מהו קיר ירוק?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

קיר ירוקהמושג 'קיר ירוק' הינו, למעשה, גינה אנכית הצומחת על הקיר. מדובר ברעיון שנהגה לפני שנים רבות, אך רק באחרונה החל לצבור תאוצה. מעצבי פנים, אדריכלים וגם אנשים פרטיים משתמשים בשיטה זו במטרה להוסיף נוי וייחודיות לבית או למשרד.

כאשר מדברים על 'קיר ירוק' הכוונה לגינה אמיתית הגדלה לאורך הקיר עם כל המשתמע מכך. ניתן לגדל בה צמחים מסוגים שונים וכן פרחים ושתילים רבים ואף פירות וירקות. טעות נפוצה היא לחשוב שהמושג הנ"ל מדבר על המטפסים המעטרים את קירות הבניינים במקומות מסוימים.

יש סוגים שונים של קירות ירוקים, כשהחלוקה מתייחסת לשניים עיקריים – קירות ייצוגיים ואקולוגים. מטרתם של אלו השייכים לקבוצה הראשונה היא בראש ובראשונה עיצוביות. הענקת מראה אסתטי ונעים לעין המשלב בתוכו תחושה של טבע ירוק ומרענן. קירות ייצוגיים בנויים, בדרך כלל, על גבי משטחי פלסטיק או בד מיוחד (גאוטכני).

בקירות המשתייכים לקבוצה השנייה עומדת בראש סדר העדיפויות המגמה האקולוגית. יצירתם דורשת שימוש בטכניקות מיוחדות ובחומרים טבעיים או ממוחזרים בלבד. תשומת הלב המיוחדת הניתנת לרעיון האקולוגי העומד מאחוריהם, אינה גורעת מיכולת העיצוב של קירות אלו. הדבר תלוי בפרמטרים רבים ובעיקר  בכישרונותיו של הגנן.

יצירת אמנות

גינה שופעת צמחים צבעוניים ויפים הגדלה על קיר בלב עיר גדולה הינה מראה משובב עין. בגלל המחסור בשטחים פתוחים בחלל האורבני, ה'קיר הירוק' מהווה פתרון אידיאלי לשבירת המראה החד גוני של אין סוף בניינים, המאפיין נוף עירוני מצוי.

גנן הבא לתכנן קיר ירוק צריך להיות בעל מעוף וחדוות יצירה. לא מדובר בהקמת גינה פשוטה שהצמחים בה גדלים על האדמה ומכים שורשים. כאן על הגנן להתמחות בשיטות גידול של צמחיה על גבי מצע אנכי מנותק.

כדי ליצור 'קיר ירוק' יש להצמיד אל דופן המבנה משטח \ מצע המיועד לגידול אקולוגי על קירות ו'לשתול' בו את סוגי הצמחים הרצויים (יש אנשים המגדלים אף פירות וירקות על קירות ירוקים). לאחר מכן נדרשת התקנת מערכות השקיה ודישון ייעודיות.

גינה הגדלה על קיר ושהצמחים בה אינם מחוברים לקרקע בדרך כלשהי, דורשת שיטות השקיה יצירתיות. כאשר באים להקים גינה אקולוגית חיסכון במים עומד, בדרך כלל, בראש סדר העדיפויות.

גידול צמחיה על גבי מצע מנותק דורש להמליח אותו. מעשה זה גורם להתנוונות הצמח והפתרון הנדרש הוא השקיה מרובה. מאחר והדבר עומד בסתירה לכל הרעיון האקולוגי, נדרשת מהגנן יכולת יצירתית מגוונת על מנת למצוא פתרון טבעי ויעיל לחסוך במים.

דבר נוסף, אם משתמשים בפתרון של השקיה מרובה 'בקירות ירוקים' נוצרת בעיה שעודפי המים יחלחלו, עקב צורתו האנכית של הקיר, כלפי מטה וייווצר מצב שהצמחים בגינה יצמחו שלא כסדר וללא אוורור (בגלל עודפי המים הגדולים בחלקו התחתון של הקיר).

ובנוסף, ככל שהקיר גבוה יותר יהיה צורך בשימוש בכמות גדולה יותר של מי השקיה. עבודה שתעשה על ידי בעל מקצוע הבקיא בתחום תכלול, במקרים כאלה, בניית מערכת חכמה לניקוז המים.

יתרונות הקיר הירוק

ב'קיר ירוק' אקולוגי לא נדרשת, בדרך כלל, תחזוקה שוטפת. הגינה האנכית כוללת, ברוב המקרים, מערכת השקיה חכמה שאינה דורשת טיפול או התעסקות מיותרים. עבודת ההשקיה נעשית מאליה ללא התערבות יד אדם.

העובדה שהגינה צומחת לגובה מהווה פתרון מצוין לבעיית המחסור בשטחים פתוחים בערים הגדולות. מלבד זאת, התוספת האסתטית לבניינים תורמת רבות ליופי הערים, לאיכות הסביבה ולבריאות התושבים.

מחקרים רבים מוכיחים כי שהייה בקרבת עצים וצמחים משפרת את יכולת הריכוז והיעילות בעבודה ומפחיתה לחצים ומתחים באופן משמעותי.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

קיר ירוק

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן