ביסוס משרדי הדאטה בייס של פייסבוק על אנרגיה מתחדשת

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

ביסוס על אנרגיה מתחדשת דאטה בייס פייסבוקבינואר 2016 אישרה הנהלת פייסבוק את התחלת בניית מרכז נתונים חדש במחוז מית באירלנד, המופעל כולו באמצעות אנרגיה מתחדשת. טום פרלונג, סגן נשיא פייסבוק, הודיע בבלוג החברה שמרכז הנתונים, הממוקם בכפר קלוני ייהנה מהשקעות אנרגיית הרוח במדינה, וכי כוונת החברה היא לשלוט, באמצעות חמישים אחוזים מהתשתיות שלה ברחבי העולם, באנרגיה מתחדשת ונקייה, עד סוף שנת 2018, תאריך היעד להשלמת בניית המרכז.

מרכז הנתונים החדש יהיה המרכז השני של פייסבוק באירופה, כשהראשון ממוקם בלוליאה בשוודיה. אירלנד היא מטה הבית האירופאי של פייסבוק מאז שנת 2009, וענקית המדיה החברתית הודיעה כי מרכז הנתונים החדש ימשיך את השקעתה באירופה, כשאירלנד היא בית המטה האירופאי של פייסבוק.

הרכבת תכנית מרכז הדאטה בייס באירלנד

בשלב הראשון יוקמו שני בנייני מרכז נתונים בשטח של חמישים אלף מטרים מרובעים, וקיבולת נתונים של 36mW לבניין. בשלב השני תופעל בניית בניין מרכז נתונים שלישי המכיל ארבעה אולמות נתונים, בשטח של 25,400 מטרים מרובעים. בהתאם לדיווחים, תנוצל אספקה מקומית של אנרגיה מתחדשת וחיבורי אינטרנט סיבים.

המרכז יכלול את כל חומרת השרתים והאחסון להרחבת הפרויקט. התכנון כולל את יוסמיטי, הסגנון החדש של שרת פייסבוק שנחשף במרץ 2015, בשיתוף פעולה עם אינטל המאפשר לפייסבוק להשיג ביצועים טובים יותר באותה כמות כוח.

התייעלות אנרגטית

במקור הגישה פייסבוק בקשה לתכנון מרכז נתונים ביוני 2015, בו זכתה לקבלת פנים אוהדת להתחלת הבנייה. המרכז בקלוני יאופיין בשפע טכנולוגיה חדשנית, מה שעתיד להפוך אותו לאחד ממרכזי הנתונים המתקדמים ביותר, היעילים אנרגטית וברי הקיימא בעולם.

כל השרתים, ארונות התקשורת, ציוד אחסון ורשת הרכיבים בפייסבוק תוכננו ונבנו מאפס, כחלק מפרויקט המחשוב הפתוח, באופן המבטא שיתוף פעולה יעילה במיוחד של חברות המקדישות את פועלן ליצירת אנרגיה ותשתית פתרונות יעילים וחסכוניים, ושיתופם כקוד פתוח בכל התעשייה.

אחד היתרונות של פרויקט זה הוא החומרה הצורכת פחות חשמל. פייסבוק וענקי אינטרנט אחרים מתחילים כבר עתה לחשב כיצד לבנות מרכזי נתונים יעילים יותר שיופעלו על ידי אנרגיה מתחדשת להפחתת צריכת האנרגיה. ככל שיותר משימות מחשוב בעולם עוברות לענן, חברות אינטרנט בונות מספר גדל והולך של מרכזי נתונים ענקיים, ומייעלים בכך את רשת החשמל ואיכות הסביבה.

שיפור התעשייה

ריצ'רד ברוטון, השר האירי לעבודה, תעשייה וחדשנות, הודיע שלממשלת אירלנד יש עניין ממוקד פרטני במרכזי הנתונים, כחלק מתכנית הפעולה לתעסוקה. זהו גם אזור מתאים במיוחד לאקלים ולתשתית, וטמונה בו היכולת לספק מקומות עבודה נחוצים והשקעה לאזורים שבהם העבודה אינה גדלה במהירות. מרכז הנתונים, בהגדרתו, עתיד לעלות מאתיים מיליון יורו, ובתחילה יתמוך באלפיים משרות במהלך הבנייה.

מנהל פייסבוק אירלנד, גארת לאמב, הודיע כי כוונת החברה היא לחדש את התעשייה באירופה עבור אירופאים, ומרכז הנתונים בקלוני יאכלס חלק מפריצות הדרך המשמעותיות בפייסבוק בתחום זה. בדומה לפרויקטים קודמים, פרויקט זה עתיד להפיק מאה מיליון יורו בפעילות כלכלית ויתמוך במאות מקומות עבודה בקהילה המקומית.

יו"ר מועצת מחוז מית, בריאן פיצ'רלד, אמר בראיון לרדיו שזהו סיפור החדשות הטוב ביותר שהיה במחוז בזמן כהונתו, בשלושים השנים האחרונות.

 

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן