מיחזור אשפה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור אשפהכמויות עצומות של פסולת ביתית מושלכות מידי יום אל פחי האשפה ברחבי הארץ. משאיות מיוחדות מרוקנות את הפחים ומובילות את תכולתם אל אתרי האשפה. שם היא מוטמנת באדמה או מוערמת על גביה. הררי הזבל, טוענים באיכות הסביבה, גורמים נזקים עצומים לקרקע ולצומח וכן לסביבה כולה. הפתרון לבעיה – מיחזור.

בשנת 1993 חוקקה הכנסת את חוק איסוף ופינוי פסולת למיחזור. על פיו מוסמכות הרשויות המקומיות לקבוע הסדרים לאיסוף האשפה לצורך כך. החוק מאפשר לבצע ריכוז מסודר של סוגי הפסולת השונים והעברתם לחברות העוסקות בתחום.

האשפה העוברת את תהליך המיחזור הופכת לחומר גלם המשמש את התעשייה לייצור מוצרים שימושיים לאדם. כל פסולת ממוחזרת. לרבות פלסטיק, זכוכית, נייר, מתכות ועוד. על פי רוב, התושבים צריכים למיין את האשפה שהם משליכים מבתיהם על פי סוגיה השונים.

תהליך המיון

הפתרון לבעיית כמויות האשפה האדירות מחייב את האזרחים לבצע מיון לפני השלכתה לפחים. יש להפריד בין הסוגים השונים ולהשליך כל אחד למתקן המיועד לו. מתקנים לאיסוף פסולת למיחזור מכל הסוגים מפוזרים במקומות רבים ומקלים על התהליך. כך מגיע כל חומר למפעל המתאים.

בישראל מייצרים האזרחים כחמישה מיליון טונות של פסולת ביתית מכל הסוגים. נייר, פלסטיק, מתכות, גזם, שאריות מזון ועוד. ההערכות הן כי בכל שנה גדלה כמות האשפה המיוצרת בארץ בחמישה אחוז.

במקום שהיא תושלך לפח עדיף לעשות עמה שימוש יעיל הן מבחינה סביבתית והן מבחינה כלכלית באמצעות שיטת המיחזור. אולם, ללא מודעות חברתית נכונה ושיתוף פעולה מצד האזרחים, השיטה לא תישא פרי.

שיטות למיון פסולת

על מנת לייעל את התהליך פותחו שיטות שונות למיון האשפה. אפשרות ראשונה: פסולת לא ממוינת מגיעה אל מפעל להשבת חומרים. שם היא עוברת תהליך מיון גס אשר במהלכו מפרידים בין החומרים האורגנים לשאר. הראשונים הופכים לקומפוסט והאחרים, לאחר שמוינו, נשלחים למפעל המיחזור המתאים.

אפשרות נוספת המיושמת במספר מקומות בארץ היא הקמת מרכזי מיחזור בשכונות השונות. התושבים מביאים את החומרים המיועדים לכך ומניחים אותם במכלים המתאימים לכל סוג.

האפשרות השלישית היא הפרדת האשפה לשני סוגים, רטובה ויבשה. כלומר, שאריות המזון המהווים את עיקר הפסולת הרטובה יופרדו משאר החומרים המוגדרים כפסולת יבשה.  ההפרדה הגסה הזאת נעשית על ידי התושבים ועליהם להשליך כל סוג למיכל המתאים. המכלים נאספים על ידי משאיות ומובלים אל מפעל השבת החומרים ושם מתבצע תהליך הפרדה ומיון יסודי יותר.

טכנולוגית WTP

בעת האחרונה פותחה שיטה ייחודית ומתקדמת באמצעותה ניתן למחזר פסולת לא ממוינת ולהפוך אותה לחומרי גלם המיועדים לייצור מוצרים שימושיים בתעשייה. הטכנולוגיה החדשה נקראת WTP והיא מהווה פטנט מהפכני עולמי למיחזור.

רוב השיטות המוכרות כיום אינן מסוגלות להתמודד עם פסולת שלא הופרדה, כך שעל האזרח לבצע את המיון. לא כולם מעוניינים או מסוגלים לכך, לכן כמויות רבות של אשפה לא עוברות תהליך מיחזור כלל ומוטמנות באדמה.

הטכנולוגיה החדשה שפותחה מבטלת למעשה את הצורך במיון. הפסולת המעורבת מגיעה כפי שהיא למפעלי החברה ועוברת הפרדה, באופן אוטומטי, תוך כדי תהליך המיחזור  המערכת המיוחדת מזהה את סוגי החומרים ומפרידה אותם ומכל אחד מיוצרים חומרי גלם הנמכרים לתעשייה.

מועצות ממחזרות

המודעות לחשיבות מיחזור האשפה תופסת תאוצה בשנים האחרונות. יש רשויות מקומיות אשר חרטו על דגלן את סמל המודעות לנושא. הן מקימות בתחומן מרכזים המיועדים לסייע לתושבים בהפרדת הפסולת שלהם.

כמו כן, מפוזרים מכלים מיוחדים המתאימים לסוגי הפסולת השונים. פעולות אלו המשולבות עם פרסום והחדרת המודעות לנושא לתושבים הביאו לכך שבתחום שיפוטן גדלים אחוזי שיתוף הפעולה יותר ויותר בכל שנה.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן