נובע מהעובדה שהמוצרים מורכבים ממספר סוגים של פלסטיק השונים במהותם. יש לכך דוגמאות רבות. למשל, סוג הדבק המשמש להדבקת התווית על המוצר עשוי מחומר שונה מזה שממנו עשוי המוצר עצמו. גם התווית בעצמה עשויה מחומר אחר מזה של הבקבוק וגם של הדבק.

דוגמא נוספת היא פקק של בקבוק. בדרך כלל הוא מיוצר באמצעות חומר השונה מזה המשמש ליצירת הגוף עצמו. גם השקיות עשויות מחומרים שונים. אלו הניתנות בחנויות הבגדים או צעצועים אינן דומות לשקיות ניילון המשמשות לאריזת המוצרים בסופר.

כלומר, למרות שכל המוצרים מורכבים בעצם מפלסטיק, כאשר מפרקים אותם לגורמים מתברר שמרכיבי החומר שונים אחד מהשני. הדבר משפיע על תהליך המיחזור משום שסוגי החומר השונים אינם מתערבבים זה עם זה. על כן יש למחזרם בתהליכים שונים.

הבקבוקים המגיעים למפעל המיחזור ממוינים באמצעים אלקטרונים אשר מפרידים בין סוגיהם השונים וצבעם. הם עוברים גריסה והופכים לפתיתים זעירים המשמשים לייצור מוצרים אחרים. חלק מהתוצרת מיוצאת לחו"ל.

חומרי הגלם האיכותיים נמכרים במחיר גבוה ליצרני סיבי טקסטיל מהם עשויים שקי שינה, אוהלים, מעילי הפליז וכדומה. חומר גלם פחות איכותי משמש לייצור תבניות אריזה למוצרים שונים ומאחרים מייצרים צנרת, גדרות, משטחי העמסה, מלונות לכלבים ועוד.

סוגי הפלסטיק הממוחזר

קיימים סוגים שונים של פלסטיק הניתן למיחזור. בנוסף לבקבוקי משקה ושקיות אריזה ממוחזרים גם יריעות לחממות, צינורות השקיה וברזים, טפטפות ודליים, רשתות ועוד. חומרים אלה המגיעים מהמגזר החקלאי מהווים נתח גדול מכמויות הפלסטיק הממוחזר.

למעשה, קיימים שבעה סוגים שונים הניתנים למיחזור. רוב מוצרי הצריכה הביתיים וכן אלה משמשים לחקלאות וכדומה מורכבים מהחומרים הללו כך שלמרות התהליך המורכב, אפשר לעשות שימוש חוזר כמעט בכל דבר העשוי מפלסטיק.

קראו על עוד חומרים שאפשר למחזר:

מיחזור קלקר

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן