קרינה ממכשירי חשמל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו כבר היום!

קרינה ממכשירי חשמלבשנים האחרונות חלה עלייה מסוימת ברמת המודעות הציבורית לנזקי הקרינה האלקטרומגנטית, אך לרוע המזל בדרך כלל הדאגה הציבורית מתעוררת רק לאחר שהתגלה כי בגן ילדים או במוסד חינוכי זה או אחר התגלו רמות קרינה מסוכנות שחורגות בהרבה מההמלצות ומההנחיות של המשרד להגנת הסביבה.

בדרך כלל, המקור של הקרינה הוא כבל מתח גבוה או לוח חשמל גדול במיוחד ולעתים נדירות אנשים מהציבור הרחב טורחים לברר האם בביתם קיימים מוצרי חשמל שהחשיפה לרמות הקרינה שלהם יכולה להיות מסוכנת לא פחות.

חשיפה ממושכת לעומת חשיפה רגעית

לא כל חשיפה לקרינה אלקטרומגנטית נחשבת למסוכנת. למעשה בכל רגע נתון אנחנו נחשפים לקרינה באופן זה או אחר. באופן עקרוני אפילו חשיפה לקרינה בעצמה גבוהה באופן רגעי לא תמיד נחשבת למסוכנת.

את עצמת הקרינה נהוג למדוד ביחידות של מיליגאוס. כך למשל במידה ואדם עובר מתחת לקו מתח גבוה ונחשף לרגע קט לקרינה בעצמה של 1000 מיליגאוס, הרי שלא מדובר בסכנה משמעותית. עם זאת, במידה ואותו אדם יתגורר מתחת לכבל מתח גבוהה וייחשף לקרינה זו באופן ממושך שעות רבות מדי יום, הרי שהוא כבר נמצא בסיכון.

הסיכון שבחשיפה לקרינה נחלק לארבעה פרמטרים שונים. הראשון הוא עצמת השדה המגנטי, השני הוא הקרבה של האדם לשדה המגנטי, השלישי הוא משך החשיפה לקרינה והרביעי הוא מידת הרגישות של האדם בספציפי שנחשף לקרינה. מתוקף כך גם חשיפה לקרינה בעצמה נמוכה אך לאורך תקופת זמן ממושכת עלולה להוביל לנזקים לבריאות.

ממצאים מעניינים שעלו ממחקרים שנעשו בתחום

נכון לכתיבת שורות אלו הנזקים הבריאותיים שמקורם הוא בחשיפה לקרינה אלקטרומגנטית נמצאים במחקר מעמיק ואינטנסיבי ביותר ולרוע המזל עדיין אין קונצנזוס בתחום. במחקרים רבים נמצא כי חשיפה לרמות קרינה נמוכות בהרבה מאלו שנחשבות למסוכנות על ידי ארגוני בריאות בינלאומיים עדיין עלולה לגרום לסיכונים בריאותיים רבים.

כך למשל נמצא במחקרים מסוימים שאישה הרה שנחשפת לקרינה ברמה של שני מיליגאוס בלבד במהלך הלילה שנחשבת לפי המשרד להגנת הסביבה לרמת קרינה בטוחה לחלוטין, נמצאת בסיכון מוגבר ללדת ילד שיפתח סוג מסוים של סרטן שנקרא לוקמיה. למעשה ישנם מחקרים שמראים כי מדובר על גורם הסיכון השני אחרי חשיפה לחומרי הדברה לפתח סרטן מסוג זה.

למרות שילדים ועוברים הם הרגישים ביותר לנזקי הקרינה האלקטרומגנטית, הרי שלא רק אוכלוסייה זו נמצאת בסיכון. בנוסף לכך, נמצא כי חשיפה ממושכת לרמות קרינה נמוכות ביותר עלולה לגרום לנזק לתאי הזרע. מדובר על קרינה שנפלטת ממכשירים סלולאריים או ממחשבים ניידים שמונחים על הברכיים.

אילו מכשירים חשמליים ביתיים פולטים קרינה?

למעשה כל מוצר חשמלי פולט קרינה מסוימת. הדבר נכון לגבי טלפונים אלחוטיים, מקררים, מחשבים ניידים, שנאים ביתיים, מיקרוגל, טלוויזיה, מגהץ ועוד.

מה ניתן לעשות כדי למזער את החשיפה לקרינה?

ישנם מספר דברים שניתן לבצע על מנת להוריד את הסיכון לנזקי הקרינה האלקטרומגנטית. ראשית, ניתן לפנות לחברה פרטית כדי שתבצע בדיקה של רמות הקרינה. שנית, ניתן לבצע מספר פעולות פשוטות שיכולות להועיל מאוד לבריאות. על המלצות אלו ניתן למנות את הבאות:

  • לכבות מכשירים חשמליים או לנתק מכשירים חשמליים מהחשמל כל אימת שהדבר מתאפשר (במהלך הלילה למשל).
  • לא לאפשר לילדים מתחת לגיל שמונה שנים לעשות שימוש בטלפונים אלחוטיים או בטלפונים ניידים אלא רק במקרי חירום.
  • לא ללכת במשך היום עם טלפון סלולארי צמוד לגוף ולהקפיד לדבר בטלפון סלולארי רק עם אוזנייה.
  • להעדיף פתרונות קוויים על פני פתרונות אלחוטיים.
  • לא להפעיל את המחשב הנייד כשהוא מונח על הברכיים.
  • לא להתקין נתבי אינטרנט אלחוטיים בחדרי ילדים.

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

איכות סביבה

מגזין איכות סביבה

מגזין איכות סביבה מתמחה במתן מידע בתחום איכות הסביבה, כל מה שרציתם לדעת על איכות הסביבה במקום אחד. המרכז מופעל על ידי צוות של אנשי מקצוע בחירים. לרשות המרכז מגוון רחב של מקורות מידע איכותיים, המיועדים להגיש לכם מידע ברור ונגיש.

אז מה היה לנו בכתבה:

מתעניינים במערכת סולארית?
השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

  הרשמה מאובטחת פרטיך נקלטים ליצירת קשר תוך שמירה על פרטיותך.

קונה נחושת בחריש

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בחריש? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בתל-אביב

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בתל-אביב? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקריות

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקריות? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בגדרה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בגדרה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

קונה נחושת בקיסריה

יש לכם כמויות גדולות של נחושת ואתם מחפשים קונה נחושת בקיסריה? המאמר הבא הוא בשבילכם. על ידי מכירת נחושת תוכלו להנות ממגוון יתרונות שונים. על

072-3951868 דילוג לתוכן