מחיר נחושת לקילו

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מחיר נחושת לקילובשביל לקבל הצעת מחיר נחושת לקילו עליכם יהיה לבחון את התמונה הרחבה. יש היום לא מעט חברות המציעות קניית נחושת ומתכות אחרות. חלק מהחברות הן חברות מיחזור, וחלק אחר הן מתווכות ביניכם ובין מפעלי המיחזור. היתרון המשמעותי של מיחזור נחושת אינו דווקא הסכום אותו תקבלו, אלא גם שמירה על איכות הסביבה. אם אתם מפעל, ואפילו אנשים פרטיים שמחזיקים במתכות כאלה ואחרות, כדאי שתקראו את הדברים הבאים.

 

מהי נחושת?

נחושת הוא חומר גלם המשמש אותנו לצרכים שונים, בדרך כלל השימוש הנפוץ יהיה ברכיבי חשמל ומוצרי אלקטרוניקה, אך ניתן למצוא שימושים רבים נוספים. נחושת היא מתכת בצבע אדום-כתום. היא מוליכה חום ומוליכה חשמל, הנחושת מאופיינת בפעילות כימית נמוכה. אפשר לראות את הופעתה של הנחושת בטבע בעיקר בתור תרכובות גופרית, ובמקרים נדירים גם בתור מתכת טהורה. בעבר הנחושת הייתה בשימוש בעיקר לצורכי קישוט, אבל היום נמצאו פתרונות קירור בתעשיית המחשבים בעיקר וכמו כן, לייצור רכיבים נוספים.

 

תהליך מיחזור נחושת

לפני שנסביר על מחיר נחושת לקילו וממה המחיר מושפע, חשוב להכיר את התהליך. יש היום לא מעט חברות שתפקידן לאסוף פסולת, בין אם מדובר על פסולת כמו נחושת ובין אם מדובר על ברזל ואחרים. מיחזור נחושת ופסולת מתכתית היא בעלת יתרונות רבים. בתור התחלה, את כל התכולה של הפסולת ניתן לצמצם למסה בריכוז נמוך יותר באמצעות דחיסה. עקב כך, אנחנו יכולים להשתמש בשנית בנחושת ובפסולת מתכתית – מה שמוביל להפחתה משמעותית בזיהום סביבתי. 

מה שמעסיק רבים מאיתנו הוא דווקא היתרון הכלכלי. חברות רבות מציעות שירותי איסוף פסולת מתכתית, ריכוז, מיון ומיחזור. הרבה יותר משתלם לחברות אלו למחזר נחושת מאשר לייצר נחושת מחומרי גלם טבעיים השייכים לה. מפעלי המיחזור פועלים מול חברות רבות שדורשות לייצור נחושת וחומרים מתכתיים. ישנם שני סוגים עיקריים של פסולת מתכתית:

  1. פסולת ברזלית – פסולת מסוג זה הינה פסולת המכילה בדרך כלל מגוון פלדות, כמו רכבים לפירוק, פסולת לבנה, מכונות כביסה וכו'. באמצעות מיחזור על ידי התכה ניתן לייצר יציקה חדשה המכונה לשימוש חוזר.
  2. פסולת אל ברזלית – פסולת זו הינה הרלוונטית לנחושת. סוגי הפסולת מכילים מתכות שאינן פלדות, כמו נירוסטה, נחושת ואחרים. באמצעות מיחזור החומרים הניתן לייצר חומרי גלם המשמשים לייצור מוצרים המכילים נחושת. 

תהליך המיחזור כולל בתוכו מספר שלבים. השלב הראשון הוא איסוף הפסולת על ידי חברה בה בחרתם. כאשר מדובר על היקף רחב של נחושת, ההובלה נעשית באמצעות משאיות ישירות אל מפעלי המיחזור. בדרך כלל אנחנו אותם מפעלי מיחזור יצרו קשר עם מקומות תעשייתיים המייצרים פסולת בהיקף רחב, כמו לדוגמא מקומות מוסדיים, מפעלים ואחרים. לאחר איסוף הפסולת מתבצע שלב המיון, בו מפעל המיחזור מפרק רכיבים לפי חומר הגלם. לדוגמא, יש מקרים בהם במוצר אחד נוכל למצוא גם פלסטיק, גם נחושת ואחרים. לאחר שלב המיון מגיע שלב העיבוד, בשלב זה דוחסים את הפסולת המתכתית באמצעות ציוד מכני כבד. ובשלב האחרון מכניסים את החומרים הדחוסים לתנורים ייעודיים שמגיעים לטמפרטורה העולה על 1,600 מעלות (בדרך כלל נעה בין 1,600 ועד 1,800 מעלות בהתאם לסוג החומר). מוסיפים רכיבים נוספים בהתאם לדרישה, ולאחר מכן חומר הגלם מגיע למצב נוזלי. 

 

מי קונה נחושת?

חברות מיחזור ברובן יהיו אלו שקונות נחושת. מצד שני, יש גם חברות שלמעשה הן המתווכות בין חברות המיחזור ובין הלקוח, ככה שגם הן מרוויחות וגם אתם. מחיר נחושת לקילו נקבע בין היתר בהתאם לחברה בה אתם בוחרים, ובהתאם גם לבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. לכן, המחיר משתנה מיום ליום, אבל טווח המחירים יהיה בהתאם למה שנציין בהמשך. כאשר אתם מוכרים נחושת אתם אמורים לקבל את השירות המלא. השירות כולל הובלה, ולאחר ההובלה כבר במרכז המיחזור יבצעו את שאר התהליך. 

כאשר אתם בוחרים חברה אליה תמכרו נחושת, יש להבדיל בין חברות מורשות ובין חברות שאין להן הרשאה לבצע את התהליך הזה. לצערנו, היום אין אכיפה וכל אחד יכול להציע את עצמו בתור קונה נחושת ומתכות אחרות. הבחירה עשויה להשפיע עליכם מבחינת התשלום והשירות אותו תקבלו. לכן, לפני שאתם בוחרים בחברה ערכו השוואה בין החברות השונות ובדקו מי החברה שמציעה לכם את השירות הרחב והמשתלם ביותר. 

קראו עוד: מיחזור נחושת מחיר

מחיר נחושת לקילו – מחירון

טווח המחירים אותו נציין הוא הממוצע בשוק. המחיר נכון לשנת 2023, המחיר נתון לשינוי בהתאם לבורסת המתכות בלונדון. כמו כן, המחירים עשויים להשתנות בין חברה לחברה, אם מדובר על היקף רחב היינו ממליצים לכם לערוך השוואת מחירים בין החברות השונות כדי לקבל את ההצעה המשתלמת והנוחה ביותר. 

 

מחיר נחושת לקילו – מחירון

סוג נחושת מחיר לקילוגרם
כבל חשמל 1-18 ש"ח לקילו
כבל נחושת חשמל 4-17 ש"ח לקילו
נחושת 17-35 ש"ח לקילו
נחושת ופליז 8-16 ש"ח לקילו

 

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן