מיחזור רהיטים – חיסכון כספי ופתרון יצירתי

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

11210195_xxlתרבות הצריכה המודרנית מוססה את יכולת האלתור של בני האדם. אף אחד כבר לא מעלה בדעתו כיצד ניתן למחזר מוצר ישן ולעשות ממנו דבר שימושי. האפשרות לקנות באשראי היא כל כך קלה ומפתה ולכן רבים מעדיפים את האופציה זאת וקונים מוצרים חדשים. את הישנים זורקים לפח.

בתוך המרוץ המטורף המאפיין את העידן הנוכחי אפשר לעשות הפסקה קטנה או פשוט לעצור ולהתבונן מסביב. מה אפשר ליצור מהמוצרים הישנים שיצאו משימוש? רהיטים למשל. אדם בעל מעוף יכול לראות בכיסא השבור מתלה לבגדים או מדף בעל עיצוב ייחודי. אחר יעדיף לשפץ את השידה העתיקה ולצבוע אותה במקום לקנות אחרת.

 חשיבות המיחזור

רבות דובר כבר על חשיבות המיחזור. כמעט כל מוצר צריכה ניתן למחזר. מעבר ליתרונות הגדולים הנוגעים לאיכות הסביבה, למיחזור יש גם יתרונות כלכליים לא מעטים. השימוש בחומרי גלם ממוחזרים לצורך יצרית מוצרים חדשים חוסך סכומי כסף גדולים הדרושים למימון המשאבים הנחוצים להפקת חומרי גלם מהטבע.

המוצרים שיצאו משימוש אמורים להגיע לפח האשפה ומשם לאתרי הטמנת האשפה. מדובר בכמויות ענק של פסולת שניתן לעשות בה שימוש חוזר. רהיטים ישנים הם דוגמה מצוינת לכך. עם מעט מעוף ניתן לשפץ רהיט ישן או להפוך אותו למוצר אחר. כך נחסך סכום הכסף הדרוש לרכישת רהיט חדש או המוצר הממוחזר שנוצר ממנו.

 דרכי מיחזור רהיטים

כיום ניתן למחזר רהיטים במספר דרכים. אחת מהן היא שימוש חוזר ברהיט. ההזנחה היא שגורמת לרהיט להראות גרוע. אם הוא ינוקה באופן יסודי, יישמר ואפילו ייצבע מחדש, מראהו ישתנה לחלוטין ובבית יעמוד רהיט שייראה וירגיש כחדש.

יש כתמים וסוגי לכלוך שונים הטבועים ברהיטים זמן כה רב עד כי הם נראים כחלק בלתי נפרד ממנו. הסיבה לכך היא אי היכולת לנקותם באמצעים רגילים, ובעצם, ויתור על אפשרות הזאת. ובכן, כיום קיימים בשוק עשרות מוצרים המאפשרים הסרת כתמים עקשניים במיוחד וניקוי איכותי של כל מוצר שיהיה. יש צורך רק לקבל את ההחלטה הנכונה ולעשות זאת.

גם ריפוד שנהרס או מילוי של כורסא וכן רגליים שבורות הם דברים ברי תיקון. רפד רהיטים יכול להביא את הספה הישנה לידי כך שתראה כחדשה, על ידי תיקון מקצועי. רגל מתנדנדת שתתוקן תעניק לרהיט חידוש מרענן.

אפשר לבצע את התיקונים הללו לבד או לתת לבעל מקצוע לעשות זאת. כך או כך, מחיר התיקון או השיפוץ לא יתקרב אפילו לסכום שיידרש עבור רכישת מוצר חדש. שלא לדבר על התועלת שתופק ממיחזור הרהיט הישן.

 שינויי ייעוד

דרך אחרת למחזר רהיטים היא לשנות את ייעודם המקורי ולהפכם לדבר חדש לגמרי. כך למשל ניתן לשנות את ייעודו שרפרף ישן ולהפוך אותו לשולחן קטן או לעשות ממנו בסיס להניח עליו מנורת לילה.

עם קצת דמיון ניתן להפוך ספה ישנה ובלויה לפינת רביצה או מיטה לכלב המשפחתי או לכל חיית מחמד אחרת המצויה בבית. מנורה או אהיל גדול המונחים על הרצפה יכולים להפוך למתלה שימושי לבגדים וכן הלאה.

במקום להשליך את הרהיט הישן לאשפה אפשר לעצור לרגע ולנסות למצוא לו ייעוד אחר, מקורי ואולי אפילו יעיל יותר מייעודו הנוכחי. מדהים עד כמה עשוי להשתנות מראה הבית לאחר שהרהיטים הישנים ישופצו או שיהפכו למשהו אחר לגמרי.

 מראה הווינטג'

אופנת הווינטג' (המראה של פעם) הולכת וחודרת גם לעולם הריהוט. מחיריהם של הרהיטים המעוצבים על פי המראה העתיק גבוהים מאי פעם. במקום להוציא הון עתק על מערכת ריהוט בעלת מראה עתיק ואופנתי, אפשר לקבל את אותו "לוק" על ידי שדרוג הרהיטים הישנים המצויים בבית.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן