העישון כנזק לסביבה

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

18014146_xxlעישון פוגע בבריאות המעשן, ומשפיע באופן משמעותי אף על האווירה מסביב. עשן סיגריות משפיע על הסביבה וכתוצאה מכך גורם לזיהום האוויר, המים והקרקע. מעשנים סבורים כי העישון מזיק לבריאותם בלבד, ואינם מודעים לנזקי העישון הגורמים לבעיות בריאותיות סביבתיות, והשפעתו הישירה על הזיהום הסביבתי.

העישון גורם לזיהום אוויר ובמידה מסוימת מזהם אף את הקרקע. כארבעת אלפים כימיקלים הנמצאים בסיגריות, הננשפים החוצה ומשוחררים באטמוספירה, מזהמים את האוויר. מספר המעשנים באוכלוסייה הכללית הוא גבוה ביותר, ובהתאם מתרחשת כמות עצומה של זיהום אשר מתפרסמת בנתוני האטמוספירה מידי ים.

קיימים מספר נושאים סביבתיים, עליהם צריך כל מעשן לתת את הדעת. מאמר זה דן בהשפעות השונות של העישון על הסביבה.

השפעות העישון על זיהום קרקע ומים

זיהום שנגרם כתוצאה מעישון אינו מוגבל לאוויר או לגוף בלבד. במידה מסוימת, הוא אחראי אף על זיהום הקרקע והמים. מידי יום, מיליוני בדלי סיגריות נותרות על הקרקע. מרבית בדלי הסיגריות מגיעים בסופו של דבר אל האגמים, הנהרות והים. צריכת הבדלים על ידי דגים וחיות מים אחרות מסתיימת במותם.

הבדלים הנותרים על הקרקע מתפרקים, והתוספים והכימיקלים השונים שלהם דולפים לתוך האדמה, ומזהמים את הקרקע ואת הצמחים. בעונות יבשות, בדלי סיגריות עלולים אף לגרום לשריפות גדולות, המהוות נזקים וסכנות עצומים לסביבה.

השפעות ייצור סיגריות על איכות הסביבה

הכשרת אדמה לצורך גידול טבק, כרוכה בכריתת יערות. הכסף הדרוש להזנת הקרקע גבוה יותר מהכסף הדרוש לגידולים חקלאיים אחרים. הקרקעות, המשמשות לגידול צמחי טבק, יכולות להיות מנוצלות טוב יותר לייצור מזון עבור מדינות העולם השלישי.

בנוסף, צמח הטבק רגיש ביותר למזיקים ומחלות, ולכן, ועל מנת לשמור על צמיחתם התקינה ובריאות הכימיקלים שלהם, הם מרוססים בחומרי הדברה שונים. היבט נוסף הוא ייצור ואריזת קופסאות הסיגריות, הכרוך בשימוש מוגבר בעצים.

שעה אחת של ייצור סיגריות דורשת כמעט ארבעה קילומטרים של נייר גלגול ואריזת הסיגריות. רק על מנת לייצר שלוש מאות סיגריות, דרוש בזבוז של עץ אחד. גם אנרגיה ומים מתבזבזים לצורך ייצור הסיגריות, כמו גם הפסולת הכימית מיחידת הייצור הנזרקת לתוך האדמה ומהווה נטל זיהום עצום נוסף על הסביבה.

הובלת חומרי הטבק לשם הפצת הסיגריות ברחבי העולם, כרוך בשימוש במשאיות ומטוסים. למרות שחסרים נתונים מדויקים אודות השפעות אלו על איכות הסביבה, אין ספק כי מדובר בתוספת נזק. וכמובן, קיימות העלויות הגבוהות הכרוכות בפרסום מוצרי העישון השונים, והסיגריות במיוחד.

תעשיית ייצור הסיגריות כרוכה ברווחים של מיליארדי דולרים מידי שנה, ותעשיה זו אינה מוכנה להסתכן באיבוד מפעל רווחים עצום זה, גם לא על מנת לשלוט בהרס הסביבתי. לכן הדרך היחידה לשלוט בזיהום האוויר הנגרם כתוצאה מעישון, היא לעצור את רכישת המוצר המזיק הזה. למרות הקשיים הכרוכים בהפסקת עישון, הרווחים המתקבלים משמעותיים באופן ישיר לבריאות האישית ובאופן עקיף מועילים לסביבה.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

העישון כנזק לסביבה

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן