מערכת בית חכם

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מערכת בית חכםבית חכם, בהגדרה הכללית מאד שלו, הוא בית שבו מותקנת מערכת פיקוד מרכזית אחת. המערכת הזו אחראית על תפעול מרבית המכשירים החשמליים והמערכות השונות של הבית, מה שהופך את החיים שלנו לפשוטים יותר באופן כמעט אוטומטי, תוך שיפור איכות החיים.

נקודה חשובה לא פחות היא שהבית החכם יכול לסייע לנו לשמור על הסביבה שאנחנו חיים בה, בעיקר בכל הנוגע לחיסכון במשאבים. במאמר הבא תקראו את כל ההיבטים ה"ירוקים" של הבית החכם, שמהווים סיבה נוספת להשתדרג אליו.

המטרה: לחסוך במשאבים

לא צריך להיות מומחה לאיכות הסביבה כדי לדעת שהפעלה מיותרת של מכשירי חשמל, שלא כצורך, היא אחת הרעות החולות בעת הנוכחית. המכשירים החשמליים הפועלים לריק מביאים לבזבוז יקר של כספים – ההוצאה למשפחתית עלולה להיות אלפי ועשרות אלפי שקלים בשנה – וגם פוגעים באיכות הסביבה.

קצרה היריעה כאן מלציין מדוע הפעלה של חשמל סביב השעון מביאה לפגיעה בסביבה, אבל בגדול מדובר כאן על מקורות אנרגיה פוסיליים (מחצביים) דוגמת נפט, פחם או גז טבעי שהפעלה מאסיבית של חשמל עלולה להביא לכך שהם יאזלו מהעולם.

לצד זה הליך הפקת האנרגיה החשמלית כשלעצמו, המבוסס על שריפתם של חומרי הדלק, מביא לפליטה של אותם חומרים המזהמים את האוויר והסביבה – פיח, גזים, אפר וכיוצא בזה. התפקיד שהפרט מבצע בכל המשוואה הזו הוא די מצומצם, כי אנחנו מדברים כאן על רמת המאקרו הגלובלית, אבל עדיין ברור מדוע תרומה "קטנה" של כל אחד ואחת מאיתנו למערכה יכולה לחולל אפקט גדול. מה גם שהתחושה האישית שאנחנו מקבלים בעת הידיעה שאנחנו תורמים לסביבה חייבת להיות חיובית.

מבחינה מעשית, אפשר לראות שבית חכם יכול לצמצם את הוצאות החשמל השוטפות בדרכים שונות. ראשית, בחלק מהמערכות המתקדמות כיום של בית חכם יש חיישנים שמתאימים את הפעילות החשמלית של הבית לתנאים השוררים בו. אם המערכת מזהה שאין צורך להפעיל מכשיר חשמלי (למשל כאשר אין נפש חיה בחדר נתון במועד מסוים), היא תביא לכך שהמכשיר החשמלי שפועל בו ללא סיבה ייכבה.

מספר הפעמים בהם מוצרים חשמליים מופעלים בלי סיבה – בין אם אור, מזגן, טלוויזיה או כל דבר אחר – הוא אינסופי, ומכאן שלצד החיסכון האקולוגי יש כאמור חיסכון כלכלי לא מבוטל. החיסכון הזה נוכח לא רק במגזר הביתי אלא גם במגזר העסקי, עם האפשרות לקבוע לדוגמא שהתאורה בחדרי הישיבה תופעל אך ורק כאשר יהיו בחדרים האלה אנשים (וזה ממש לא קורה בתדירות גבוהה בחלק מהמקרים).

שליטה על הבית – מכל מקום ובכל זמן

בית חכם מאפשר מעל הכל לשלוט על הנעשה בבית בצורה פשוטה במיוחד. אנחנו לא חייבים לעשות את זה כאשר אנחנו נמצאים בבית פיזית, וזאת הודות לפיתוחים דוגמת אפליקציות לתפעול הבית החכם, אתרי אינטרנט שאפשר להיכנס אליהם מכל מקום וכן הלאה. בדרך זו אנחנו יכולים לדעת מה המצב בבית ברגע נתון מבחינת תפעול החשמל שבו וגם לבצע שינויים בלחיצת כפתור, בהזזת אצבע או בכל צורה פשוטה אחרת.

לא חסרות דוגמאות שמאפשרות לכם להבין מדוע צורת התפעול הזו היא יתרון משמעותי מבחינת החיסכון בחשמל. אם אתם נזכרים שיצאתם מהבית והשארתם מכשיר חשמלי דלוק, אתם יכולים לתקן את זה בלחיצת כפתור. הבית החכם מאפשר להגדיר תרחישי הפעלה קבועים של המכשירים השונים, כולל יצירת "תסריטים" המשלבים מספר מכשירים חכמים. הדבר מביא לכך שברגע נתון יפעל רק מה שצריך להיות מופעל על פי המצב בבית, הרצונות של האנשים המתגוררים בו וכן הלאה.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן