מיחזור שמן

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור שמןבשנים האחרונות חל גידול של ממש בנפח המיחזור בישראל. פחים מיוחדים קולטים נייר שמועבר לשימוש חוזר, פחים אחרים קולטים פסולת יבשה ואריזות ויש גם אמצעים לאיסוף בקנה מידה תעשייתי.

בסקירה הנוכחית לא נעסוק בתעשיית האיסוף של בקבוקי פלסטיק או באספקטים מוכרים אחרים בתחום, אלא בתחום פחות ידוע בקרב הציבור והוא מיחזור שמן.

שמנים מסוגים שונים

בהקשר של מיחזור שמן חשוב לדעת שישנם סוגים שונים של שמנים, חלקם רעילים יותר וחלקם רעילים פחות. למעשה, ישנם סוגים של שמנים שלא נחשבים לרעילים כלל, אלא שגם הם יכולים לגרום לבעיות שמיד נרחיב עליהן את הדיבור.

כאשר מדובר על שמנים ממוסכים ומתעשייה, הרי שמדובר על חומרים מסוכנים במידה ולא נעשה טיפול נכון. שמנים כאלה צריכים להיות מטופלים על ידי חברות מתמחות ובמתקני מיחזור ייעודיים. חלופה פחות טובה למיחזור שמנים כאלה, שעדיין קיימת היא סילוקם והטמנתם במיכלים מיוחדים.

לעומת שמנים תעשייתיים ישנם כמובן שמני המאכל. שמנים כאלה אמנם אינם נחשבים לרעילים אבל אם לא מפנים אותם בצורה נכונה הם יכולים לגרום לסתימות בצנרת הניקוד ואפילו לפגיעה סביבתית במידה והם מגיעים לסביבת מי תהום. בתחום זה חלו התפתחויות חשובות שמאפשרות ניצול שמני מאכל בדרכים מגוונות.

סיבות כלכליות וחברתיות

חברות ועסקים שעושים שימוש רב בשמנים ולפיכך צוברים גם פסולת (לרוב – שמני טיגון משומשים) יהיו – מסעדות, בתי מלון, אולמות אירועים, מטבחים מוסדיים וכיוצא באלה. עסקים כאלה עושים שימוש רב בשמן ויש להם כמה סיבות חשובות כתמריץ למיחזור.

  • ראשית, יש כיום חברות שעוסקות במיחזור שמן ואשר משלמות עבור שמן משומש בכסף. זהו תמריץ חשוב ובהמשך נראה מדוע שמני טיגון שווים כסף.
  • שנית, מודעות חברתית וציבורית. הציבור כיום מחשיב מאוד את הדאגה לסביבה ואת החשיבה החברתית לטווח ארוך. השתתפות במיחזור, אם כן, תואמת למגמה זאת.
  • שלישית, זוהי ערובה לאיכות המזון. כאשר חברת לאספקת מזון או שירותי הסעדה מעבירה באופן קבועה שמנים למיחזור הרי שזה מבטיח שהיא מבצעת החלפת שמנים לבישול ולכן מספקת מזון איכותי יותר.

קונים שמן משומש

הזכרנו קודם לכן שישנן חברות למיחזור אשר מוכנות לשלם עבור שמנים משומשים. כדי להבין מדוע זה קורה נסביר שישנם מוצרים בעלי ערך שניתן להפיק מאותו תוצר המגיע מהמסעדות ומבתי המלון. המוצרים הללו נחלקים לכמה קטגוריות:

  • מזון לחיות משק – את אותם שמני טיגון אפשר לשלב ביצירת מזון לבעלי חיים. חשוב להדגיש שמדובר על חומר גלם טבעי, לא סינטטי ולא מסוכן ויש לו ערך תזונתי כאשר עושים בו שימוש נכון.
  • תעשיית הביו דיזל – תחום זה נמצא בפיתוח מואץ בעולם הרחב. המשמעות היא הפקת דלקים המבוססים על חומרים אורגניים מתכלים. חומרים אלה חוסכים הפקת נפט והם נחשבים לידידותיים יותר לסביבה.
  • מוצרים נוספים – בשמן משומש ניתן לעשות שימוש במוצרים נוספים, כחומר גלם טבעי ובטוח לשימוש למשל בהפקת צבעי שמן ומוצרים נוספים.

יש לאן להשתפר

למרות שבשנים האחרונות הצטרפו עסקים רבים למאמץ של מיחזור שמנים שונים, הרי שיש עדיין מקום לשיפור. בתחום הביתי, למרבה הצער, לא קיים כיום מהלך של איסוף שמנים, שכן קיים קושי של ממש לפזר מיכלי איסוף מתאימים בדומה למיכלי איסוף נייר או קרטון.

יש גם עדיין מקום לשיפור בהיבט של מחזור שמני סיכה ושמנים תעשייתיים כחלופה להטמנתם באתרי פסולת ייעודיים. במידה ויותר עסקים יצטרפו למאמץ המיחזור ובמידה ויוענקו תמריצים נוספים בהקשר זה, הרווח יהיה ניכר גם במונחי כסף וגם במונחים של שמירה על הסביבה והפחתת ניצול משאבי טבע.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן