מהו קיר ירוק?

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

קיר ירוקהמושג 'קיר ירוק' הינו, למעשה, גינה אנכית הצומחת על הקיר. מדובר ברעיון שנהגה לפני שנים רבות, אך רק באחרונה החל לצבור תאוצה. מעצבי פנים, אדריכלים וגם אנשים פרטיים משתמשים בשיטה זו במטרה להוסיף נוי וייחודיות לבית או למשרד.

כאשר מדברים על 'קיר ירוק' הכוונה לגינה אמיתית הגדלה לאורך הקיר עם כל המשתמע מכך. ניתן לגדל בה צמחים מסוגים שונים וכן פרחים ושתילים רבים ואף פירות וירקות. טעות נפוצה היא לחשוב שהמושג הנ"ל מדבר על המטפסים המעטרים את קירות הבניינים במקומות מסוימים.

יש סוגים שונים של קירות ירוקים, כשהחלוקה מתייחסת לשניים עיקריים – קירות ייצוגיים ואקולוגים. מטרתם של אלו השייכים לקבוצה הראשונה היא בראש ובראשונה עיצוביות. הענקת מראה אסתטי ונעים לעין המשלב בתוכו תחושה של טבע ירוק ומרענן. קירות ייצוגיים בנויים, בדרך כלל, על גבי משטחי פלסטיק או בד מיוחד (גאוטכני).

בקירות המשתייכים לקבוצה השנייה עומדת בראש סדר העדיפויות המגמה האקולוגית. יצירתם דורשת שימוש בטכניקות מיוחדות ובחומרים טבעיים או ממוחזרים בלבד. תשומת הלב המיוחדת הניתנת לרעיון האקולוגי העומד מאחוריהם, אינה גורעת מיכולת העיצוב של קירות אלו. הדבר תלוי בפרמטרים רבים ובעיקר  בכישרונותיו של הגנן.

יצירת אמנות

גינה שופעת צמחים צבעוניים ויפים הגדלה על קיר בלב עיר גדולה הינה מראה משובב עין. בגלל המחסור בשטחים פתוחים בחלל האורבני, ה'קיר הירוק' מהווה פתרון אידיאלי לשבירת המראה החד גוני של אין סוף בניינים, המאפיין נוף עירוני מצוי.

גנן הבא לתכנן קיר ירוק צריך להיות בעל מעוף וחדוות יצירה. לא מדובר בהקמת גינה פשוטה שהצמחים בה גדלים על האדמה ומכים שורשים. כאן על הגנן להתמחות בשיטות גידול של צמחיה על גבי מצע אנכי מנותק.

כדי ליצור 'קיר ירוק' יש להצמיד אל דופן המבנה משטח \ מצע המיועד לגידול אקולוגי על קירות ו'לשתול' בו את סוגי הצמחים הרצויים (יש אנשים המגדלים אף פירות וירקות על קירות ירוקים). לאחר מכן נדרשת התקנת מערכות השקיה ודישון ייעודיות.

גינה הגדלה על קיר ושהצמחים בה אינם מחוברים לקרקע בדרך כלשהי, דורשת שיטות השקיה יצירתיות. כאשר באים להקים גינה אקולוגית חיסכון במים עומד, בדרך כלל, בראש סדר העדיפויות.

גידול צמחיה על גבי מצע מנותק דורש להמליח אותו. מעשה זה גורם להתנוונות הצמח והפתרון הנדרש הוא השקיה מרובה. מאחר והדבר עומד בסתירה לכל הרעיון האקולוגי, נדרשת מהגנן יכולת יצירתית מגוונת על מנת למצוא פתרון טבעי ויעיל לחסוך במים.

דבר נוסף, אם משתמשים בפתרון של השקיה מרובה 'בקירות ירוקים' נוצרת בעיה שעודפי המים יחלחלו, עקב צורתו האנכית של הקיר, כלפי מטה וייווצר מצב שהצמחים בגינה יצמחו שלא כסדר וללא אוורור (בגלל עודפי המים הגדולים בחלקו התחתון של הקיר).

ובנוסף, ככל שהקיר גבוה יותר יהיה צורך בשימוש בכמות גדולה יותר של מי השקיה. עבודה שתעשה על ידי בעל מקצוע הבקיא בתחום תכלול, במקרים כאלה, בניית מערכת חכמה לניקוז המים.

יתרונות הקיר הירוק

ב'קיר ירוק' אקולוגי לא נדרשת, בדרך כלל, תחזוקה שוטפת. הגינה האנכית כוללת, ברוב המקרים, מערכת השקיה חכמה שאינה דורשת טיפול או התעסקות מיותרים. עבודת ההשקיה נעשית מאליה ללא התערבות יד אדם.

העובדה שהגינה צומחת לגובה מהווה פתרון מצוין לבעיית המחסור בשטחים פתוחים בערים הגדולות. מלבד זאת, התוספת האסתטית לבניינים תורמת רבות ליופי הערים, לאיכות הסביבה ולבריאות התושבים.

מחקרים רבים מוכיחים כי שהייה בקרבת עצים וצמחים משפרת את יכולת הריכוז והיעילות בעבודה ומפחיתה לחצים ומתחים באופן משמעותי.

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

מרכז המחזור למתכות

החברה המובילה בישראל לפינוי, פירוק ומחזור ברזל ומתכות! קונים פסולת ברזל, פסולת אלומיניום, פסולת נחושת, גרוטאות ברזל ועוד במחיר הטוב ביותר- אצלנו פסולת הברזל שלכם שווה כסף!

אז מה היה לנו בכתבה:

קיר ירוק

להצעת מחיר ופרטים נוספים
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

בירוא יערות ואיכות הסביבה
בירוא יערות ואיכות הסביבה

הגברת המודעות להשפעות האדם על איכות הסביבה והנזק שנגרם לטווח ארוך יוצרים לחץ על הממשלות השונות ועל חברות תעשייתיות להשקיע יותר כדי למנוע את הרס

תאורה סולארית לגינה
תאורה סולארית לגינה

גינה מטופחת ויפה הינה מראה שובה לב. במרבית הגינות מותקנת מערכת תאורה המאפשרת ליהנות מפינת החמד הפרטית גם בשעות החשיכה.  בימים שמזג האוויר מאפשר זאת

גג ירוק
גג ירוק

בעת האחרונה מסתמנת מגמה בישראל לחיפוי גגות בצמחיה. כלומר הקמת גינה על גג הבניין. רוב ה"גגות הירוקים" בארץ הם על גבי בניינים בעלי גג שטוח.

הדברה בגינה
הדברה בגינה

מזיקים הם אורחים לא רצויים בגינה. הם פוגעים בצמחים ועלולים להמיתם וכאשר הם מצויים בכמויות גדולות הנזק שיגרמו עלול להיות הרה אסון. האמצעים הרגילים להדברת

הכנת קומפוסט

מקובל בענף החקלאות לדשן את הקרקע באמצעות קומפוסט. הדישון "עושה טוב" לאדמה ומעשיר אותה במיקרואורגניזם חיוביים. הוא מלא בחומרי מזון, מינרלים ובחיידקים מועילים הנספגים בשורשי

072-3940729

צפון -שרון

מרכז- דרום

דילוג לתוכן