מיחזור פסולת בניין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

מיחזור פסולת בנייןעבודות פיתוח, סלילת כבישים, בניית מחלפים, הקמת מרכזי עסקים ובניית מבני מגורים מאפיינים את מרחב המחיה של האדם המודרני. עבודות פיתוח ובניה גדולות צורכות לא רק חומרי בניה רבים ומגוונים אלא גם יוצרות כמויות גדולות מאוד של פסולת שמצטברות במהלך העבודה.

למעשה, יש לזכור שכיום, פעולות בניה ופיתוח רבות נעשות על גבי שטחים בנויים. הריסה של בניינים ומבנים בנויים וישנים כדי להקים מבנים חדשים מביאה להצטברות של פסולת בכמויות גדולות מאוד. גם שיפוץ של מבנים ישנים, תהליך שהולך ומתגבר, מביא להיווצרות פסולת של מוצרי בניה.

על רקע מצב דברים זה נדון להלן על החשיבות של מיחזור פסולת בניין. בין היתר נראה כיצד הדבר יכול לתרום לחיסכון במשאבים ולשמירה על ערכי טבע ונוף.

משאבי טבע מוגבלים

בישראל, כך מספרים המומחים, אוצרות הטבע נמצאים במשורה. אנו לא מדברים רק על משאבים של מתכות יקרות או דלק ונפט. אנו מדברים גם על משאבים של חומרי גלם לבניה כגון אבנים, חצץ, מלט, חול, מצעים שונים וכן הלאה.

מומחים מסבירים דבר חשוב ומאיר עיניים לא פחות – כאשר מדובר על פסולת של חומרי בניה, הרי שיש אפשרות לנצל עד 95% ממנה ולהפכה לחומרי בניה לכל דבר. זאת ועוד, כאשר מבצעים מחזור של פסולת לכדי חומרי בניה, לא מדובר על חומרי בניה ברמה נמוכה. מכיוון שכך, כל השלכה של פסולת מביאה לכריה מיותרת של משאבי טבע מוגבלים ממילא.

בעיית ההטמנה

מלבד העובדה שמחזור פסולת בניין תקטין את הצורך בהפקת משאבי טבע מוגבלים (ולפיכך גם יקרים) יש לזכור דבר נוסף. פסולת בניין שאיננה מועברת למחזור מועברת לאתרי הטמנה. הטמנת פסולת בניין צורכת משאבי קרקע רבים ומונעת שימוש טוב יותר ונכון יותר לקרקע.

יש לומר גם שלצד אתרי הטמנה מורשים ישנה בעיה של הטמנת פסולת באתרים שאינם מורשים כלל. הטמנה כזאת לא רק הורסת את הקרקע. פעולה כזאת גם הרסנית ומהווה מפגע סביבתי מכיוון היא מביאה לפגיעה בחי ובצומח, פוגעת באיכות מי שתיה, ועלולה גם לפזר חומרים מסוכנים שמרעילים את האדמה עצמה.

הסוף לזיהום הנוף

החשיבות של מחזור פסולת בניין, אם כן, תפתור במידה רבה את בעיית הטמנת הפסולת, הן באתרים מורשים והן באתרים בלתי מורשים אך יש לכך גם היבט נוסף. ישנם קבלנים שתפקידם לפנות פסולת בניין והללו מפנים אותה ומשליכים אותה ממש בחיק הטבע. תופעה זו איננה נעימה לעין והיא מהווה פגיעה של ממש בפניני טבע ומסכנת מטיילים ונופשים.

שיפור הנגישות של מתקני מחזור פסולת תועיל לכל העוסקים במלאה, לקבלנים, לרשויות מקומיות, לחובבי הטבע ובכלל – לאזרח הישראלי.

מחזור במספרים

כדי להבין עד כמה חמורה בעיית פסולת הבניין בישראל נשקף את הדברים באמצעות נתונים מספריים. בישראל מצטברת כמות אדירה של פסולת בניין בכל שנה – מדובר על מיליוני טונות (בין שבעה לשמונה!). מתוך כמות זאת, כ20% בלבד מועברים בצורה מסודרת להטמנה ועוד פחות מכך מועבר למחזור.

כאשר מבינים שאפשר לנצל כתשעים וחמישה אחוזים מהפסולת הזאת ולהפכה לחומר גלם באיכות גבוהה מבינים מדוע חשוב כל כך לשנות את המצב מיסודו. על כך נוסיף שעשרות מיליון טונות של חומרי בניין נחצבים בעשרות מחצבות פעילות כך שמיחזור יוכל לצמצם מאוד גם את ההיבט הזה של בזבוז חומר גלם יקר.

לסיכום – מחזור נכון ובהיקף מוגבר יכול לסייע בהתמודדות עם פסולת בניין מכוערת, עם בזבוז משאבים ועם הריסת שטחים פתוחים והטמנה בלתי חוקית.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:
דילוג לתוכן