העישון כנזק לסביבה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

18014146_xxlעישון פוגע בבריאות המעשן, ומשפיע באופן משמעותי אף על האווירה מסביב. עשן סיגריות משפיע על הסביבה וכתוצאה מכך גורם לזיהום האוויר, המים והקרקע. מעשנים סבורים כי העישון מזיק לבריאותם בלבד, ואינם מודעים לנזקי העישון הגורמים לבעיות בריאותיות סביבתיות, והשפעתו הישירה על הזיהום הסביבתי.

העישון גורם לזיהום אוויר ובמידה מסוימת מזהם אף את הקרקע. כארבעת אלפים כימיקלים הנמצאים בסיגריות, הננשפים החוצה ומשוחררים באטמוספירה, מזהמים את האוויר. מספר המעשנים באוכלוסייה הכללית הוא גבוה ביותר, ובהתאם מתרחשת כמות עצומה של זיהום אשר מתפרסמת בנתוני האטמוספירה מידי ים.

קיימים מספר נושאים סביבתיים, עליהם צריך כל מעשן לתת את הדעת. מאמר זה דן בהשפעות השונות של העישון על הסביבה.

השפעות העישון על זיהום קרקע ומים

זיהום שנגרם כתוצאה מעישון אינו מוגבל לאוויר או לגוף בלבד. במידה מסוימת, הוא אחראי אף על זיהום הקרקע והמים. מידי יום, מיליוני בדלי סיגריות נותרות על הקרקע. מרבית בדלי הסיגריות מגיעים בסופו של דבר אל האגמים, הנהרות והים. צריכת הבדלים על ידי דגים וחיות מים אחרות מסתיימת במותם.

הבדלים הנותרים על הקרקע מתפרקים, והתוספים והכימיקלים השונים שלהם דולפים לתוך האדמה, ומזהמים את הקרקע ואת הצמחים. בעונות יבשות, בדלי סיגריות עלולים אף לגרום לשריפות גדולות, המהוות נזקים וסכנות עצומים לסביבה.

השפעות ייצור סיגריות על איכות הסביבה

הכשרת אדמה לצורך גידול טבק, כרוכה בכריתת יערות. הכסף הדרוש להזנת הקרקע גבוה יותר מהכסף הדרוש לגידולים חקלאיים אחרים. הקרקעות, המשמשות לגידול צמחי טבק, יכולות להיות מנוצלות טוב יותר לייצור מזון עבור מדינות העולם השלישי.

בנוסף, צמח הטבק רגיש ביותר למזיקים ומחלות, ולכן, ועל מנת לשמור על צמיחתם התקינה ובריאות הכימיקלים שלהם, הם מרוססים בחומרי הדברה שונים. היבט נוסף הוא ייצור ואריזת קופסאות הסיגריות, הכרוך בשימוש מוגבר בעצים.

שעה אחת של ייצור סיגריות דורשת כמעט ארבעה קילומטרים של נייר גלגול ואריזת הסיגריות. רק על מנת לייצר שלוש מאות סיגריות, דרוש בזבוז של עץ אחד. גם אנרגיה ומים מתבזבזים לצורך ייצור הסיגריות, כמו גם הפסולת הכימית מיחידת הייצור הנזרקת לתוך האדמה ומהווה נטל זיהום עצום נוסף על הסביבה.

הובלת חומרי הטבק לשם הפצת הסיגריות ברחבי העולם, כרוך בשימוש במשאיות ומטוסים. למרות שחסרים נתונים מדויקים אודות השפעות אלו על איכות הסביבה, אין ספק כי מדובר בתוספת נזק. וכמובן, קיימות העלויות הגבוהות הכרוכות בפרסום מוצרי העישון השונים, והסיגריות במיוחד.

תעשיית ייצור הסיגריות כרוכה ברווחים של מיליארדי דולרים מידי שנה, ותעשיה זו אינה מוכנה להסתכן באיבוד מפעל רווחים עצום זה, גם לא על מנת לשלוט בהרס הסביבתי. לכן הדרך היחידה לשלוט בזיהום האוויר הנגרם כתוצאה מעישון, היא לעצור את רכישת המוצר המזיק הזה. למרות הקשיים הכרוכים בהפסקת עישון, הרווחים המתקבלים משמעותיים באופן ישיר לבריאות האישית ובאופן עקיף מועילים לסביבה.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן