מיחזור גז

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור גזפעולות של מיחזור מסוגים שונים נעשות כיום בישראל מדי יום ביומו. בין היתר מבצעים פעולות של מיחזור מיכלי משקה, פסולת מתכת, מוצרי פלסטיק, שמנים תעשיתיים, טיהור והשבת מים, גזם ועוד.

במקביל לכך, הולך ומתפתח בארץ גם נושא מיחזור הגזים. בשורות הבאות נבחן כמה מההיבטים החשובים של תחום זה. בין היתר נראה:

  • באילו תחומים ניתן למצוא פעולות של מיחזור גז.
  • האם ניתן להפוך פסולת מסוגים שונים לכדי גז בעל תועלת כלכלית וסביבתית.
  • מדוע בכלל כחשוב לנקוט פעולות של מיחזור בתחום זה.

מכוניות, משאיות וגזים

את הסקירה נבקש לפתוח בקשר שבין מכוניות, משאיות וגזים. תחת הכותרת של כלי רכב ומיחזור גזים ניתן למצוא כמה נושאים לדיון. ראשית, יש להזכיר את היותם של כלי הרכב יצרנים של גזים רעילים ומזיקים המכונים גזי פליטה. גזים אלה הינם בעלי השפעות שליליות על מערכת הנשימה וכן בעלי משמעות על אפקט החממה. לכן, לו ניתן היה למחזר גזים אלה ולהפוך אותם בתהליך כימי לגזים ידידותיים יותר, היה בכך פתרון חשוב. עד כה, בשל העדר יכולת או כדאיות לביצוע תהליך זה, מושקעים מאמצים בעיקר בהקטנת פליטת הגזים הללו על ידי שיפור מנועים ומעבר למכוניות היברידיות או חשמליות.

היבט נוסף, שיש לו קשר ישיר יותר למיחזור גזים מתייחס למערכת המיזוג בכלי הרכב השונים. מכיוון שמדובר על גזים שהם גם יקרים וגם רעילים כאשר הם נפלטים לאטמוספירה, מבצעים מוסכים בכל רחבי הארץ פעילות של מיחזור במסגרת טיפולים שונים. טיפולים כלליים או טיפולים של מילוי והחלפת גזי קירור נעשים באופן שיפחית פגיעה בסביבה ויאפשר שימוש חוזר רב ככל האפשר.

ממזגנים ועד מקררים

מלבד מיחזור גזים, שנעשה בהיקף משמעותי בתחום הרכב והתחבורה, יש גם פעולות מסוימות שנעשות בתחום זה גם במכונות קירור כגון – מקררים, מזגנים, מקפיאים, מערכות קירור לעסקים וכן הלאה. יש לציין שמדובר במתקנים שנועדו הן לשימושים ביתיים והן לשימושים עסקיים.

חשוב לומר שהטכנולוגיה למיחזור אותם הגזים שנמצאים במערכות ובמתקני קירור קיימת, במידה רבה, אולם הנושא טרם פותח בצורה טובה. בשל מניעים פוליטיים, כלכליים ורגולטוריים, יש עדיין הרבה מה לעשות ולשפר בתחום זה.

מפסולת לאנרגיה

תחום יחסית מתקדם בהקשר של מיחזור גז ניתן למצוא באיסוף וניצול של גזים שמופקים בתהליכים טבעיים. תהליך זה, של הפקת ביו גז, מאפשר ניצול מקור אנרגיהשנוצר בתהליך פירוק של חומרים אורגניים שונים שמתרחש באתרי פסולת, בבתי חרושת, במתקני מיחזור והשבת מי קולחין וכדומה.

מכיוון שהשימוש בגז טבעי בכלל ובביו גז בפרט הולך ומתרחב, יש לכך משמעות רבה מבחינה כלכלית וגם סביבתית.

מדוע זה חשוב

לסיום, נבקש לסכם את הנקודות החשובות שהועלו כאן, בהקשר למיחזור גז. ראשית, חשוב לומר שתחום מיחזור הגזים עדיין נמצא בפיגור לעומת תהליכי מיחזור מקובלים אחרים. עם זאת, ניתן בהחלט לראות מגמה של שיפור.

במיוחד בתחום של איסוף, מיחזור והשבת גזים לשימוש חוזר ממערכות קירור שונות נעשו צעדים רבים. כמו כן, גם בניצול הפקת גז בתהליכים טבעיים ישנם צעדים חיוביים, אך טרם נמצא מענה מתאים לאיסוף גזים ממכשירי קירור ביתיים שסיימו את חייהם. המשמעות של מיחזור גז רבה מהבחינות הבאות:

  • יותר מיחזור משמעותו פחות זיהום סביבתי, כאשר מדובר על גזים רעילים ונדיפים.
  • יותר מיחזור פירושו פחות השקעת משאבים ביצירת גזים לשימוש במזגנים ובמערכות קירור ומיזוג.
  • יותר השקעה בתחום זה תאפשר הפחתה של זיהום אוויר ויותר אנרגיה חלופית.
  • יותר מיחזור ואיסוף של גז פירושם חיסכון רב בכסף.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן