מיגון אקוסטי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיגון אקוסטירעש הוא קול שאינו נעים לאוזן. בימינו, עקב ההתפתחות המואצת של הטכנולוגיה, נחשפים בני האדם לדרגות רעש גבוהות המהוות מפגע סביבתי חמור. למנוע את היווצרות הרעש בחוץ זה כמעט בלתי אפשרי, אך לאטום את הבית  מחדירת קולות רמים, זאת ניתן לעשות. הדרך הטובה ביותר היא באמצעות מיגון אקוסטי.

מטרת המיגון האקוסטי היא להפחית רעשים הנגרמים ממקורות שונים ופוגעים באיכות חיי התושבים. הרעשים הסובבים את האדם מהווים, במקרים מסיימים, מטרד של ממש. כאשר עוצמתם עולה על המותר בחוק, הם עלולים לגרום לנזקים בריאותיים.

התקנת מיגון המבודד מרעשים חזקים היא צורך השעה במקומות החשופים לקולות רמים במשך מרבית שעות היממה, כמו למשל בבתים הסמוכים לשדות תעופה או בקרבת ציר תנועה ראשי.

גם במקרים של קולות הנובעים מהדי צעדים או פעולת מזגן וכדומה, יעזור המיגון האקוסטי לפתור את הבעיה. לעיתים אפילו רעש חלש יחסית הנמשך לאורך זמן רב ובמיוחד בשעות הלילה יכול 'לשגע את השכל'.

חשיפה מתמשכת לרעש עלולה לפגוע בכושר השמיעה. לעיתים, ההרס שייגרם לאוזניים כתוצאה משהייה ממושכת במקומות רועשים, יהיה ללא תקנה. בנוסף, רעשים בלתי פוסקים, על אף שלא ייחשבו למפגע סביבתי, גורמים לרמות גבוהות של מתח ועצבנות וכן לעייפות הנובעת מכך.

למנוע חדירת רעש

כאשר באים למגן את המבנה מרעשים הנחת היסוד צריכה להיות שגלי קול עוברים גם דרך קירות וגופים מוצקים אחרים. קירות בעלי מאסה כבדה יהיו בעלי יכולת אטימה אקוסטית טובה יותר.

חלונות העשויים מזגוגית רגילה אינם מונעים לחלוטין חדירת קולות דרכם, וגם סגירה הרמטית לא תעזור. במקרים כאלה, זכוכית מבודדת כפולה תעשה את העבודה. קיימים כיום אלמנטים שונים שתפקידם לספוג את הרעש. רצוי להשתמש באלה שהינם בעלי מקדם בליעה אקוסטי ברמה גבוהה. תפקידם כולל ביטול החזרי קול והד הנשמע בחלל ריק בעוצמה גבוהה הרבה יותר ממקור נביעתו.

במקומות עם חלל גדול כל גל קול הנזרק לחלל האוויר יוצר הדהוד מתמשך המגביר את הרעש המקורי שגרם להופעתו. גלי הקול מתרוצצים בין הקירות ופוגעים גם בתקרה ואחד בשני. מצב זה יותר עיוות של הקולות ועליה בדרגת הרעש שהם יוצרים. ככל שהחומר ממנו מיוצרים קירות החדר יהיה קשיח יותר כך תגדל דרגת הרעש וההד שייווצר כתוצאה מתופעה זו.

כאשר באים למגן את הבית מבחינה אקוסטית, יש להתחשב בפרמטרים אלה ואחרים ולנקוט באמצעי מיגון רלוונטיים. למשל, כאשר באים לתכנן קירות אקוסטיים סוככים רצוי להתייחס גם לשיקולים כמו תנאים סביבתיים שיעזרו למיגון האקוסטי. צמחיה המשולבת בקיר הסיכוך עשויה להועיל, גדרות עץ כתוספת למיגון יסייעו בהפחתת הרעשים החודרים למבנה ועוד.

תכנון בשלב הבנייה

תכנון מיגון אקוסטי יכול להיעשות גם בשלב הבנייה של הבית. בנייני מגורים או משרדים שנבנו תוך שימת לב לשיקולים של אטימה לרעשים, יהיו נעימים יותר לשהייה בתוכם. בניין הבנוי מקירות מאסיביים והינו בעל חלונות ותריסים בעלי בידוד ואיטום אקוסטי יהיה שקט גם עם הוא ממוקם ברחוב סואן. גורם נוסף שיש לייחס לו חשיבות הוא מיקום החדרים הפחות מבודדים בצד שאינו חשוף לקולות רמים הבאים מבחוץ.

זכוכית רגילה אינה מהווה מיגון טוב מפני קולות הבאים מבחוץ. רצוי להשתמש בזכוכית אקוסטית מבודדת שתמנע חדירת רעש לתוך הדירה. האפקט של קירות מאסיביים ומבודדים לא יועיל אם החלונות יהיו מזכוכית שאינה אטומה לחדירת קולות. גם מסגרת החלון צריכה להיות מחומר מבודד אקוסטית וכמובן שיש לאטום לחלוטין את החיבור בין החלון לקיר הבית.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן