מיחזור ספרים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מחזור ספריםאלפי עצים נכרתים מדי שנה על ידי תעשיות הנייר ברחבי העולם. יש המגדלים אותם במיוחד לצורך כך ובבוא העת, הם נכרתים ומפיקים מהם נייר. חשיבות הצמחייה בכלל והעצים בפרט לאיכות הסביבה הגלובלית ידועה לכל. עקב כך מקודם מיחזור הנייר בכל רחבי תבל.

בנוסף לכך, בתהליך יצירת הנייר נעשה שימוש בחומרים המזהמים את הסביבה. הפגיעה האקולוגית בכדור הארץ היא בעלת השפעה שלילית בטווח הרחוק. ייצור הנייר הממוחזר נעשה תוך כדי שמירה על כללים בסיסיים למניעת נזק לסביבה.

קצת עובדות על ייצור נייר

  • הנייר מהווה כארבעים אחוז מהפסולת המיוצרת במדינות העולם המערבי.
  • אחוז ניכר מהאשפה הביתית מורכב ממוצרים עשויים מנייר.
  • תהליך ייצור נייר חדש כרוך בשימוש בחומרים מזהמים הגורמים נזק רב לסביבה.
  • לצורך ייצור טון של נייר חדש, נכרתים שבעה עשר עצים שגובהם למעלה מחמישה עשר מטרים.

ספרים, רבותי, ספרים

ספרים עשויים מנייר. מאות אלפים מהם מושלכים בכל שנה לאשפה. יש המגדילים לעשות ותורמים את הספרים הישנים לספריות עירוניות או לחנויות ספרים מיד שנייה וכדומה, כך שנעשה בהם שימוש חוזר. למעשה, מדובר בסוג מסוים של מיחזור יעיל ביותר.

דרך אחרת, משמעותית יותר, היא העברתם אל מפעלי מיחזור הנייר והפיכתם לחומר גלם המשמש ליצירת מוצרים חדשים. ניתן לעשות זאת על ידי השלכתם אל מכלי האיסוף הצבועים כחול ומיועדים למיחזור נייר. מכלים אלו פזורים בכל רחבי הארץ.

כמויות גדולות יותר של ספרים, כגון עודפים של חנויות או ספריות גדולות, עדיף להעביר אל מכולות גדולות המצויות גם כן במקומות המשמשים כמרכזי מיחזור. חשוב להפריד מהספר את החלקים שאינם עשויים מנייר. למשל, כריכות מפלסטיק או בד וכדומה.

תהליך מיחזור הנייר

הספרים נאספים מתוך המכלים ומועברים אל מפעלים העוסקים במיחזור נייר. הם מושרים במים למשך זמן מספיק על מנת להפיכתם לעיסה. כאשר מתקבלת התוצאה הרצויה, היא נפרשת על גבי רשת גדולה ומתייבשת בשמש. זהו העיקרון הבסיסי של התהליך.

העיסה עוברת הלבנה באמצעות חומרים כימיים כדי שחומר הגלם שייווצר יהיה בצבע לבן וניתן יהיה ליצור ממנו נייר טוב לצרכים מגוונים. עקרונית ניתן למחזר נייר הרבה פעמים, אולם איכות החומר המתקבל לאחר מיחזור חוזר ונשנה אינה טובה.

הנייר עליו מודפסים הספרים הוא מאיכות טובה, בדרך כלל, כך שחומר הגלם הנוצר ממנו, לאחר מיחזורו, מתאים לייצור מוצרים איכותיים. לעומת זאת, חומר הגלם הנוצר מנייר הממוחזר ממוצרים אחרים, כמו עיתונים או קרטונים, למשל, יהיה בעל איכות ירודה וישמש למוצרים בעלי תרכובת נייר גסה.

כאמור, מהנייר הממוחזר מייצרים מוצרים שונים, לרבות ספרים חדשים. יוצא מכך שהישנים לא נעלמו מהעולם לחלוטין, אלא חזרו אליו בדמות ספר חדש. ספרים שהודפסו על נייר ממוחזר הם הטרנד החדש בתפיסת העולם הירוקה.

בקרב הארגונים הנוגעים בדבר נעשים מאמצי הסברה רבים במטרה להחדיר לתודעת הציבור את החשיבות של רכישת ספרים מנייר ממוחזר.

ספרים משומשים

שימוש חוזר בספרים ישנים מהווה גם כן מיחזור. רשתות גדולות וכן ספריות פרטיות המבצעות דילול של ספרים ישנים ממדפיהן, טוב יעשו אם ימסרו אותם לחנויות יד שנייה או לספריות עירוניות, במקום לזרוק אותם לאשפה או אפילו למכלי האיסוף.

הקוראים יעשו בספרים שימוש חוזר בלי תהליך מיחזור תעשייתי. כך נחסכות העלויות הכרוכות ביצירת חומר הגלם והדפסת ספרים חדשים עליו. לכן, מי שהמודעות למיחזור מוצאת מקום בליבו, כדאי שימסור את ספריו הישנים לגורמים היכולים לעשות בהם שימוש מושכל ויעיל. בכך הוא יתרום גם לשמירה על איכות הסביבה.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן