נורה חכמה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

נורה חכמהבשנים האחרונות, אנחנו מוקפים במוצרים המגדירים את עצמם (ובצדק גמור) כ"חכמים" – החל מהטלפון הצמוד אלינו, דרך מוצרים ספציפיים עם טוויסט עיצובי או תפעולי ועד לבתים המקיפים אותנו.

החוכמה הזו לא רק משפרת את איכות החיים שלנו ואת תפעול המוצרים, אלא גם יכולה לחסוך הרבה מאד כספים – זאת מכיוון שבכוחה להקטין למינימום האפשרי את התפעול המיותר של המכשירים.

הקטנת התפעול תורמת לאיכות הסביבה, מכיוון שהאינטרס כיום הוא לצמצם ככל שניתן את ההתבססות שלנו על חשמל עקב המשאבים היקרים הדרושים להפקתו וגם הזיהום הסביבתי הנגרם במהלך ההפקה.

במאמר הבא נציג בפניכם מוצר חכם נוסף עם פוטנציאל משמעותי לחיסכון: נורת LuMini, בעלת תכונה בלעדית שמתאימה אותה לדפוסי השימוש ולצרכי המשתמשים שלה.

מה בעצם עושה LuMini?

LuMini מבוססת על רעיון שאינו ייחודי לה, אבל משלבת אותו עם תג מחיר נוח יחסית – וזהו למעשה החידוש העיקרי. הנורה היא תוצר של חברת Tabu Design, נורה קטנה שמצליחה להיות חכמה במיוחד. הנורה מבוססת על סנכרון הנעשה בינה לבין מכשיר הטלפון החכם של המשתמש (סמארטפון), כאשר הבסיס לחיבור הוא BlueTooth.

הנורה כוללת אפליקציה ייעודית שמאפשרת לשלוט עליה דרך הטלפון בחכם, בלא יותר מאשר כמה לחיצות כפתור ותנועות אצבע על גבי המסך. זה מתחיל עם האפשרות לבחון מה יהיה גוון התאורה מבין מיליוני צבעים (!) הזמינים עבור המשתמש, נמשך עם התאמת ההבהוב של המנורה לקצב המוזיקה המנוגנת במכשיר הסלולרי או הספקת התראות רלוונטיות עם כניסת שיחה וכולל גם אפשרות להגדיר אור "טבעי" בשעות הבוקר, אשר מתגבר ככל שהדקות חולפות.

עד כאן הכל טוב, יפה ובעיקר מדליק. אבל מה בין הנורה של Lumini לבין איכות הסביבה? הקשר הזה הוא הדוק, אבל כדי ללמוד עליו צריך לסקור תכונה נוספת של הנורה החכמה הזו: היא "לומדת" מהו המכשיר הסלולרי של המשתמש, ויכולה ליצור קשר בינו לבין נוכחות המשתמש בחדר.

המשמעות היא שדרך המכשיר הסלולרי יכולה הנורה ללמוד מתי המשתמש נמצא בחדר ומתי הוא יוצא ממנו. ידע זה מאפשר לה לכבות או להדליק את עצמה באופן מדויק עם היציאה או הכניסה שלו מהחדר. מכאן שבאמצעות הנורה הזו, התרחישים בהם היא תופעל לריק כאשר אין נפש חיה בחדר קטנים עד למינימום האפשרי. זה נראה אמנם כמו חיסכון "קטן", אבל המציאות מראה שבבית הישראלי הנתון נורות דולקות ללא סיבה בחלק ניכר משעות היום והלילה.

הכיבוי האוטומטי של הנורה אמנם לא יחרוץ גורלות ברמת המאקרו מבחינת איכות הסביבה, אבל כל צעד קטן שנעשה בתחום הזה הוא מבורך. מה גם שצורת התפעול הזו יכולה לחסוך לכם סכומים נאים מאד מבחינת עלויות החשמל, שבמשפחה הישראלית הממוצעת מגיעות לסכומים גבוהים מאד בכל שנה.

מה עם המחיר?

עם כל הכבוד לטכנולוגיה העומדת בבסיס המנורה החכמה LuMini וליכולת שלה לחסוך כספים, סביר להניח שהיא הייתה הופכת לאטרקטיבית הרבה פחות אם תג המחיר שהיה מוצמד לה היה גבוה.

זוהי במידה רבה הרעה החולה של חלק מהמנורות שממתגות את עצמן כמתקדמות. למרבה השמחה (ויש שיגידו ההפתעה), מנורת LuMini מגיעה דווקא עם תג מחיר נוח יחסית. הוא אמנם יהיה יקר ביחס לרוב המנורות ה"רגילות", אבל יהיה בהחלט סביר בהשוואה ליתרונות של המנורה.

נקודה חשובה לקראת סיום: המבנה ואופי התאורה של LuMini מביא לכך שניתן להשתמש בה בתור פתרון תאורה מסוים בחדר, אבל לא פתרון התאורה היחידי עליו מתבססים. גם בתאורה הראשית עם זאת קיימות אופציות לחיסכון בתאורה, למשל חיבור הבית למערכת חשמל חכם הכוללת מנגנונים המכבים את המנורה כאשר אין נפש חיה בחדר בו היא מותקנת.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן