מחזור קופסאות שימורים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

אוכל, דיאטה15קופסאות השימורים נמצאות בשימוש רב כמעט בכל בית. אנחנו מכירים אותן בתוך דרך נוחה ויעילה לאחסנת מזון לזמן ארוך, ללא צורך בקירור והן משמשות גם גופים רבים החל מבתי חולים, דרך מטבחים מוסדיים וכלה בכוחות הביטחון והצבא.

השימוש הרב בקופסאות השימורים איננו דבר חדש והוא היה מקובל מאוד כבר לפני למעלה ממאה שנה. עם זאת, במהלך השנים ועם התרחבות השימוש עלה הצורך בביצוע פעולות של מיחזור בקנה מידה רציני. בשנים האחרונות, הצטרפה גם מדינת ישראל למדינות המפותחות ביותר בהיבט של מיחזור קופסאות שימורים.

מיחזור בהילוך גבוה

עליית המדרגה בארץ במיחזור של קופסאות שימורים החלה בתהליך הדרגתי של כניסת פחי מחזור ייעודיים בכל רחבי הארץ. לאחר שפיילוט של מיחזור אריזות הוכתר בהצלחה ניתן למצוא כיום כמעט בכל מקום את הפחים המיועדים למיחזור של אריזות שונות – בעיקר אריזות מזון וביניהן גם קופסאות השימורים.

עד לשלב שבו נוסד תאגיד המיחזור תמיר, הפועל בעידוד גורמים ממלכתיים, כמעט לא בוצעו צעדים משמעותיים למיחזור קופסאות שימורים. למרות התועלת שניתן היה להפיק מאיסוף הקופסאות והעברתן למפעלי מיחזור לצורך יצירת חומר גלם חשוב, הקשיים בתהליך הלוגיסטי היו רבים מדי. כמות המתכת שממנה עשויה כל קופסא לא הייתה משמעותית ביחס לנפח הקופסא ובהשוואה לגרוטאות מתכת כבדות. רק לאחר שהוחלט על תהליך כולל של איסוף קופסאות ומכלים למיחזור נפתח הפתח לשינוי המצב. מאז פוזרו הפחים הכתומים, הפך מיחזור קופסאות השימורים לפעולה פשוטה ויום יומית שלא מחייבת מצד הציבור מאמץ מיוחד מעבר למיון הפסולת הביתית לפני הפינוי לפח המתאים.

מהו תהליך המיחזור

כמו מוצרי מתכת אחרים, תהליך המיחזור של קופסאות השימורים מצריך כמה וכמה שלבים כדי שניתן יהיה לבצעו ביעילות של ממש.

  • איסוף – שלב איסוף קופסאות השימורים נעשה בעיקר על ידי משאיות האיסוף המרוקנות את הפחים הכתומים.
  • מיון – מכיוון שערימות המכלים למחזור כוללות סוגים שונים של מכלים ואריזות, יש צורך לבצע מיון והפרדה של כל סוגי המכלים כך שניתן יהיה לרכז את חומרי הגלם השונים בערימות נפרדות.
  • עיבוד מחדש – לאחר שקופסאות השימורים מגיעות לאזור העיבוד ניתן לבצע פעולות מתאימות כגון גריסת המתכת, התכה, יצירת מטילים שונים.
  • העברת חומרי גלם – את המתכות שיכולות כעת לשמש חומרי גלם ייעודיים ניתן להעביר ללקוחות שונים כגון מפעלי תעשיה, שם עושים שימוש בקופסאות השימורים הממוחזרות ליצירת מוצרים חדשים, חלקי חילוף, פריטים לתעשייה וכדומה.

מדוע חשוב למחזר

את קופסאות השימורים חשוב למחזר משום שכמו מרבית חומרי הגלם, גם את המתכות השונות צריך לכרות מהאדמה או לקבל ממקורות אחרים (כגון קופסאות שימורים, כלי רכב ישנים, פסולת בניין שכולל קורות מתכת ופלדה). תהליך של כריה לא רק פוגע בטבע ובקרקע אלא גם עולה לא מעט במונחי כסף, בזבוז אנרגיה, שימוש במים ובדלק. שימוש חוזר במתכות חוסך לא מעט משאבים והוא גם קל יותר להפקה ביחס לעופרות מתכת במצבן הטבעי.

במיוחד בישראל, בה אוצרות הטבע מוגבלים ביותר, חשיבות המיחזור מרובה ביותר ויש לה משמעות כלכלית וסביבתית.

מיחזור יצירתי

מלבד העובדה שניתן למחזר את קופסאות השימורים באופן תעשייתי ורב היקף, ניתן בהחלט לעשות שימוש בקופסאות שימורים משומשות גם באופן אחר. באמצעות מעט יצירתיות ודמיון ניתן להפוך קופסת שימורים משומשת לעציץ יפה, לאביזר דקורטיבי, קופסת אחסון נאה. מהלך כזה יכול להתאים כפעילות לגני ילדים, פעילות יצירתית בבית עם הילדים, פעילות בבתי אבות. יש לציין שזהו לא תחליף למיחזור רחב ההיקף כפי שתואר לעיל.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת מחיר

קונה נחושת מחיר

אם יש לכם נחושת, ובכלל מתכות שונות בבית או במפעל תדעו שיש לכם כסף ביד. מיחזור נחושת וסוגי מתכות אחרים הוא תהליך שתורם לשמירה על

מחיר ברזל למחזור

מחיר ברזל למחזור

אם אתם בעלי עסק שמייצר ברזל, או עוסק במוצרים עם פחת ברזל כדאי שתדעו שיש לכם כסף ביד. מחזור ברזל אינו רק למטרה טובה לשמירה

מיחזור נחושת מחיר

מיחזור נחושת מחיר

עבור מיחזור נחושת מחיר שנקבע בהתאם לערך המתכת. ערך המתכת משתנה בהתאם לקריטריונים שונים, וניתן לראות את ערך המתכת בבורסת המתכות שנמצאת בלונדון. אם אתם

אל תתנו לבזבוז מים לא מזוהה: התקשר למומחה איתור נזילות עוד היום

מים הם משאב יקר, והם חיוניים למגוון פעילויות, כולל שטיפת בגדים, ניקוי כלים ומקלחת. עם זאת, בזבוז מים היא בעיה משמעותית המשפיעה על הסביבה ועל איכות החיים שלנו. לכן חיוני לזהות נזילות מוקדם ככל האפשר ולתקן אותן באופן מיידי.

072-3951868 דילוג לתוכן