מיחזור קפסולות קפה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור קפסולות קפהבמסגרת תנופת המיחזור המתפרשת על פני תחומים רבים, נעשים בענף הקפה מאמצים להביא לפתרון ירוק עבור הקפסולות אשר בתוכן מתקבל המשקה בעת קנייתו. חברות המייצרות את המשקה הפופולרי מנסות דרכים חדשות לשפר את יעילות מיחזור הקפסולות.

ובאמת, אחת הסיבות שבגינן אנשים אוהבי קפה רוכשים מכונות תומכות קפסולות קפה מכיוון שקל ונוח להכין באמצעותן קפה איכותי.

שימוש בקפסולות קפה מבטל את הצורך בלמדוד את כמות הקפה שרוצים, לטחון אותו ואף לנקות את המשטח לאחר השימוש. מי שמחפש קפסולות קפה שמפיקות קפה איכותי באמת ומידע נוסף בתחום יכול להיעזר במידע המקצועי הקיים באתר icoffee.co.il

קפה איכותי יימכר, לרוב, בקפסולות העשויות מאלומיניום. השימוש במתכת הזאת עדיף מאשר בכוסות נייר מאחר והיא שומרת על איכות המשקה, ניחוחו וטעמו. מכלי איסוף ייעודיים מפוזרים במרכזי הערים, במיוחד במקומות שבהם נמכר הקפה.

בכל פרק זמן מסוים הקפסולות נאספות ומגיעות אל מפעלי מיחזור האלומיניום. שם הן הופכות לחומר גלם, באמצעות תהליכי מיחזור מתקדמים, והוא נמכר לתעשייה כאלומיניום ממוחזר ומשמש לייצור מוצרים חדשים.

במסגרת המאמצים למיחזור קפסולות הקפה, פוזרו במספר ערים מרכזיות בארץ נקודות איסוף. הערים תל אביב, חיפה, ירושלים, פתח תקווה, ראשון לציון ונתניה הן הראשונות שבהן נפרשו הנקודות. מספר חברות אף הצהירו על כוונתן להתחיל לאסוף את פסולת הקפסולות ישירות מבתי הלקוחות שלהן.

אלומיניום ממוחזר

אלומיניום הוא חומר המשמש לייצור מוצרים רבים ושימושיים. המתכת האיכותית הזאת היא בעלת תכונות ייחודיות, כמו חוזק ומשקל קל וכן התנגדות טובה לקורוזיה. סיבות אלה הופכות אותה לחומר גלם מבוקש ביותר המשמש לצרכים רבים.

מיחזור אלומיניום אינו פוגע באיכותו. אחד הדברים המייחדים את המתכת הזאת נעוץ בעובדה שגם בהיותה ממוחזרת הוא שומרת על תכונות שאינן נופלות מאלו של אלומיניום המופק ממרבצי הטבע. למעשה, ניתן למחזר אותו פעם אחר פעם והוא לא יאבד מתכונותיו. אולי מסיבה זו ענף מיחזור האלומיניום מגלגל כסף רב.

כיום קיימת מודעות רבה בנוגע לחשיבות מיחזור האלומיניום. לצורך מיחזורו נדרשת השקעה קטנה בהרבה מזו הנחוצה להפקתו ממשאבים טבעיים. האנרגיה הרבה שבה משתמשים בעת הפקת המתכת היקרה הזאת מתוך מרבצים טבעיים, היא גם בעלת השפעה שלילית על איכות הסביבה. החומרים הנדרשים לכך נחשבים כמזהמים שאינם ידידותיים לסביבה.

מיחזור חוזר

יתרונן הגדול של קפסולות הקפה העשויות מאלומיניום אינו בא לידי ביטוי רק מעצם העובדה שתכונותיו הייחודיות של החומר שומרות על איכות המשקה שבתוכו. גם מבחינה סביבתית יש לקפסולות הללו יתרון גדול. מכלי המשקה המשומשים ניתנים למיחזור עשרות ומאות פעמים. יוצא מכך שאם הציבור יהיה מודע לחשיבות העניין, ייצורן לא ידרוש שימוש במשאבי טבע ההולכים ומדלדלים.

תהליך מיחזור האלומיניום הוא פשוט למדי ואינו דורש שימוש באנרגיה רבה המזהמת את הסביבה. האמצעים הפשוטים בהם משתמשים במסגרת התהליך, אינם פוגעים באיכות הסביבה ולא נחשבים כ'בזבזניים' בכל הקשור לכמות האנרגיה הנדרשת בעת השימוש בהם.

אם בקפה עסקינן אולי כדאי לציין כאן שאפילו שאריות הקפה הנותר במפעלים ממוחזר. לאחר שהופכים אותו לחומר גלם הוא משמש לדישון קרקעות ונמכר למפעלים העוסקים בענף החקלאות וכדומה. זאת ועוד. גם מכונות הקפה המשומשות נמכרות, כאשר הן יוצאות משימוש, למפעלים המתמחים במיחזור אלקטרוניקה.

תרומה פרטית לסביבה נקייה יותר

לאור הדברים שהובאו לעיל, כיצד יוכלו חובבי הקפה לתרום את תרומתם לאיכות חיים טובה ונקייה יותר. לא נדרש הרבה. בכל פעם ששותים קפה, משליכים את הקפסולה לתוך שקית מיוחדת אותה ניתן לקבל בנקודות האיסוף המרכזיות.

כאשר השקית מלאה, אפשר להגיע באופן פרטי לנקודת איסוף קרובה למקום המגורים ולהשליך את השקית למכלים הייעודיים. אפשרות שנייה היא להתקשר למוקד של החברה שאת הקפה שלה שותים, ולבקש שישלחו שליח שיבור לאסוף את השקית או השקיות המלאות.

האפשרות השנייה אינה נפוצה כל כך ברחבי הארץ, אבל קיימת נכונות לעשות כן. על פי ההצהרות שבאו ממספר חברות העוסקות בייצור קפה. חשוב לדעת שחוק מיחזור אריזות מחייב את היצרנים והיבואנים למצוא פתרונות יעילים לאיסוף ומיחזור האריזות שלהן.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן